Oranje

Po ovim kukuruzima sa strane bih rekao da je svež video, ali mi nije jasno šta je bilo na toj njivi što se ore?
 
Pokusao sa oranjem,pre 4 dana kisa 50mm,ali tesko i nije lepo.U zadnje 2 god samo gruber i tanjiraca.Hteo sam podrivati,ali za to je vlazno...
20150812114423.jpg
 
Milane,milane,teraš šalu sa čovekom a znaš da su sad u modi oni tanki LCD televizori a ne stari debeli lampaši.Pretpostavljam da su ispadali ovi stari.
 
oranje1.jpg
[/IMG]
oranje2.jpg
[/IMG]Danasnji posao,preorano 6kj,dubina 20ak cm, ovom rizomu total ne moze nista a ima ga dosta,odmah posle zetve uvezena slama i ugareno,danas preorao i na jesen duboko evo pada kisa.Da vidimo sta ce biti u ovoj situaciji.Ovako su moji stari radili pa evo i ja.............
 
E ovako ljudi,kad sam ugario bilo je ovakvih more jedno,sad su ti osuseni izgoreli na onoj mani,zaboravio sam da slikam.Ovog ce jos sunca osuncati a nadam se, i mrazu na zimu ako nista drugo total ma prolece,mada mislim da nece biti potrebe ovo je proverena metoda,koja jako zavisi od zime to jest mraza.
 
I najbolja metoda za rešavanje rizoma.Totalisao par puta sirak na strnjiki i sledeće godine evo ga opet ,savremeniji možda jesmo ali pametniji od naših starih još nismo,ma ugar je zakon...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh