Ostrenje alata

Ma napravio vidis da ima po 5-6 istih modela
 
Vidim al aj da pitam,pa ti si industrija .Kako se krežu cene ovde kod nas ima pogotovo za vreme svinjokolja toliko se hvale sa noževima kod da imaju sablje ugalvnom "dick" sa novosadskog sajma pa ne bi bilo loše da te izreklamiram.
 
Vidim al aj da pitam,pa ti si industrija .Kako se krežu cene ovde kod nas ima pogotovo za vreme svinjokolja toliko se hvale sa noževima kod da imaju sablje ugalvnom "dick" sa novosadskog sajma pa ne bi bilo loše da te izreklamiram.

od 3000din najmanji pandler pa do 8000 najveci noz za rezanje i sortiranje snicli ali vrhunski nozevi
PS.A ne ko onaj Pesutov sto nemoze ni jabuku da oljusti
 
od 3000din najmanji pandler pa do 8000 najveci noz za rezanje i sortiranje snicli ali vrhunski nozevi
PS.A ne ko onaj Pesutov sto nemoze ni jabuku da oljusti

Nekad davno je otac na Sidskom vasaru kupio 2 noza, nije industrijska izrada, jedan je bio obican inoks lim , za zafrkanciju ja sam to savijao sa dva prsta na sto bi svi zinuli ali kad bi vidjeli sta je bilo je smjeha. Drugi noz je bio nesto sasvim drugo , jedan od najtvrdjih celika koji sam imao prilike da ostrim , vrlo dugo se ostri ali isto tako dugo se i tupi.

Od industrijskih sto se mogu kod nas kupiti najbolji odnos kvalitet cijena je Ceski KDS , makar je i on poskupio sigurno 2 puta od kada su ga poceli prodavati ovdje.
 
Svojevremeno je ovaj nož imao suvi žig kao na ovoj slici .


dscf4237.jpg

10157308_2.jpg


Deda ga je kupio krajem 60-setih od čoveka koji je radio u Nemačku.On je sa njim dosta radio ,do 1976.Posle toga je imao pauzu do početka 80-tih .Od tada sam ga ja koritio ,ne mnogo ali radi je .Od pre 10-ak godina je veliki kuhinjski nož
 
Ljusha taj noz je ,iz perioda ww2, inace je nacisticki noz, luftwaffe radjen za vojne formacije Nemackih oficira za rucavanje, u pitanju je KRUPOV manganski celik veoma elastican i otporan na koroziju.
 
@talianu
Ostao kod nas u kući posle rata.Kako,nem pojma,možda ga neki švaba izgubio.:osmeh:
@reggaci
U pravu si,nož je bio u priboru za jelo.Nisam znao da je od oficira,mislio sam da je od vojnika.
 
Nazad
Vrh