Oranje

ja sam spremio sve da poranim ujutru oko 5 da nastavim sa oranjem prosle nedelje ja i cale orali 4 smene 24 h smrzo sam se nocu ko pi.. tako da sad ide grejalica 12v u kabinu
 
Totalno kontra godina , kukuruzište u zemlji koja je bila najteža za oranje išlo totalno lako . Zanimljivo je da se sve do 30-35cm zemlja prosipa fino , a kad probam dublje izvaljuje suvu zemlju i "televizore" što neko reče. Bio sam rad da tu njivu orem na 40cm , al razlika je ogromna pa se radilo "samo " 30.
 
ja danas orao za repu ustvari i danas tek i poceo oranje dzombara ide odlicno a ugar bas i ne nakislo samo 20 cm sutra nastavlamo bar za repu da zavrsim da mogu koji dan ako bude prilike zatvorim brazdu sve u svemu jos je i dobro bice sutra slika
 
MOMO@Zar može Regent" 40 cm. Ipak je to respektabilna dubina.:sta:Ili imaš nešto drugo.
 
ne cekaju, nego misle da je blato :)
nisam ni ja danas izasao imam jos 2-3dana i cao, orao sam danas baste prijateljima sa imt 577 i plugom 757, inace baste orem sa ferdzom i nekim malim leskovackim, al danas nebih uradio nista, jel je i 577 imao malo proklizavanja, u bastama ima strahovito vlage, neznam za vani, sutra idemo orati...
 
Bio danas na oranju ,nema žive duše u ataru a ima sigurno još 20% neorano.
Išlo teže nego sam se nadao. Posle one prošle kiše išlo dosta lakše sada sve isto samo brzina manje.
Malo je bilo i proklizavanja ali se moglo raditi.Kod nas ako padne još jedna dobra kiša nema oranja dok ne smrzne.
Idem sutra u Cicijev atar malo na oranje tamo i kada se " lako " ore ide teško.
 
Idem ujutro da bacim veštak i izmlatim slamu ( kad sam kosio svima treba a sada ja treba da se zamajavam )pa dođem po traktor.
Svrati ako si slobodan:ppozdrav:
 
I ja sam danas popodne nastavio oranje,islo je jako lepo dok kisa nije pocela a palo je tek toliko da pocne da lepi na tockovima.
 
Nazad
Vrh