Oranje

Odg: Oranje....

Данашње орање код мене
snii4z.jpg
] у 60 ари три типа земљишта једна половина њиве лака за орање, један угао смоница, а у другом углу плитка земља са пуно камена. Дали ја не знам да подесим плуг или плуг не ваља тек задња бразда остаје на бок, понегде се почне сама враћати назад ко у филму и то по цео каиш од 10 метара.
 
Odg: Oranje....

Хвала на савету сутра имам да орем око 1,4ха ледине па ћу пробати. Да није и због дубине орао сам дубље од 20цм, плуг је755 па је бразда дубља но шира?
snii4z.jpg
 
Odg: Oranje....

Mirko jel me oko vara li ti prva brazda hvata više nego zadnja? Jer vidim da ti se brazde poznaju na oranju, tj. različite su visine. Za tvoj plug je optimalno oranje do dubine 22-23 cm i to na oranici, dok za preoravanje livada treba smanjiti dubinu (recimo 20 cm ili manje) da bi se brazda mogla fino okreniti u suprotnom dolazi do toga da ti se zadnja brazda vraća nazad jer se neokrene dovoljno. IMT nema tip daske za preoravanje livada i pašnjaka tako da tu treba napraviti kompromis između dubine i širine da bi moga iole kvalitetnije orati. Dubina brazde uvijek mora biti manja od širine brazde (točan omjer sam zaboravio). Da na plugu imaš dobro podešena povišenja daske onda bi ti si brazda još manje vraćala, a da bi to još bolje postigao spusti malo niže produžetke daske.
 
Odg: Oranje....

Kao sto rekoh u temi "sta ste radili danas" evo jos slika sa danasnje probe trobrazdnog pluga Kvernelanda ED i traktora Fendt 312-Vario od 125 ks na kukuruzistu , kojem je drustvo pravio i John Deere 6920se takodje sa istim modelom pluga ali sa jednom brazdom vise,sve u svemu utisak je odlican za oba traktora , a Fendt me mogu reci vrlo pozitivno iznenadio ::sramota:: sa svojom potrosnjom od 23.5 l/h a za 1/h uradi 0.80/ha sto znaci da trosi 29.37 l/ha ili ti 16.78 l/kj a radni zahvat pluga je bio 3x40 i dubina 25-27 cm i sve to sa br.obrtaja motora 1850 gde naravno ostvaruje najveci obrtni moment u Nm-a(na sve je svaba mislio) sa Vario menjacem ostavlj odlican utisak na mene... :bravo: :bravo: :bravo:
noewp0.jpg

2llzz9z.jpg

azc553.jpg

of1vcw.jpg

33z7l3a.jpg

6fpaf9.jpg

viljxl.jpg

2q8d7uq.jpg

25z1kb8.jpg

35c4rjl.jpg

2h821qa.jpg

i2351d.jpg

Uzivajte masine su....... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D
 
Odg: Oranje....

I od mene svaka čast a koliko mi se čini da sam te obišao kada si sa Fendom kupio i nosio plug kući obišao sam te u Budisavu a prvo sam dugo za tobom išao to je bilo otprilike pre 15-20 dana koliko se sećam, neka ti je sve sa srećom. :D :D :bravo: :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Bećarina pusta je napisao(la):
Mirko jel me oko vara li ti prva brazda hvata više nego zadnja? Jer vidim da ti se brazde poznaju na oranju, tj. različite su visine. Za tvoj plug je optimalno oranje do dubine 22-23 cm i to na oranici, dok za preoravanje livada treba smanjiti dubinu (recimo 20 cm ili manje) da bi se brazda mogla fino okreniti u suprotnom dolazi do toga da ti se zadnja brazda vraća nazad jer se neokrene dovoljno. IMT nema tip daske za preoravanje livada i pašnjaka tako da tu treba napraviti kompromis između dubine i širine da bi moga iole kvalitetnije orati. Dubina brazde uvijek mora biti manja od širine brazde (točan omjer sam zaboravio). Da na plugu imaš dobro podešena povišenja daske onda bi ti si brazda još manje vraćala, a da bi to još bolje postigao spusti malo niže produžetke daske.
Тачно је све што си рекао, ако сузим и прву бразду онда она само склизне у десно и добије се још горе орање. мислим да је овај плуг много узак поготово друга бразда, пета другог раоника иде доста иза првог и она одсеца све тако да бусен само склизне у десно а даска га само још мало погура и од превртања нем ништа. Не орем ја тако дубоко, обично испод 20 цм, али ово су ливаде које нису оране и по 35 година и мора да се оре испод зоне корења јер горе је јако тврдо. Данас је било много боље 1,4 ха 4,4 мото часа 22 литра нафте.
2r44yvn.jpg
2zsvcci.jpg
 
Odg: Oranje....

:sta: :sta: neznam,kupiti skupog Fendta da bi orao sa "samo"3 brazde?Pa to je mogao i mnogo jeftiniji MTZ 1221,npr.... :sta: a za razliku para,kupiti jos prikljucaka.......
U svakom slucaju,cestitam i puno srece u radu. :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Oranje....

@Farmer Bob
Komfor u radu ne moze da se uporedi izmedju MTZ i Fendta. Ako covek moze, zasto da sebi ne omoguci da radno vreme provodi u Fendtu.
 
Odg: Oranje....

bojcetic je napisao(la):
@Farmer Bob
Komfor u radu ne moze da se uporedi izmedju MTZ i Fendta. Ako covek moze, zasto da sebi ne omoguci da radno vreme provodi u Fendtu.
To ne sporim,ali...opet.Ili dodati koji hektar zemlje?To nema svaki dan na prodaju,a Fendtovi i ostali su svaki dan na parkingu na prodaju.E sad,ovi povracaji(40%),mozda menjaju redosled ulaganja itd.Vazno je zdravlje..... :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Oranje....

Upravo zbog zdravlja. Kum ima NH T5060 106ks. Slican je po znazi MTZ 1025/1021. Razlika u komforu i potrosnji je OGROMNA. Naravno uzet je na subvenciju, tako da je izasao kao redovna cena za navedeni MTZ. Razlika je prieslikano kod autombila kao Lada Niva i Toyota Land Cruiser.
I ja sam bio ubedjen da je bolje kupiti MTZ+gomilu prikljucaka, ali sad vise nisam siguran...
Ko ima mnogo zemlje i dosta vremena provodi u traktoru treba da investira u zapadno evropski traktor, naravno ako finansije dozvoljavaju.
 
Odg: Oranje....

Hvala svima na cestitkama ali kada budem kupio takvog ili nekog drugog Fendta zvacu vas na ALVALUK, ali moracete jos malo da pricekate posto su to traktori od mog poznanika inace masine su za svaku pohvalu....... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1287788815[/time]
_________________________________________________
Farmer Bob je napisao(la):
:sta: :sta: neznam,kupiti skupog Fendta da bi orao sa "samo"3 brazde?Pa to je mogao i mnogo jeftiniji MTZ 1221,npr.... :sta: a za razliku para,kupiti jos prikljucaka.......
U svakom slucaju,cestitam i puno srece u radu. :cao: :cao: :cao:
Nije pitanje skupoca sa vucom brazdi on je 125 ks pa koliko bi mu ti zakacio hahaha....... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh