OLT plugovi

Kako se nemoze variti stari je sa obicnim elektrodama vario daske na imt fop 610 04 kod mene su daske sve izvarene posto sam vuko ga sa traktorom od 66 ks i malo malo pukne. A na oltu se daske bas odlicne.
 
Ja sam morao da bušim rupu za deflektor na olt alkaru 16" dve burgije4 sam uništio dok sam probušio dve rupe posle je išlo lakše sa većim burgijama inače rupe sam bušio da bi stavio deflektor od imt 757
 
Evo mali danasnjih slika , oranja sa OLT plugoma
2gubal3.jpg
90d2qg.jpg
x3625c.jpg
i na kraju FLASOMJER
2ldiq29.jpg
 
na plocici pise alkar 2. covek ga kupio ganc novog, nista na njemu nije kaze menjano...
 
To je plug OLT Alkar,ja uvek orem sa njim ali sa IMT540,on je zahvata 2x30 ili 12 coli,klirens 60cm.540 ga vuce lako,probali smo sa 539 nije lako da se ne lazemo,muci se.Kod mene je srednje teska zemlja.Velika mana ovog pluga je sto nema rucicu za stelovanje jer ovo je stari tip,noviji imaju.Za 539 je plafon 2x25 cm ili 10 coli.
Ovo su neki primerci koji su se veoma kratko zadrzali kod mene,a izmedju ostalih i crveni sa slike iznad,kupljen od Srdjana Zorza.

I jos mnogo njih koje nisam slikao.
 
probacu danas da vidim kako ga 539 vuce. Kod nas nije teska zemlja, racunam mozda ce i moci. Prodavace ga komsija e sad, kad i za kolko para neznam. Kupicu ga ja ako se dobro pokaze, ako ne ide na dobos...
@ mirko 15, jel bi mogla rucica za stelovanje, da se dodatno nabudzi na njega.....
 
Pozdrav forumapši,nisam dosada pisao u ovoj temi pa dam i ja svoj doprinos,imam i ja OLT-ov dvobrazni plug 2x12* valjda potpuno isti kao što imaju članovi DULEBDP i LANDINIDRAJVER na trećoj stranici ove teme,nije mi jasno zbog čega imam na njemu dve pločice jedna je od IMT-a,a druga od OLT-a,dali je to bila neka koperacija neznam nosi na sebi oltov crtak karakterističan po onoj krivoj šipki oko crtaka na kojoj ima lančić i na kraju drugog postavka ima jedan ispupčeni tanjir sa oprugom verovatno da čisti brazdu.Zna li neko od vas nešto više o njemu možda i ja grešim u vezi proizvođača.
 
Sumadinac,to je plug OLT Slavonac 2x30cm-12 coli,niski klirens,razmak izmedju glava 70cm.Plug je dobijan uz IMT traktor 70-ih godina proslog veka:osmeh:pa zato ima plocicu IMT i OLT,ima polukruzne glave livene,nisu Oltove,te glave na njemu je proizvodio BNT Novi Travnik-(Leopard fabrika).Daske i raonici su koristeni i na plugu OLT Alkar,indeticno.
Plug zna da gusi jer ima zahvat 30cm a mali klirens i mali razmak izmedju glava,ima lose reseno crtalo sa nosacima sa obe strane pa i to zna da gusi,raonici uvek moraju da budu dobri da bi orao i isao u zemlju,i najveca zamerka je sto nema rucicu za stelovanje vratila a patenat na njemu je sacuvaj boze.Ima jako kvalitetne daske kao i svaki OLT i jaku i jednostavnu konstrukciju.
 
Pozdrav forumapši,nisam dosada pisao u ovoj temi pa dam i ja svoj doprinos,imam i ja OLT-ov dvobrazni plug 2x12* valjda potpuno isti kao što imaju članovi DULEBDP i LANDINIDRAJVER na trećoj stranici ove teme,nije mi jasno zbog čega imam na njemu dve pločice jedna je od IMT-a,a druga od OLT-a,dali je to bila neka koperacija neznam nosi na sebi oltov crtak karakterističan po onoj krivoj šipki oko crtaka na kojoj ima lančić i na kraju drugog postavka ima jedan ispupčeni tanjir sa oprugom verovatno da čisti brazdu.Zna li neko od vas nešto više o njemu možda i ja grešim u vezi proizvođača.

Kokiko znam to je mehanizam koji bi trebao da sprecava izbacivanje pluga iz brazde, kod manjih traktora.
 
Nazad
Vrh