Oranje

Pozdrav svima,odavno me nije bilo na forumu,evo koja slika iz oranja i video :D

11kf974.jpg
[/IMG]
20zur9x.jpg
[/IMG]
2vlntko.jpg
[/IMG]

 
i ja sam danas pokusao da orem kukuruzovinu i lagano se vratio kuci :) tvrdo ko djavo.
 
Sale koliko prosečno uzorete dnevno sa dva vogela ,inače super zaoravanje :osmeh:
 
Krenemo u 7č ujutru i do 17č uveče 15-16kj u 3-4 parcele ako ide bez problema i bez žurbe, danas smo uradili 14kj u 4 parcele ali smo izašli posle 8č, pomogo burazeru da ubijemo jedno krme, upalila se u zamrzivaču crvena:osmeh:.
 
Danas smo orali IMT560+REGENT FRANKESTAJN 2x14
Imt 539 i olt ferguson 2x12
Sojiste Ide kao san, medjutim u dzombi gusi mali plug koji je dosta nizak
Ore se stvarno prelepo
 
Danas gledao jednu parcelu gde je bila poplava.Mislim da nije bila cak mnogo voda lezala, mozda 1-2 dana.Oranje naopako ako ne bude mrazeva ko zna kako ce se srediti na prolece.
 
Danas nastavili oranje... Ima parcela koje se oru kao san ali na kraju naidjosmo na jednu gde je islo jako cupavo!!!!!! Lezala vodurina!!!!
 
Meni se cini da ovo jeste strmo, a i vidim da je preskocio taj deo. Mozda jos nije dosao do njega pa je zato neizoran.
 
Navikli ste na ravnicu pa vam je sve strmo... Sto kaze zombie, rade se puno gore njive. Znas kolika je strana i koliko zavlaci traktor da trobraznjak ore samo sa zadnje dvije brazde...
 
Na strmim terenima bi najbolje bilo i ne orati . Notil sistem je i izmišljen zbog erozije i daje najbolje rezultate u brdu , al štaćeš kad nemamo čime .
 
U mom kraju 20% njiva su ravne ostalo sve strmo,kad neko dodje obavezno pita kako vi ovde obradjujete njive ja reko nama je to ko vama ravno naviknes se,jednom prilikom dosao covek da obilazi njive samnom i njivskim putem naidjemo na jedno veliko brdo kaze covek stani da sidjem ja reko ne brini ovde spustam po 7-8tona zita on covek poceo da se krsti problem je samo sto neki ljudi su navikli sve na ravnicu ali naravno cim radis u brdovitom terenu treba jako dobro poznavati koji traktor sta moze
 
Nazad
Vrh