Oranje

Данас орали сојиште, потрошња цирка 12-13 л/кј. Кум орао исто сојиште, поторшња била преко 20 л/кј са масејом од 125кс. Како каже, не памти да је овако било тешко орање у задњих 5-6 година, од како са њим ради. Иначе вуче 3 главе плуг наштелован на 40цм.
 
Danas sam malo bolje stelovao hidraulik na Steyr-u. I mnogo bolje ore. Teram ga sada brzinu vise. Danas sam kod mene u kraju jedino ja orao sa njim i leopardom 3x35. A dvojica se vratila sa njive zato sto nisu mogli da oru, jedan je bio sa 549 i plugom 755.20, a drugi sa 539 i jednobraznim. Ipak moze i po vlaznom da se ore bez prednje vuce. Jos samo da dodam da imam tegova na tockovima, 300kg po tocku. Milslim da danas bez nih ne bi bilo oranja.
Ispade da je kolega dukej imao pravo sa trećim objašnjenjem.
 
Danas sam malo bolje stelovao hidraulik na Steyr-u. I mnogo bolje ore. Teram ga sada brzinu vise. Danas sam kod mene u kraju jedino ja orao sa njim i leopardom 3x35. A dvojica se vratila sa njive zato sto nisu mogli da oru, jedan je bio sa 549 i plugom 755.20, a drugi sa 539 i jednobraznim. Ipak moze i po vlaznom da se ore bez prednje vuce. Jos samo da dodam da imam tegova na tockovima, 300kg po tocku. Milslim da danas bez nih ne bi bilo oranja.

539 sa jednobraznim ne bi trebao da ima problema po ovom vremenu, moja omiljena kombinacija :D
 
Danas počeli.
9runhh.jpg
 
Moj drugar je stavio pretplužnjake na svoj 757 plug. Evo rezultat:


upload an image

Ми смо на наш 757 направили претплужњаке пре брат брату више од 20 година. То нико до сада од власника истих у селу није урадио, а видели су како је заоравао кукурузиште. Многи нису ни вероватли да кукурузишта нисмо палили, већ су говорили да они ничему не служе. Стварно смо понекад ми Срби чудни људи...
Послат је прошле године у заслжену пеМзију:osmeh:
 
Danas orana parcela od 60a strnjika za lucerku na crnoj zemlji. Ide malo teze i ne rasipa se kao prosle godine, ali dosta fino izgleda. Videcemo kako ce zaoravati kukuruzovinu.
 
Nazad
Vrh