Oranje

Vlado, kako se snalazis sa kosim njivama? Vidim da je i kod tebe slicno kao i kod mene. Bas sam orao jednu njivu i jedva cekao da je kompletiram da se ne prevrnem negde jer je bilo klizavo i zanosilo mi traktor. Htedoh da je orem drugacije i bacam zemlju nizbrdo, ali nema teoretske sanse.
Pa gde moze idem uzbrdo-nizbrdo.Na ovoj parceli mi je najvece brdo.Ranije sam sa fergusonom orao sve popreko ali hoce brazda da se vraca.
 
Slike samo za Nikolu Ilića...... imt 558+ 757.2 NAJBOLJI ORAČ :osmeh:

Starac Fočo od stotinu ljeta...... malo smo ga upregli pred kraj oranja.....
Juče zvanično završili oranje za 2016...... ustvari ostale mi ovratine od repišta samo dok odnesu repu.....
 
Evo par snimaka od pre neki dan. pokusacu slike da ubacim kasnije.
slike.php
[/URL][/IMG]
de6e1b45f25823602b5abf76dd1d3e78.jpg

d9f4ef2fa95be0c91634425906ba7c08.jpg
86fbf15ff09b13c4c044090f1a5cc803.jpg
 
Poslednja izmena:
Nista nije bucnije od Belorusa, ja kada cujem Class-a, uvek pomislim "kako bi se lepo ovde cula muzika", ja u rusu moram da pojacam muziku da bih ga nadglasao..
 
Nista nije bucnije od Belorusa, ja kada cujem Class-a, uvek pomislim "kako bi se lepo ovde cula muzika", ja u rusu moram da pojacam muziku da bih ga nadglasao..

Nisi ti tero 560 i 577 ili Topredo da vidiš kako to na sve strane zveči Belorus tu dođe kao praznik za uši:osmeh:
 
@mixerkac,pa taj klas gore bruji i uji od belarusa,usi me zabolele dok sam gledao snimak............

Грешиш, јер је бука коју сними телефон доста већа од стварне...и мени је пало на памет да је стварно бучан, ал онда погледаш одатке и видиш да је макс бука свега 74 дбл, код мене је рецимо 78, а код рујкана 82....врло је вероватно да је узрок овоме телефон и остељивост микрофона који ухвати звуке и појача их...

- - - - - - - - - -

чувени глуваћи 577/8...Кад смо купили де лукса 577, ко да смо купили другу марку трактора, а не ИМТ...
 
Brale to sto pise na papiru moz da ne kazem sta.
Ove godine sam vozio preko 10 traktora MTZ82 od onih najstarijih sa okruglim farovima u masci i zmigavcima gore na kabini do starih godinu-dve sa belim LED instrumentima i kako se koji zalomi,ubedljivo su najtisi oni obicni 82 stari 15-ak godina u njima mozes telefonirati bez problema,osecaj kao da sam u nekom JD-u dok ovi noviji tandrcu propisno.
Sad serviser kaze da je do aluminijumskog kartera koji imaju stariji modeli,ali pravila nema osim kako se koji zalomi.
 
maricu jesi na tih 5 jutara imo 4tone kukuruza i kako ti se isplati tu arenda uopste
Ako mislis na ovu sa snimka, tu je bilo 6900 po jutru, a ako mislis na ovu sa slike, tu je bilo 7200 po jutru. A kad platim arendu ostane nešto sitno i za mene...

@mixerkac,pa taj klas gore bruji i uji od belarusa,usi me zabolele dok sam gledao snimak............
Galicije ti je sve objasnio, posle 577 i Brene ja se ovde odmaram. Muziku slišam na tiho i sve se lepo čuje i na telefon pričam kao da sam u sobi...


Mixer,jel ti to oreš tri vrste kukuruza?Pa to skoro kao i kombajn!

52 x 4 = 208, tri reda i sve ostalo do četvrtog... :ppozdrav:
 
Normalno da je kod tebe Galicije buka 82 dbl, kad ti voziš rusa 82.Kod mene na 539 je buka 39 dbl,pa ti sad vidi koji je tiši?
Zamisli tek kod ovih velikih paora koji imaju velike traktore od 150,240...KS(Minđušar,Mixer,...)koliko je to bučno kod njih.Kako njihove uši izdrže sa 150-240 dbl?
 
Normalno da je kod tebe Galicije buka 82 dbl, kad ti voziš rusa 82.Kod mene na 539 je buka 39 dbl,pa ti sad vidi koji je tiši?
Zamisli tek kod ovih velikih paora koji imaju velike traktore od 150,240...KS(Minđušar,Mixer,...)koliko je to bučno kod njih.Kako njihove uši izdrže sa 150-240 dbl?

Код мене је бука 125 дбл, јер терам кејса од 125кс, значи падам у ову групу глуваћа дефинитивно:haha:
 
svaka cast za tih 7 tona pa u vrbovcu bolje radja nego u livadama p[no je 7 tona za takav pesak pa i [ ovakoj godini
 
Nazad
Vrh