Old-timeri

560 ima PREŠIROKE gume, i ako su jako napumpane događa se da kližu strašno, što se i vidi na videu..
539 mu j...k... kao što je već neko napisao, a ti sjedi i plači

Pisao je bobo koji je zadrti imtovac kao i ti (imao je i previš sranja s svojim 549 pa ga opet gotivi, ja bi ga već polio s 5 litara benzina i zapalio)... Naša šumarija ih je imala silom prilika...
 
nemam ja razloga da sednem i placem nikako

moj 560 ima sasvim kompaktne gume i nisu presiroke

a porediti golfa 1 i 3 nije isto,pa tako ni stari tip 560 ni ovaj kao moj

imas tog kockastog 560(sa ne preglednom kabinom,pa 560 sa kabinom kojoj se otvaraju bocna stakla i zadne staklo je u metalnom ramu) i moj kome se ne otvaraju bocna stakla i zadnje staklo nema ram
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237491236[/time]_________________________________________________
Upravo sam provjerio u radionickom prirucniku za 560 i tamo se navodi milijun vrsta kardana i njihovih brzina...

Ako se radi o normalnom kardanu (bez reduktora, tad je sve isto kao i na svim ostalim IMT traktorima:

1500-1700 okretaja motora = 540 okretaja kardana
2250 okretaja motora = 720 okretaja kardana

Ako se radi o kardanu koji ima reduktor, tu se radi o 540/1000 okretaja kardana:

Kad je reduktor okrenut u 540 nacin rada, vrijedi slijedece:

1000 okretaja motora = 250 okretaja kardana
1700 okretaja motora = 420 okretaja kardana
2250 okretaja motora = 560 okretaja kardana

Ako je reduktor okrenut u 1000 nacin rada, tada vrijedi slijedece:

1000 okretaja motora = 470 okretaja kardana
1700 okretaja motora = 790 okretaja kardana
2250 okretaja motora = 1060 okretaja kardana


Dakle, kako ja shvacam situaciju, kad reduktor okrenemu u nacin rada do 1 000 okretaja kardana, jednostavnom matematikom dolazimo do racunice da imamo 540 okretaja kardana pri nekih 1200 okretaja motora, sto je nekako "slabo" za ikakve radove, a istom racunicom 720 okretaja kardana je pri 1500 okretaja motora...


Dolazim do zakljucka da je IMT 560 "mal igrac" kad se radi o 1 000 okretaja kardana i da on takve prikljucke ne moze iskoristiti, te mislim da bi najbolje rjesenje bilo izbaciti reduktor iz igre, te staviti normalnu osovinu kardana (dugacku) i da se kardan ponasa normalno, te tu ne bi bilo nikakvih problema pri bilo kakvim radovima. a ako vec zelimo reduktor ostaviti, napraviti omjer zupcanika 1:1 i dolazimo do "normalnog" kardana.

preuzeto sa http://poljoprivredni-forum.com/mehanicka-radionica/imt-560-tema1787/stranica75/
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237491381[/time]_________________________________________________
da SLUCAJNO ne zaboravim da dodam da je ujakov 560 imao uzane gume 16 pa ih je menjao za siroke 16 i nije se pokajao cak sta vise prodao je 540-542 bio mu je suvisan
 
covek je imao kesa,sve sto je kupovao kupovao je novo i odrzavao cakum-pakum,nije mu bilo do para,a te price da trosi goriva ko ima 560 sa dm motorom nek prica a ne koji nemaju :cao:
 
Ovaj snimak uopste nije mjerilo snage :nono:
za mene su ovo ortodoksne budale da se onaj sa fergom nedaj boze prevrnuo sta bi od njega bilo
bolje Petre da si stavio ovaj snimak u Nikad ovako
 
bio je vasar a na vasaru svasta, evo par slicica koje sam juce napravio na oldtimer skupu












Andrej je vec nasao svog ljubimca ali na zalost dok nam ne umre tetka iz amerike moracemo da se zadovoljimo stajerom 15-ica ili 18-ica videcemo sta naleti povoljnije, na kraju moras kuci da objasnis cemu takvo ulaganje :D ::novac::





dosta vam je za danas zar ne? bice drugi put jos . mozda samo jos par slikica da vidite da delovi za traktore kod vaseg lokalnog trgovca rezervnih delova i nisu tako skupi ;-) ovako se zaradjuje na ljubiteljima starih traktora.



ovo pored ove haube je krilo ili blatobran za 420 evra sam bih ga skucao ::lose::


pravi sajam starih traktora navodno je bilo na startu 600 komada stiglih iz raznih zemalja moglo se videti holandskih nemackih a i slovenackih i hrvatskih tablica
 
211wi7k.jpg

Evo da i ja dodam jednog starkelju. :cao:
 
Takvu dutru sredjenu sa nekim autobusovim motorom od 200ks je imao moj kolega, to je oralo sa 4 brazde imt 757 ludom brzinom koliko je trosio neznam al radio 2 sezone sa njime
 
Krcinac,a gde je bio taj skup oldtajmera,koji si spominjao? Ono sto sam procitao,nije mi pomoglo da lociram gde je to:haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh