Oranje

Uzmi jednobrazni ili okreni zadnju glavu i ori kao covek.Potrosnja ce sigurno biti manja ,oranje brze i bolje .
 
U odnosu na 540 ovo kao da ima ugradjen usisivac u motoru:osmeh:
Probao ja danas i 540 sa njegovim alkarom,nesto sam premestao plugove po dvoristu pa ajd da probam,nema sanse da ore nizbrdo,moze ali da struze na 10cm.
Zemlja jeste teska to znam ali da je ovoliko ekstremno teska nisam mogao da verujem.Inace parcela je moja dedovina i ore se godinama veoma lako.
Oranje na prolece ce da bude carolija:osmeh:

- - - - - - - - - -

Imam jednu njivu gde bi mogao da vucem sa 560 4 brazde,neka bela zemlja,prosipa se kao pesak.Tu su kukuruzi uvek losi,samo psenica valja.
Sa dve dizne skineš cevi visokog pritiska,i da ti vraća u rezervoar,oma će 50% manje da troši :ppozdrav:
 
To je ova godina ekstremna,inace ova njiva se uvek lako orala sa Rakovicom 65 i 756 plugom,prvom brzom nizbrdo,trecom sporom uzbrdo.Ali 2014 nam jeb...mater.

- - - - - - - - - -

Bice veselo to uzorati i pripremiti... Tu kako se meni cini samo plug 1x35 za taj 560 da moze da ore i uzbrdo..

Uzgred Mirko nikako da te pitam koj si plug planirao za 560 bese 3x30??? Dal bese OLT???

Imas li sliku??? Hteo bi da nabavim jedan za Belarusa...
Planirao klasican trobrazni Alkar 3x30 za strnjike.
 
Da li postoji taj plug 3x30 ili samo da se prepakuje??

Da li je veceg klirensa i rastojanja od glave do glave od 756vk???
 
Isti je kao 756 ali niski klirens.Salmu nece da gusi kad se skinu deflektori iznad daske.
Moze da se pakuje od dva dvobrazna ili da se kupi orginal,postoje.
 
Kako se oraspoložim kad pustim snimak oranja od @Bubu i čujem muziku. :haha: Dj Bubu roka sa zvučnika.:bravo:

Mirko, isto sam i ja imao parcelu gde nisam mogao da se penjem uzbrdo zbog proklizavanja, uhvatio me mrak i jaka rosa na travi. Možda si mogao probati kasnije u toku dana jer na brdu nije toliko vlažno (blato) a ako malo propadnu točkovi bolje će vući nego po zaleđenom iz ranog jutra. Ili da dođem sa Rusom da spičimo to i mirna Bačka :osmeh:
 
Zaorava dobro,nece da gusi ali kao sto sam napisao moraju da se poskidaju deflektori.Imao si slavonca a alkar ima njegove glave pa i sam znas kakva brazda ostaje,a sto se tice gusenja tu je dobar,razmak izmedju glava je kao 756 80cm a klirens je 63cm.

- - - - - - - - - -

Kako se oraspoložim kad pustim snimak oranja od @Bubu i čujem muziku. :haha: Dj Bubu roka sa zvučnika.:bravo:

Mirko, isto sam i ja imao parcelu gde nisam mogao da se penjem uzbrdo zbog proklizavanja, uhvatio me mrak i jaka rosa na travi. Možda si mogao probati kasnije u toku dana jer na brdu nije toliko vlažno (blato) a ako malo propadnu točkovi bolje će vući nego po zaleđenom iz ranog jutra. Ili da dođem sa Rusom da spičimo to i mirna Bačka :osmeh:
Nevolim da orem po mrazu,gore beton od mraza a dole od vlage,a kad malo popusti onda ide kao po loju,nemoze ni prazan uzbrdo_Orem kad mu vreme nije i to je cela muka.
Dodji i poteraj cisternu nafte:osmeh:I ponesi sajlu
 
Аман људи, па купите веће тракторе:ideja:..ове играчке од 125кс и малко више, па то треба да вам служи за површинске радове:haha:...за орање, једно 250-300коња, па да ко људи вучете 4+ главе, на пристојној дубини...


у ствари кад боље размислим, ајте ви код мене у вински срем, земља лака за обраду лепо роди, потрошња охо хој мања, и све би на време порадили, колко год да радите земље....
 
Ja sam svoje na vreme poradio, ovo sam isao u ispomoc. Ko na vreme krene i ima volje da radi, taj poradi.

Joni je 6930, vuce 4 brazde ali je orao malo plice od nas i taj veliki Regent ima pluzna tela koja prave manji otpor od Mog malog regenta i Leoparda. Meni bi bilo lakse i lepse da sam vukao onaj moj 757.35 jer bih onda isao malo sporije i ne bi bilo toliko okretanja. 5136 je vukao 2 brazde samo zato da ne bi isao 4. sporohodnom sa 3 brazde jer u ovoj zemlji svaki traktor hoce da kaze kaput.
 
Bubu : danas sam bio u Gospođince čini mi se da sam vide tvog clasa parkiranog na uglu kad dolazim iz Temerina pa nepratim krivinu prema Žablju nego produžim pravo preko ležećih pandura
 
Lepo:osmeh:. A pas pravi drustvo. Tako kad kod mene dodje vozac da ore a za njim i njegov pas. Covek ide sa traktorom 3km do njive a pas sve za njim. posle pas odmara a nekad malo nabija kondiciju tckarajuci za plugom pored ili u brazdi.
 
Nazad
Vrh