Oranje

Danas ceo dan oranje strnjike sa sve zobnom slamom,prilicno se sabila zemlja od kisa.
 
Danas orao njivu koju sam radio pre par godina pa sam imao pauzu pa je sad opet radim u zakup.Zemlja nije teska,jako laka za oranje,relativno je ravno 2,8 jutra.Zadnje dve godine je radjena sa teskom vucnom tanjiracom+120ks traktor bez oranja i sad ja orem,to vise nije ta zemlja,jako teska za oranje.Tako da nema nista bez pluga,mozda se u startu ustedi na gorivu ako se radi samo tanjiranje ali kasnije sve to kosta kad dodje oranje.Uglavnom upropastena njiva,sta cu imati tu videcu na leto:osmeh:
 
Tako i nas muči kad gazimo s prikolicama po njivi kad beremo krumpir kasnije kao da oreš beton.
 
Napokon proradio foto pa sam opalio koju dok sam radio,a i malo da protegnem noge:osmeh:
Oranje za psenicu,ovo je bila strnjika,prskana totalom 5 litara po hektaru,sve izgorelo pa je malo dublje preorano,sad malo plice oranje za zito oko 20cm.
14ah3eo.jpg

2iizm9g.jpg
iwisdv.jpg


25s65tu.jpg

1zbs0mc.jpg


- - - - - - - - - -

Kvalitet zemlje 7.klase:osmeh:u krupnom planu
2coq82e.jpg
 
Poslednja izmena:
Mirko,jel mora ručna i sa spuštenim plugom u zemlju :osmeh:
Moc navike,to je strasno,sama ruka ide:osmeh:Kocnice zakivaju pa naviko:osmeh:

- - - - - - - - - -

Dobro slaže alkar ,još da ima deflektore bilo bi za 10-ku
Da ima deflektore nebi mogu ni ovu travu da zaore,skinuo i bacio i sad guta sve zivo,zaorao sam strnjiku sa sve zobnom slamom nisam sisao sa traktora u oranju,sve progutao.Deflektore montiram samo na plug kad prodajem da lepo izgleda:osmeh:
 
Dobra fora za rucnu :) . Montoya, imas dobro oko, svaka cast :)

A sto se deflektora tice, ja ih imam, ali sam isto morao u oranju da ih skinem prosli put jer zemlja naidje na njih, i umesto da polomi brazdu, nekako se ugura i napravi zagusenje da daska ne moze lepo da radi, a kada ih podignem dosta, onda kao da nemaju ulogu nikakvu..
 
Bravo,praksa je praksa:osmeh:Samo ti se kazalo cemu sluze deflektori na plugovima 10 i 12 coli.

Rucnu sam navikao da povlacim zbog dece,stalno se penju po traktoru i u auto i eto ostala navika,isto tako i za svaleraciju kad covek navikne tesko se to ispravlja:haha:
 
Nazad
Vrh