Ostrenje alata

E ali zato ima ko jeste ::super:: Uskoro javljam utiske iz prve ruke

Mada majstor pravi i ostale noževe uopšte ne moraju biti lovački
 
Tako je Pesut danas ti saljem noz svaka primedba je dobrodosla ali tak kada ga uzmes u ruke,pocinjem da ti radim i drugi noz
aykigj.jpg

211xjs.jpg

25996wo.jpg

fna0dw.jpg

2yngikx.jpg
 
Koja je cena i ja sam zainteresovan za jedan lovački,može i na pp.[/QUOTETalianu poslao sam ti poruku samo mi reci kakav hoces i to je to

- - - - - - - - - -

Evo pocela izrada drugog noza za Druga Pesuta prvo cemo da normalizujemo,pa meko ozarimo pa idemo polako dalje
de2xs1.jpg

i6lfus.jpg


- - - - - - - - - -

moj tel za sva pitanja
0230-426447
0643519634

- - - - - - - - - -

posle mekog zarenja gruba obrada seciva i malo gravure pa ce onda na kalenje
x2j5ds.jpg

102jio3.jpg

2ni455w.jpg


- - - - - - - - - -

35jea6e.jpg

34hcu2q.jpg

102wkgh.jpg

24265qs.jpg

25pjv3n.jpg

fchs7.jpg

2m4x64h.jpg
 
Danas stigao prvi nož. Utisci iz prve ruke su fenomenalni. Iako majstor tvrdi da nije uložio puno truda u izradu i da je mogao puno bolje, mogu reći da je nož odličan, uživo još lepše izgleda, odlično leži u ruci, stvarno kad se uzme u ruku momentalno ostavlja utisak ozbiljnog alata. Baš ono što sam ja želeo, vidi se da je ručni rad da nije serijski radjeno a u isto vreme izgleda odlično. Svi koji su videli su oduševljeni niko nije našao zamerku na rad i kvalitet
Zaista svaka preporuka i pohvala za reggaccija

ps mislim da je vreme da se otvori nova tema jer ovo više nije samo oštrenje ovo mu više dodje kao umetnost i stari zanat
 
Regaci jel su to na poslednjoj slici drvo za drške,jesu farbana?

Nisu farbana to su sve egzoticna drva,koja su podosta skupa ,ako se nenadju na komadice
talianu ovaj drugi u masinskoj stegi moze biti tvoj ako ti se svidja nesto je izmedju vojnog i lovackog noza

- - - - - - - - - -

Evo nastavak obrade noza za kolegu Pesuta diferencijalno kalenje pa otpustanje celika a pre toga nabacivanje hamona
osfi2x.jpg

osfi2x.jpg

14b6ao3.jpg

2v821p1.jpg


evo malog videa o kalenju

malo je komplikovana termicka obrada za ovaj celik ali noz bude nepoderiv
View My Video
 
Pitanje za reggacci, a ujedno i pohvala za sve informacije o nozevima, pretpostavljam da jos nekog to interesuje,da li se isplati praviti tj. poruciti da tako kazem komercijalni ili takozvani mesarski, posto smo preplavljeni raznoraznim ponudama istih.
 
Nazad
Vrh