Orezivanje voća

da ali prvo sa velikim izbacim vece grane a male koristim za donje i za doterivanje
 
Pri zimskoj rezidbi ja samo koristim veće makaze M80, i pilu u futroli za pojasom :) Sreća pa su makaze lagane. A u zelenoj male kukerice.
 
Velike samo po potrebi, uglavno za rezanje kajsije. Za sve ostalo male su glavne. Naravno, kad ima potrebe ulete i radikalke i testera! Sve zavisi od situacije!
 
Uredniče Dragojlo, ja bih više voleo da se ne bavimo politikom i tim stvarima....lepše su biljke, fotosinteza i sl..... :haha: :haha:
 
Apsolutno se slažem @fruitBoy, u sve je ušla politika, sport, kulturu, život....pa ne mora i u naše postove na ovom furumu :D Do kada javljaju ovakvo vreme, načuo sam da tek od četvrtka 3.3. počinje polako da otopljava....
 
znaci niste za ovakvu vrstu sale...onda Del.
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298563223[/time]
_________________________________________________
matke. je napisao(la):
Apsolutno se slažem @fruitBoy, u sve je ušla politika, sport, kulturu, život....pa ne mora i u naše postove na ovom furumu :D Do kada javljaju ovakvo vreme, načuo sam da tek od četvrtka 3.3. počinje polako da otopljava....

Ja cuo od 2 marta jos snega i zima do pola marta...meni svejedno, kad je zima nek je zima, samo da ne sara, toplo pa sneg e onda ce voce da sprzi...ali sve su sanse da ce rod ove godine voca biti daelko bolji nego lane, bar nece biti onih bolesnih kisa, i poznih mrazeva u prolece a to je jako vazno....

Zato sam rezidbu odlozio do daljnjeg, sta da se radi, jes da posle necu izlaziti iz vocnjaka od posla... ali bar ce biti prolece prolecom :sreca: :cool: :ppozdrav:
 
Vreme je ok, nije hladno previše, samo jebe ovaj sneg. Čim on prestane pravac voćnjak! ::svaka cast::
 
FruitBoy je napisao(la):
Velike samo po potrebi, uglavno za rezanje kajsije. Za sve ostalo male su glavne. Naravno, kad ima potrebe ulete i radikalke i testera! Sve zavisi od situacije!
Zar za kajsiju nema zimskog rezanja? :sta:
 
FruitBoy je napisao(la):
Vreme je ok, nije hladno previše, samo jebe ovaj sneg. Čim on prestane pravac voćnjak! ::svaka cast::

jest kod mene preko dana ne prelazi u plus temperatura, nocu oko -5 -6....a snega evo danas oko 40cm i jos pada evo ne staje vec treci dan, noon stop roka... i jos najavljuju snega u martu...veselo veselo...selo se zove veselo :haha:

Sva sreca imam ribarski cizme :haha:
 
Ja sam trenutno kući, sedim i smaram se, nažalost. Malo očistim snega što napada, tek toliko da se ne smrznem kad izađem napolje.
Dogovorio sam razidbu 2500 stabala kruške, al sneg ovaj jebucka, mamicu mu :haha:

To je inače petogodišnji zasad, koji prošle godine nije imao roda....sjebala ga rutava buba. Rodni potencijal je extra velik, a kako i neće biti s obzirom da je sva hrana usmerena ka pupoljcima. Ostaje samo da se uskladi vegetativno generativni odnos, kao i odnos korena prema nadzemnim organima.
A što se tiče snega, neka ga, ne škodi. Bolje i to nego neka golomrazica. Sneg je inače, dosta dobar izolator, a rezerve vode od snega u proleće su uvek dragocene!
Aj uzdravlje, kolege moje :ppozdrav:
 
Kod mene je snijeg u okolini Banja Luke 5cm, ali briše sjeverac sa sitnim snijegom da ne možeš progledati. Tako da odgađam nastavak orezivanja za 7 dana. Bolje da je snijeg nego bijela mrazova jutra. Uvijek bi prvu opciju izabrao. :)

FruitBoy, hoće li biti kakva još ekipa za orezivanje kruške ili ćeš sam zgučiti pare? :D
Zanima me taj odnos između korijena i nadzemnih organa.. šta pod tim podrazumjevaš?
 
Ja sumljam da cu moci i za 7 dana da pocnem rezanje, jer sneg je ko lud pao a evo upravo sada brise mecava, merio sam 45cm snega... mogu u vocnjak uci u ribarskim cizmama...a minus upeko...

moja prognoza do pocetka marta nema nista od rezanja na blize a mozda se i oduzi, jer prognoze najavljuju sneg do 15 marta....

Ali sneg ce biti dobar, 1cm snega po 1ha daje 1kg cistog azota :D

a do rezidbe ja drugujem sa lopatom :haha: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh