OLT plugovi

Isti kao moj plug, jako lepo ore taj ima ručicu za štelovanje zahvata na mom nema pa moraću letos kada dobijem malo vremena da napravim to
 
Baš ako Bobo kaže da je između 11" i 12". Ja sam takav kupio uz traktor nisam još oro s njime ali izgleda dobro, sve sam mislio da je 2x10" ali akd sam ga premjerio između brazdi je oko 28 cm odnosno približno 11.5" .
 
Baš ako Bobo kaže da je između 11" i 12". Ja sam takav kupio uz traktor nisam još oro s njime ali izgleda dobro, sve sam mislio da je 2x10" ali akd sam ga premjerio između brazdi je oko 28 cm odnosno približno 11.5" .

Ja sam od dvije takve rame i tri glave od posavca 10" napravio trobraznjaka za ogaranje strnista... I gledam ja nesto meni sumnjivo kad sam ga premjeravao prilikom tog sastavljanja i vidim da je 11.5"... u plitkom oranju ide ko lud ;)
 
Krajisnik Gde mogu pronaci ovakva peraja, da li su fabricka i da li mozes uslikati kako su vezana za dasku? Inaci isti plug vucem sa svojim T40.





166byc1.jpg
 
Peraja su celicna,a imaju nosac odpozadi koji nije vezan za dasku ja mislim.Sada cu da uslikam pa da postavim ali mislim da je tako_Ovo je plug za duboko oranje pa je ova peraja ekstra stvar za obrcanje brazde koja je sa ovim daskama malko problematicna i verovatno ste i vi to isto ukapirali pa ste resili da stavite peraja.Jeste pomoc dosta velika videcete kada stavite iste.

http://imageshack.us/photo/my-images/405/photo0752.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/266/photo0751.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834/photo0750m.jpg/
 
Poslednja izmena:
Hvala za slike. Reci te mi samo da li su peraja za ovaj plug fabricka ili ste upasovali sa nekog pluga i da li sa gornjim perajem dolazi do zagusivanja sasine posle prolaza beraca, jer meni je se to desavalo s vremena na vreme?
 
Ja imam isti ovakav plug tj OLT Posavac, i jedina mana mu je nizak klirens, pa guši prilikom zaoravanja kukuruzišta, ali mislim da ću i to rešiti do jeseni pa ću se javiti sa rezultatima...
 
Koliko bi mogao dobiti para za olt sremac 12 coli

150-220 eura u zavisnosti od stanja, da li je kompletan, kakvi su raonici i sl. a rashodovani su jevtiniji. Ja sam oltov plug identican ovome na gornjoj slice pre 5 god platio 180 eura bez crtaka i tocka za stelovanje dubine, ali plug je nov. Vlasnik ga je kupio misleci da ga moze vuci sa 539, ali zbog planinskog terena to je bilo nemoguce i uradio je manje od 3 ha pre nego sto je kupio drugi. Stajao mu je nekih 15 godina napolju zarastao u korov. Sasvim slucajno sam naleteo na njega i pazario ga.
 
Ja sam ranije te OLT-ove sremce,slavonce uzimao za trgovinu,obicno placao do 100 eura u ekstra stanju,jer oni inace imaju jako dobre i debele daske.Sad ga nebi uzeo da mi ga neko daje za 50 eura,to je takva beda prodati,jedva svoje pare izvukao,ja sam cak jedan rasturio u delove i vise dobio nego da sam ga prodavao celog.Plugovi jesu dobri,lepo oru,ali narod ga nece.IMT i Leopard je plug za prodaju u svako doba,OLT jako tesko.
 
Nije to los plug,ali kao sto rece nas narod ce radije dati tri puta vece pare za plug istih karakteristika ali da je IMT,moze da bude i varen,i da nema daske ali da je IMT i da je lepo nasminkan pa kad ga dotera kuci posle uspesne kupovine da se hvali pred komsijama.:haha:
Kod mene ima burazer(kuca do mene) sremca,koliko je samo odradio od 81 do danas,a daske ko nove.Jedina je mana sto ima jako visoke plazeve pa raonik dosta trpi jer nema potporu,ali i to se jako lako resi,zauvek.
 
Nema loseg pluga ima losih oraca.To da ovaj plug zbog tezine nece u zemlju to je netacno_On nije tako lagan,drugo ide jako duboko i ubada sa puta.Ova peraja su originalna kao i raonici tj crtala.Tocak dubinski je pravljen i navario sam daske kao sto se i vidi.Na prednju ivicu daske sam navario armaturu 12 mm da se ne jedu daske i to ide do vode.A sto se zagusivanja tice nije los pogotovo ako ores dublje jer sve gura u brazdu pogotovo posle tarupa a ja zaoravam sa njime kukuruznak dupki kada stoji tada lakse zaore a u njivama gde prodje berac tu nema frke.Nije da nece da nakupi na prednje crtalo ali skines ga i deri dalje.
 
100 eura plafon,kod nas je OLT na jako losoj ceni,pa cak i Posavac.

Nadji ti meni za 500 evra 5 ovakvih plugova ja cu doci sa prikolicom po njih.Dacu ti onda i 50 evra za male OLT plugove i njih nadji 10 da napunim labudicu.Imao sam ja i IMT ali ne moze ni prici OLT plugu u istim njivama.Pogotovo sto se dubine tice.Ovaj plug mozes da zaguziš do grede pa onda da vidis koje je to oranje ali sa njim orati bez prednje vuce kod nas ni u ludilu smonicu.Drugo je to kada ga pustis malo dublje pa ne moze traktor da ga vuce a drugo je kad neće u zemlju nemojmo da brkamo pojmove.Ovaj plug ferdza da zakaci ima da ga nabije do grede (bar moja plug) samo je problem u snazi a za zaoravanje biljnih ostataka kljucna je brzina oranja najvise,nema on kada da nakupi kod mene sem na crtalo jer ne mogu da podignem crtalo dovoljno koliko duboko orem.Rusom ga vucem u 2 ako je lakse zemlja u 3.U smonici se ukljuci i prednja ali nema vadjenja pluga.
 
Nazad
Vrh