Orezivanje voća

I po snegu se može rezati, dragi voćari! :D
 
Hahaha, nema vremena....sad je vreme.....posle kad se prolepša svi oće da režu, a jednostavno ne može da se nađe dovoljno rezača. Sećam se da je tako bilo prošle godine, pa bilo daj šta daš od rezača, a to nikako ne valja!
 
potpuno se slazem ja se bavim rezidbom kod nas je uglavnom zastupljena sljiva i nesto jabuke dosad je bilo dosta lepog vremena i niko nije ni pominjao a ovih nekoliko dana svi navalili ostadoh bez ruku sreca sad naidje malo zahladjenje
da se odmori
 
FruitBoy je napisao(la):
I po snegu se može rezati, dragi voćari! :D
Kako bre rezes po snegu i kisi?
Mislim dok pada. Gledas gore pa pada u oci. Ja to ne mogu jbg.
Mislim ok je rezti po snegu u smislu da je sneg na zemlji ali kad pada ja nemam sanse.
 
ako je vocnjak u punom rodu redovno odrzavan orezem dnevno po 80-100 kom a ima slucajeva u 7-8 god gde prvi put ulaze makaze tu nemoze ni 20
 
Svaka čast ljudi pa vi ste baš surovi profesionalci ::svaka cast::, samo cepajte, još jednom svaka čast ::namigivanje::...
 
Mislim da radim po suvom vremenu, nebitno da l je sneg dole il nije.
Mada, rezao sam i po kišici slaboj. Vinograd se može rezati i sneg kad pada, nema gledanja gore! :D
Imam dosta klijenata kojima uslužno radim rezidbu, hekteri i hektari.
Sve zavisi od voćne vrste, uzgojnog obilika, bujnosti, bilo je i po preko 200 stabla starijeg zasada šljive. A kad je formiranje u pitanju, tu već računam po ha! :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Samo me još jedna stvar interesuje pa idem u off do sutra ::super::, koliko se npr kreće cena orezivanja sadnica šljive dvogodišnje i trogodišnje sadnice oko 200 sadnica...može i na pp ::namigivanje::
 
Pa sve zavisi, ako radiš po učinku ili na dnevnicu. Taj broj stabala možeš spičiti za manje od jednog dana, prilika da uzmeš 35-40e na finjaka!
 
Hehe, sedmica košta malo više, al dobro, bar valja. Mislim da će ti i radikalke trebati za pojedine grane. A možda i neće, sve zavisi je l bujno ili nije! :D
 
ako je tako mlad vocnjak ja se uglavnom trudim da odradim i pomotehniku koliko god je to moguce naravno ako vlasnik ima sluha
 
FruitBoy je napisao(la):
Vinograd se može rezati i sneg kad pada, nema gledanja gore! :D
E to da.
Ja lozu uglavnom ne rezem, nemam sta osim malo po dvoristima a i to izbegavam (sve je kod prijatelja pa em im to nista posebno ne znaci em meni oduzima vreme) pa kad se pomene rezidba ja odmah pomoislim na drvo :)
 
Nemanja87 je napisao(la):
ako je tako mlad vocnjak ja se uglavnom trudim da odradim i pomotehniku koliko god je to moguce naravno ako vlasnik ima sluha

Bitno je što bolje odraditi rezidbu, tj formiranje uzgojnog oblika, ostaviti grane sa što povoljnijim položajem, da u zelenoj rezidbi ne bude toliko posla. Ipak, ovde nema lišća, lepše se vidi, lakše je odraditi! :)
 
slazem se nekako to vremenom predje u rutinu cim prilazim drvetu ako je nagnuto na jednu stranu ja ga ostrije orezem da se ono samo vrati,ako je mnogo ponelo roda odbaci se prevede,podmladi ostavi se potencijal za dogodine i to je to u sustini
 
Nazad
Vrh