Old-timeri

2mewmmd.jp[img]


IM[img]


IM[img]
 
Svugde u svetu,postoji veliko interesovanje,za oldtajmer traktorima :D kod nas je to toliko sporadicno imizerno,da prosto nemogu da verujem :cao:
 
Bora je napisao(la):
Svugde u svetu,postoji veliko interesovanje,za oldtajmer traktorima :D kod nas je to toliko sporadicno imizerno,da prosto nemogu da verujem :cao:
pa mi još oremo sa njima ja imam jednog starog 54 godine, i još se neda.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
Bora je napisao(la):
Svugde u svetu,postoji veliko interesovanje,za oldtajmer traktorima :D kod nas je to toliko sporadicno imizerno,da prosto nemogu da verujem :cao:
pa mi još oremo sa njima ja imam jednog starog 54 godine, i još se neda.

Da to si u pravu , ceo naš vozni park je takav . :D
 
Tacno je da su u nas vecina traktora oldtajmeri.Ali nije rec o starosti voznog parka,nego o sklonosti,da recimo svoj rashodovani traktor,zadrzi i da stoji na imanju kao oldtajmer.Zam za vise slucajeva u mom okruzenju gde su ljudi jednostavno prodavali na otpad svoje oldtajmere.Tako su zavsili dva Zetora super 50,Fendt disellros,Schluter,Farmall,Allis Chalmers,Vierzon itd.Eto tako,ove nije imao ko da spase od zeljezare.Nas podmldak juri samo za visoko sofisticiranim i mocnim traktorima,sto je i dobro.Ali i ovi oltajmeri su nasa bastina,a i odraz postovanja i kulture prema ovim starinama. :spavam:
 
Jel ima neko slike traktora Renault na petrolej mislim da je oznaka R samo neznam broj. To je imao moj deda prvi traktor u selu sa pneumaticima imao je cinimi se 42ks po pricama. Nisam uspeo da nadjem slike takvih traktora a od traktora mi je ostalo jedino bakarni zaptivac glave i nekoliko svecica. Nemam ni jednu sliku a po pricama kazu da je bio dobar traktor. Moj deda ga je poklonio njegovom prijatelju i na kraju je zavrsio na nekom otpadu...
 
Evo jednog ogromnog traktora.Proizvodnja 1915 godine,snaga 60 ks,tezina 45 tona,a povuce 75 tona.Da se malo probudite,jer svi nesto cute,na ovu temu. :osmeh:
 
Traktor,kao predhodni,iz 1918 godine i tezine 64 tone
Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 01:42:02 MST[/time]
_________________________________________________
Ovi ogromni traktori korisceni su u Australiji.
 


Uploaded with ImageShack.us Dobri stari Ansaldo,podseca me na detinjstvo.Naime vozio sam ga u oranju,sa dvobrazdnim vucenim plugom,u petom razredu,osnovne skole.Moj stariji brat od strica ga vozio u Zadruzi,pa mi da a ja orem celu noc.Kakav je to dozivljaj bio,mozete zamisliti. :haha:
Post je spojen: [time]1271972272[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us Evo jos jednog. ::super::
 


Uploaded with ImageShack.us Za ljubitelje starih traktora,evo jednog iz 1894 godine,steam engine/sa pogonom na vodenu paru/ ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1272080590[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us
Post je spojen: [time]1272142534[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us Jos malo slika. :udri:
Post je spojen: [time]1272176293[/time]
_________________________________________________


Uploaded with ImageShack.us Elegantne prikolice :haha:
 
N.A.Evo ovako,nisam sebican,pa cemo ja i ti posteno da podelimo ::namigivanje:: meni traktor,a tebi traktoristkinje :haha: Nego,ova stala napred,pored maske nemogu da vidim koji je traktor.Takve prednje felne su imali Fordsoni? :pecanje:
 
Nazad
Vrh