Oranje

U pravu je, ovo je samo za fergu i laku drljacu. Ko ima velike traktore ne moze da radi nista, zakasnice i sa setvom.. :cautious:
 
Ma mislio da sredim za plastenike ali je ispod mecavo vlažno, nesmijem, ako uradim prevlažnu zemlju propade godina sa plastenicima, moglo bi drljanje za kukuruz.
 
Po mom skromnom mišljenju i na osnovu iskustva iz mojih plastenika, za plastenike samo ručna obrada. Ručno riljanje u jesen, a sada samo ona zaprežna drljača, ili eventualno neki kultivator.
 
Ovo su skinuti plastenici i prebacuju se na uzoranu parcelu, moram čekati da se bolje prosuši, ručno bacim mineralno i ide samo jedan prohod sa Rd.
 
Bacam po 4m pošto po sredini imam cijev od vrata. Rasipač Turski sa 2 diska, stavim kratke lopatice, pustim nisko rasipač i na leru.
 
Da li bi bilo pametno preci jednom setvospremacem ova februarska oranja?
Dobar deo sam zakasnio i odradio u februaru, a gledam prognozu nema ni kose u najavi a kamoli snega i mraza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ја би их прешао или сетвоспремаче или дрљачом са роторима. То измрзнути неће, само ће се грудве још више спећи. Овако кад припремиш добар део ћеш уситнити и поравнати и ако буде киша, а требало би да буде и оне мало крупније грудве ће се растопити и биће их лакше после спремити. То је неко моје искуство са фебруарски орање.
 
Ide nekako...
1b799f53843846e1b624723d34011a7e.jpg
710fa6570d9f4eeb253af6b866d0a9fc.jpg
 
@vasovac
E jeste...
Rođak je zavario, pukao na izduvnoj grani kod sva 4 šrafa. 4 parčeta. Zavario je onim elektrodama, gusane kako li se već zovu. E onda sam nastupio ja, šmirglajući na staklu jedno sat vremena da bih je idealno poravnao. Var je malo povukao, a mora idealno ravno da legne, da ne bi puštala gasove.

@milan11
Kakav crni obrtač ja gde orem nekad mi je i ovaj problematičan da bih se okrenuo. Ravno i duge brazde da, ali mi uglavnom imamo brda, tu obrtač ne znači ama baš ništa.
Ima ovaj Ivan iz Brestovika, 1200.
On ima i taj od 2500.
A ima Milan iz Topole baš dosta tih rigolera.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh