orijas- orijaski sarac

mt9jwg.jpg
6 meseci i nepune 4kg. jedino me teši njena želja da postane orijaški šarac. :haha:
 
Ženka? A da nije ukrštena sa nekom drugom rasom pa da je zato ostala sitnija?
 
2uzt7nk.jpg

Post je spojen: [time]понедељак, 21. јун 2010. 00:13:16 MST[/time]
_________________________________________________
Evo je moja usata lepotica,ne smeta joj sto se slika.Opusteno pozira,pokazuje cak i noge.
Post je spojen: [time]понедељак, 21. јун 2010. 09:16:07 MST[/time]
_________________________________________________
30l2zxk.jpg

Post je spojen: [time]понедељак, 21. јун 2010. 18:18:11 MST[/time]
_________________________________________________
2gxqjq9.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 22. јун 2010. 03:20:20 MST[/time]
_________________________________________________
1195rpy.jpg

Post je spojen: [time]уторак, 22. јун 2010. 12:26:20 MST[/time]
_________________________________________________








Post je spojen: [time]1277478434[/time]
_________________________________________________
1zd2onr.jpg
Zeka Brunda i Tamara
 
Jel stvarno mislis da je mrsava? Mlada je i jos raste,sva je u duzini .Nije gladna,bas je dobro hranim.
Post je spojen: [time]1277649791[/time]
_________________________________________________
Edmune ne filozofiraj ::namigivanje::
 
Edmun mozda filozofira, umem i ja ponekad ali sada nisam.

Slabo ti to hranis, probaj da joj dajes svaki dan :haha: :haha: :haha:
 
E jbg ti sad .Pa jel mora jesti bas svaki dan ha ha ha .Jaoooo, dobro Edmone filozofe jedan.Od sad svaki put kad je hranim seticu se tebe
 
Bok.
Postoje Njemački i Engleski šarac. Obadvije pasmine su velike (orijaši), a razlikuju se samo po crnim flekama. Njemački ima par velikih fleka,a engleski više ali manjih. Neznam jel točno ili sam zamijenio,ali uglavnom razlika je samo u izgledu. Dobro je kad se križa Njemački mužjak i engleske majke.
Ja ih imam već par godina,a moj prijatelj već 10-ak godina i mogu reći samo rijeći pohvale za tu pasminu.
Pozdrav
 
Perje hvala sto si to podelio sa nama.Uvek je dobro nauciti nesto novo.A koliko imas zekana?Koliko ti je tezak muzjak N.Sarca i do koje tezine stizu zenke E.Sarca?Imas li neku sliku da postavis od svojih zekana?A najvise me zanima ta rasa E.Sarca.Bas bi bilo lepo da stavis neku slicicu.
 
Evo i mene
nije me bilo par dana
u veličini nema razlike
mužjaci narastu i do 8 kg,a ženke 6-7,ne puštam ih više jer mi se već dogodilo da se udeblja i nekakvih komplikacija sa maternicom. uglavnom,ženke nije dobro "šopati". davati joj obroke i uvijek da ima vode i sijena.
sutra ću ih poslikati, neznam ni ja točno koji su koji,ali pogledat ću u svojoj bilježnici (negdje je na tavanu :D) pa javim.
pozdrav
 
perje je napisao(la):
Evo i mene
nije me bilo par dana
u veličini nema razlike
mužjaci narastu i do 8 kg,a ženke 6-7,ne puštam ih više jer mi se već dogodilo da se udeblja i nekakvih komplikacija sa maternicom. uglavnom,ženke nije dobro "šopati". davati joj obroke i uvijek da ima vode i sijena.
sutra ću ih poslikati, neznam ni ja točno koji su koji,ali pogledat ću u svojoj bilježnici (negdje je na tavanu :D) pa javim.
pozdrav
Nisam skapirao,:haha: nevalja zenkama davati previshe hrane ~! a nerazumem ovo "sopati" na sta se misli? pozdrav :D
 
Sopati znači "trpati u usta,dati joj puno hrane" jer onda se udeblja i oboli i možeš ju jedino zaklati. već mi se dogodilo to par puta.
npr. guske se šopaju,stavlja im se hrana u usta prisilno da imaju veću jetru.
 
Perje super ti je slika ::namigivanje:: .Nego cime ti hranis kunice?
Post je spojen: [time]1280950437[/time]
_________________________________________________
Moji kunici stalno imaju hranu ispred sebe a opet nisu predebeli.Mislim da su cak razmazeni sto se hrane tice.Imam cak jedan ogradjeni deo gde ih pustam malo da protegnu noge.Zive kao carevi,mazeni su i pazeni.Al nikako nisu debeli i tromi.
 
Hehe,hvala za sliku :D
Kuniće hranim: u hranilici kukuruz i ječam (omjer 50:50)
u jaslama sijeno i sočna trava (djetelina,maslačak).
Kad pojedu, nadopunim jasle i hranilice :D
Gdje god ih primim koža ne visi, onako je čvrsta i osjete se mišići. Uvijek imaju hrane koliko mogu pojesti i nikad nisu debeli.
 
Nazad
Vrh