Oprema za seno i senažu

Kupio buh rasturač sena (otkosa ) e sad pitanje je koji naj bolje odrađuje posao ? Kosim sa sipovom kosačicom 165 , a radi bržeg sušenja i skupljanja bi uzeo rastresač ili ako bi imalo kombinovani da rastura i posle da skuplja bilo bi pun pogodak .
 
Ja sam takav kupio, kao kombinovano nesto, ali za sakupljanje nije bas najsrecnije resenje pa smo kasnije uzeli balerinu.
Imas nove ovakve Poljske, sad ne znam koja im je cena, ovaj je bio cini mi se oko 50.000din pre 2-3 god.
Meni se svideo i ne bih bezao od njega, jednostavan je ceo a prenos ide preko kajisa bez silnih reduktora i cuda.
Malo jeste mrsavo odradjeno, stedeli su na materijalu ali mislim da moze sluziti ako se povede malo racuna.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kupio buh rasturač sena (otkosa ) e sad pitanje je koji naj bolje odrađuje posao ? Kosim sa sipovom kosačicom 165 , a radi bržeg sušenja i skupljanja bi uzeo rastresač ili ako bi imalo kombinovani da rastura i posle da skuplja bilo bi pun pogodak .
Za tu sirinu otkosa najbolji ti je popularni pauk, hvatas tri otkosa odjednom, uradis posao ocas posla. Preporucio bih ti kuhn ili fahr, a cene im se krecu od 700-800e.
Sakupljac i rasturac u jednom, tesko, za sakupljanje samo balerina.
 
Ah, koliko košta da košta, posao se mora uraditi... Uradilo se i početkom 90tih,i glava ostala na ramenima...
 
Baš zacelo, mobe ima kada treba da se krka a za neke ozbiljnije poslove teško možemo da se sakupimo i organizujemo, pogotovo ne može za lucerku zbog prevrtljivog vremena.
 
Boga mi i za krkanluk teško iskupiti ekipu, čudno neko vreme došlo...

Ja imam fahr-ovu balerinu za skupljanje, a rodjak rastresač neki kuhn-ov, tri otkosa hvata. Sunce nam stoji pod drvetom, nije skoro kačeno za traktor..

Za te kombinovane nisam baš čuo neke reči hvale.
 
Boga mi i za krkanluk teško iskupiti ekipu, čudno neko vreme došlo...

Ja imam fahr-ovu balerinu za skupljanje, a rodjak rastresač neki kuhn-ov, tri otkosa hvata. Sunce nam stoji pod drvetom, nije skoro kačeno za traktor..

Za te kombinovane nisam baš čuo neke reči hvale.
Nemate vi "PRAVU EKIPU"!!!!!!
Mi smo svi spremni kao HAMAS pogotovo ako je krkanluk u pitanju!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
https://postimg.cc/3dVYNg89]
IMG20220502222723.jpg
[/URL][/url]
Sinoc stigla "nova" balerina
 
Da li se neko susretao sa ovakvom balerinom.Kakva su iskustva.Imamo u planu da je kupimo ako cena bude odgovarala.

 
Davanilo nekad sam gledao jednu ovakvu masinu. Mogla je da prevrce i zgrće travu.
Vlasnik je bio iskren i rekao da za skupljanje i nije baš najbolja. Ako je malo neravnije ostavlja.
 
Imam ja ovakvu masinu, kako bih je nazvao nemam pojma, mi ga u kuci krstili kao rastresac jer jedino to mu je posao kod nas.
Rastresa odlicno, e sad da bi sakupljao menja se ugao prstima, ako se ne varam na svakoj glavi ima ih po 10 pa to ume lepo uzeti vremena, radio sam to, nije bas prakticno.
Druga stvar recimo kad je retka trava, sa balerinom ides na jednu stranu i guras otkos koliko god zelis dok ovde se obe glave okrecu spolja ka unutra pa tako mora biti svaki prohod jedan otkos, ili red kako ko zove.
Znaci na njivi gde bi balerinom napravio 3 velika reda sa ovim ces napraviti 30 malih, lupio sam.
Ovde jedan u selu ima isti ovakav rastresac kao moj ali ima na njemu mogucnost da menja smer jedne glave pa tako moze raditi isti posao kao balerina sto je vec nesto ali ni on ga ne koristi za sakupljanje...



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da li se neko susretao sa ovakvom balerinom.Kakva su iskustva.Imamo u planu da je kupimo ako cena bude odgovarala.

Ima i kod mene jedan ovakav rasturac/sakupljac mislim da je PZ,stoji dugo ne radi polomljena je ovj bubanj sto se prsti okrecu oko njega kao odbojnik dodje od neke plastike je ne moze da se nadje stara masina. Ja ovo ne bih kupovao bolja ti klasicna balerina, veliki je izbor
 
Kod ove je od metala.Koliko sam video,sem prstiju nema nešto za popravku.Ne može skupljati tulaj.
Koliko vidim na snimku gde žena skuplja,nisu loši redovi.Skuplja oko 4 reda.Ni ne treba više.
 
Poslednja izmena:
Sama cinjenica da se ovakve masine vise ne prave i da su stare oko 40i vise godina, nema ih mnogo u upotrebi govori ne kupuj trazi nesto sto ga ima na svakom cosku. Jedino ako su bas dosta jeftinije od da kazem normalnih skupljaca pa bi se mogle uzeti u obzir. Inace kava je cena ovih masina?
 
Nazad
Vrh