Orezivanje voća

Dragojlo je napisao(la):
Nema sta da se doda, mislim nemojs e ljutis al sve je tako kako profesor kaze... :D
Ne, nego nije :)
Ma naravno da je u pravu, zaista se ne bih usudio da s njim ulazim u raspravu.
Osim onog dela gde predlaze da se salju uzorci kod njih na utvrdjivanje potencijalne rodnosti.
Mislim ok je to, ali evo reci ti, koliko rezaca u Srbiji je obuceno da reze tako precizno kako bi ispostovao kriterijume koji bi proizilazili iz takve analize?

A za kriterijume - jaca, slabija, rezidba- dovoljno je i prirucna provera stepena formiranja pupoljaka . Grana u vodu pa u sobu i vidi se koliko toliko, dovoljno.
 
Ima li drvofix kakvih štetnih materija da bi škodile biljci?

Ja sam prošle godine koristio jednu farbu i mazao rezove, nabavio sam je u Sloveniji a koštala je 15 eura/litar. Ta farba za drvo bila je neškodljiva koliko sam uspio da rastumačim slovenski, i bila je nacrtana jedna velika riba u plavom krugu :) Vjerovatno je bila bjezbjedna. Stabla su dobro odreagovala.

Tražio sam ovih dana po raznim radnjama kod nas, ali niko ništa nema od toga niti je kad čuo. Jel ko radio sa farbom?

Sutra idem da orezujem voćnjak! :cool: :osmeh:
 
I ja sam bio planirao za sutra, pa ne znam gledam ove proklete prognoze javljaju opet zahladjenje i minus i snega malo, jos zima nije otisla sacekacu jos par dana, do kraja februara-pocetka marta cu orezati...ne zurim nigdje, laganica :ppozdrav:
 
Konačno stigao kući :D, danas i sutra ako vreme dozvoli spavam u voćnjaku ::namigivanje::, popuniću stari voćnjak sa nekih 8 sadnica šljive, 4 čačanke lepotice i 4 stenlija...
 
sta nociti u vocnjaku, imas kolibicu, vikendicu :D ...dvije nozice, dvije sisi*e, a srce veselo... pa pored vocnjaka kolega mozes jos stosta da popunis za dve noci...ohohooo ::namigivanje::

:haha:
 
hahah @Dragojlo druže to je bilo više metaforički rečeno :D, juče sam malo orezivao, vadio šljive i zasadiš 6 sadnica stenlija i 6 sadnica čačanske lepotice...danas sledi nastavak.... :D
 
Orezivao sam voćnjak prošla 2 dana, vrijeme je bilo odlično a posao išao kako treba. :D Naravno, orezivanje nije završeno ni blizu. Po trenutnom stanju kako izgledaju moglo bi biti i ove godine dobrog roda ako godina posluži. Ima dosta cvijetnih pupoljaka i grane su dobro "nakićene" ::svaka cast::

Nisam ni znao kako je ovih par perioda lijepog vremena i sunčanog vremena u toku februara već uticalo na buđenje pupoljaka. Međutim, moram ubrzati posao narednih dana, jer se mora vršiti prva zimska zaštita.

Evo i krupnijih kadrova pupoljaka od šljive gdje se vidi da su cvijetni već u kondiciji:

350km7c.jpg


90d8rd.jpg
 
Vocar je napisao(la):
Orezivao sam voćnjak prošla 2 dana, vrijeme je bilo odlično a posao išao kako treba. :D Naravno, orezivanje nije završeno ni blizu. Po trenutnom stanju kako izgledaju moglo bi biti i ove godine dobrog roda ako godina posluži. Ima dosta cvijetnih pupoljaka i grane su dobro "nakićene" ::svaka cast::

Nisam ni znao kako je ovih par perioda lijepog vremena i sunčanog vremena u toku februara već uticalo na buđenje pupoljaka. Međutim, moram ubrzati posao narednih dana, jer se mora vršiti prva zimska zaštita.

Evo i krupnijih kadrova pupoljaka od šljive gdje se vidi da su cvijetni već u kondiciji:

Zaista,pupoljci su se u velikoj mjeri razvili i bojati se da nedođe do izmrzavanja.
 
Pa hladno vrijeme zaustaviće nagli razvoj pupoljaka, tako da će se razvijati kasnije kada dodje povoljniji period vremenskih prilika.
 
Nazad
Vrh