Oranje

Kristi16980 gde ideš brzinom manjom ima više mase vidi se da malo i ostaje ,jel tu u prvom delu njive masnija zemlja , za razliku od drugog dela gde je čini mi se bolje izgorelo tu ideš brže , koji je to plug i kolika je potrošnja po kj?
 
Poslednja izmena:
Nije loše,zadovoljan sam:osmeh: Na žalost snimka nemam, jel nisam snimao ni nosio telefon sa kamerom, ni fotoaparat a oranje sam završio:ppozdrav:
 
Juce oko 18.30 h smo stali sa oranjem zbog kise. Traktor je dosao kuci posle 3 dana i noci provedenih na njivi i uzorao je oko 90 KJ. Gorivo se puni na njivi i traktor stoji nekih dvadesetak minuta pri svakoj promeni smene dok se napuni. Oranje je katastrofalno. Dosli smo do zakljucka da je ove godine 200 ks malo za 4x40 cm. Sve parcele se oru za 1-2 brzine sporije nego ranije i prosecnim proklizavanjem od 20% i prosecnom brzinom od oko 6 km/h. Potrosnja je nesto preko 20 litara/KJ.
 
Ali bez uvrede , zato ste imali 4-5t kukuruza po jutru 2012 godine, a mi jedva 2t. sorry za top ofic.
 
Da li se slazete sa mnom, da se njive sve teze i teze oru. Najvise je za to zasluzna teska mehanizacija koja gazi njive. Dok se sve radilo sa 539 oralo se sa 10-12l po jutru. Barem je tako u nasim krajevima.
 
E,to sam i ja primetio.Znam da sam pre jedva cekao da predjem u parcele gde je bilo zito,islo lako,rasipalo se...Sad kako koja godina,sve teze.U zadnje dve tri godine lakse se oralo tamo gde je bio kukuruz.
Sta je u pitanju-ne znam.
 
Ma svuda je tako... Jednostavno sve se vise gaze parcele... Jos malo bice potrebno najmanje 50ks po brazdi da to bude ORANJE!!!!
 
Наравно да се теже оре где прође комбајн од 10+ тона, али опет и зависи од саме земље, као и временских прилика. Ето мени је ове године лакше ишло орање и просек у потрошњи по кј је био нешто преко 9л. Стим да се тањирало теже него прошле године и то доста теже....
 
Da li se slazete sa mnom, da se njive sve teze i teze oru. Najvise je za to zasluzna teska mehanizacija koja gazi njive. Dok se sve radilo sa 539 oralo se sa 10-12l po jutru. Barem je tako u nasim krajevima.
Slazem se sa tvojim zapazanjem,a mislim da smo dosta i mi sami doprineli tome teska mehanizacija,redukovana setva i izbaceno ljustenje,ugarenje i trecacenje strnjika!
 
Nazad
Vrh