Oranje

Ja natočim 2 bačve lože a fakturišem dizel radi pdv-a jer uvijek imaju računa punu kutiju koje niko ne uzima a toče dizel tako da me loža iziđe oko 54centića

- - - - - - - - - -

To je ta,sin mi radi na pumpi.Dnevno prodaju oko 5 000 l.
 
Znaci ne odustaje se od repe?Kako ste prosli ove godine?
U planu je jos sledece godine - ako ostane ovako kao sto je sada, pozdravljamo se sa repom. Nasa secerana se verovatno zatvara, organizacija prevoza losa, dranje na analizama, jebes posao ako ti uzmu 25 - 30% na analizama. Dajem im sansu jos 2016, a posle toga, kud koji....
Ove godine je bilo 3,2 vagona plative repe po kj.
 
Ја сипам на НИС-у гасно уље, трактор ми трошио просечно 9л/кј, што и није лоше, ако је квалитет лош тог гасног уља. Вероватно да имамо право гориво да би и потрошња била још мања.

Сутра остало да се пооре 7,5кј соје ове коју смо јуче скинули и то би било то за ову годину...
 
Sto ne verujete coveku :osmeh:,pre koji dan dok sam orao laku zemlju na 25-27,potrosnja kod 82-ke sa trobraznim plugom je bila isto oko 9-10l/kj.Naravno sad sto orem za kukuruz na nesto tezoj zemlji,potrosnja je veca za par litara.
110-115 litara euro dizela za 12kj parcelu je potrosio,to je bilo prvo merenje.
 
Потрошња зависи од земље и не може бити она за сваку земљу иста. Имао сам њиву где је ишла на преко 15л/кј, али на осталим није прешла тих 9л/кј. Мерено када се натанкује резервар и када се орање заврши.

Пре бих рекао да ће мој трактор постати перпетум мобиле прве врсте::svaka cast::...
 
Toliki gas jer se zetonja hvali koliko ima viska snage, mislim da se i na snimku cuje kako prebacuje u vecu brzinu :D

- - - - - - - - - -

Inace to je samo ojacana sasija od Rusa :D u pitanju je daleko jaci motor tako da...
 
Nazad
Vrh