Oranje

Ja sam za sada zavrsio sa oranjem,poorao sve sto sam imao ali pregovaram za jos dve parcele u arendu ako padne dogovor bice oranja cim vreme to dozvoli. Ako bude nepovoljno cele zime bice V tanjiraca pred setvu i sejanje suncokreta pa sta mu bog da na te dve parcele :ppozdrav:
 
Ja sam jednom uzeo neke njive u zakup u prolece i izorao sam ih tad i vise nikad nisam znao sta da radim sa njim,vise nikad necu da orem u prolece.. Zimsko oranje je majka,a ove godine je bilo vremena i vremena da se to obavi na vreme sad ne palim traktore do prvih radova u polju a to nece skoro.. Zasluzen odmor...
 
i ja sam zavrsijo uci snijega moje ostalo mi nesta usluzno malo a to je krajem januara
 
Prosle godine sve sam njive na vreme preorao,samo parcelu gde detelina bila nisam mogao,previse tvrdo,pa sam ove god poorao na prolece,islo lepo,al nije to to. Jesenje oranje je zakon.
 
POŠTAR vidim vredan si ti momak al ti fali ideja pa da sebi olakšaš posao. S obzirom da imaš dobar (i brz) motor, napravi nosač na prednjici traktora pa kad odeš na njivu motor skineš sa prednjice i gas po drugi traktor :ideja:. Činimi se da u temi PRSKALICE imaš slično rešenje gde su ljudi kačili prskalice na zadnji kraj prikolice :sta: i tako sebi uštedeli na vremenu
 
Jeste zakon jesenje oranje i tu nema diskusije, ja sam poorao sve sto sam imao da orem ali uzimam jos dve parcele, vlasnik radi u nemackoj do nove godine dok ne dodje na odmor ne mozemo da napravimo ugovor o zakupu zato te parcele nisam ni orao. Bice lepog vremena moze da se ore i u januaru. Ako bas ne bude moglo da se ore krajnja solucija V tanjiraca u dva prohoda pred setvu i resen problem. Mnogi su sejali suncokret ove godine tako pa su super prosli kolika je susa bila...
 
Kolega,ma nije to nikakav problem da se zakaci i bicikla :D nego malo je ovo selo,sta mi znaci da se mucim oko toga,10-15minuta pesaka i eto me po traktor. Pesacio sam ja i vise,jednom brat odvezao traktor za drva,ja stigoh nesto kasnije u bagremar,pitam ga jel sipao naftu,kaze jeste,otvorim poklopac imam sta da vidim,znao sam da nema,pa sam prethodno doneo peske kantu nafte.

- - - - - - - - - -

POŠTAR vidim vredan si ti momak al ti fali ideja pa da sebi olakšaš posao. S obzirom da imaš dobar (i brz) motor, napravi nosač na prednjici traktora pa kad odeš na njivu motor skineš sa prednjice i gas po drugi traktor :ideja:. Činimi se da u temi PRSKALICE imaš slično rešenje gde su ljudi kačili prskalice na zadnji kraj prikolice :sta: i tako sebi uštedeli na vremenu
Kolega,ma nije to nikakav problem da se zakaci i bicikla :D nego malo je ovo selo,sta mi znaci da se mucim oko toga,10-15minuta pesaka i eto me po traktor. Pesacio sam ja i vise,jednom brat odvezao traktor za drva,ja stigoh nesto kasnije u bagremar,pitam ga jel sipao naftu,kaze jeste,otvorim poklopac imam sta da vidim,znao sam da nema,pa sam prethodno doneo peske kantu nafte.
 
POŠTAR vidim vredan si ti momak al ti fali ideja pa da sebi olakšaš posao. S obzirom da imaš dobar (i brz) motor, napravi nosač na prednjici traktora pa kad odeš na njivu motor skineš sa prednjice i gas po drugi traktor :ideja:. Činimi se da u temi PRSKALICE imaš slično rešenje gde su ljudi kačili prskalice na zadnji kraj prikolice :sta: i tako sebi uštedeli na vremenu


http://poljoinfo.com/showthread.php?423-Prakticna-resenja/page17&highlight=prakticna+resenja post 330
 
Ali ko do snega nije uzorao,taj bolje poljoprivrede da se mane.
Svako poznaje svoje zemljiste tako da... Prolecno oranje...
6pq8zl.jpg
 
Nazad
Vrh