Old-timeri



Uploaded with ImageShack.us Traktor Massey Harris,pre 100 godina sa duplom vucom ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1274176561[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us Traktor Mineapolis,pogon na vodenu paru,oresa velikim plugom ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Bora je napisao(la):
Krcinac,a gde je bio taj skup oldtajmera,koji si spominjao? Ono sto sam procitao,nije mi pomoglo da lociram gde je to:haha: :haha: :haha:
Bruck an der glocknerstrasse region pinzgau austria eb.. ga malo kasnim
 
Krcinac,nikad nije kasno :cao: hvala ti za info,o skupu old-timer traktora ::svaka cast::
 
Jedan lep oldtajmer a nije ni skup http://www.mojauto.rs/polovni-auto/520045
2d1te3b.jpg
 
Kod ovog Mana mi nije jasno,kako u oglasu pise 71 ks?Takvi traktori su u rasponu od 20 do 30 ks,verovatno se potkrala greska :nono:
 
Parna masina
2yov11v.jpg


Jedna masina stoji na jednom kraju njive, a druga na drugom, plug se pomocu sajli vuce od jedne do druge masine i tako ore!
2q3zouw.jpg
 


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1276278958[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us Evo slika kako u stvarnosti,oru parne mašine pomoću sajle ::namigivanje::
 
Meni su pričali da je tako razoravala ledinu šećerana u Zrenjaninu kad je osnovana i ta zemlja je deljena za sejanje repe. Ali nisam nikada to video ni na slici. :D
 
@Mims,bilo je toga i kod nas,naravno u simboličnom broju.Kasnije su se te parnjače proizvodile i kod nas.Mašinska industrija Niš i Đuro Đaković ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Kosjerac,Fend je lep,iako zapušten,jel to tu kod tebe :cao:
 
2ibiyw0.jpg
m9mush.jpg
21410jt.jpg
2ihuydk.jpg
2nb6hpy.jpg
731j7t.jpg
attfr.jpg

Imao sam srece da naletim na ovog francuskog oldtajmera i na ovog ljubitelja koji ga je upravo palio kada sam ja stigo. Prvo ga je dosta zagrevao batljom , pa trk onda ga upalio. Mozete videti na slici plinsku bocu ispred traktora. :ppozdrav:
 
@Dragan82,naleteo si na traktor marke Vierzon,Francuski traktor.A evo kako je Francuski,za vreme 2_og svetskog rata,Nemački inženjeri i konstruktori,Nemačke fabrike LancBuldog,obreli su se u zarobljeništvu u Francuskoj.Tako su prekopirali Lanc Buldoga i napravili taj traktor,koji je dobio samo novo ime Vierzon,a ustvari je to Lanc Buldog.Motor je jenocilindrični u horizotali postavljen,dvotaktni je dizel,a glava motora mu se nalazi napred u obliku kugle.Uovom slučaju na tvojim slikama vidi se ta kugla napred pored prednjeg vučnika.Tačno je i to da se ta kugla zagrevala let lampom,sada plinom,gotovo do usijanja i tek onda pristupalo paljenju.Na tvojim slikama se i vidi da mu brener stoji ispod te kugle (TJ.GLAVE MOTORA),komplikovano paljenje,pa se iz tog razloga motor nije gasio po ceo dan :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh