Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Mnogo mi se svidja kako si odradio i kako napreduju svaka cast crnomarkovicu.
:)
Da kucnem o drvo...
 
@crnomarkovic ovo sam stavio privremeno,ali veruj mi da nema nikakve razlike u odnosu na tvoju kotilicu,samo sto nema na vratancima letvicu sa gornje strane kao tvoje,isto je odignuto od poda,da bi mali spadali sa sise kad bi izlazili..Kotilica je ojacana drvena gajbica koja ima medijapan kao stranice,i to je ojacano malo da ne bi pucalo,i na jednoj strani je usecen prolaz za zecicu,otprilike kao tvoj..Inace mi je kavez 100*60 tako da ima prostora za unutrasnju kotilicu,ali ipak planiram da napravim spoljnu,samo sto nikako da stignem da uradim to kako treba,posto moram da doradim kavez,kad sam ga pravio nisam razmisljao o nekim 'sitnicama'...Nikako da slikam da postavim slike,nisam dobio USB kabl uz nov telefon,a sve me mrzi da pozajmljujem aparat...a bas bi mi trebalo par saveta...
 
Stanke svako pravi kako misli da je najbolje,uvažavamo svaku ideju i realizaciju kako je najbolje,zato i postavljamo slike na forum da bi mogli na kraju da napravimo i kavez i kotilice što bolje,a za slike ja koristim blutut, i čitač kartica,.Pozzz
 
Ma pravicu slicnu kao onu sto ima crnomarkovic,nego sad trenutno imam improvizovanu unutrasnju,koja ima slican ulaz tako da mislim da nije do kotilice nego do zecice,da ih ona izbacuje,pa zbog toga pitam...
 
Evo slika moje cetvorke sa 28 dana su imali 820-830g....lepo napreduju :) zasad




2jfljja.jpg
 
Prelepi su svaka cast,nadam se da cu moci za 15dana da vidim takvu druzinu kod mene.Sada imaju 1dan a druzina je isto od 10 panonaca.Slatki su,neka napreduju tako lepo i dalje.:bravo:
 
Danas stigla mala ženka hajkom,voleo bi da odgajivači kažu svoje mišljenje.
abcd0002.jpg


---------- Poruka napisana u 19:18 ---------- Prethodna poruka je at 19:15 ----------

abcd0001.jpg
 
Ja kada sam uzeo panonce uzeo sam i hajkom,neopisivo su slicni,samo sto hajkom ima vece usi,ostalo je veoma mala razlika :) Ja sam nazalost jednu morao da degustiram prevremeno jer je polomila nogu,a drugu sto sam uzeo sam spremio za parenje,mozda cak i sutra ode da skine mrak :)
 
Extra je skoro isti ko panonci,Zapamti u koji si kavez stavio da ne pomesas sa panoncima hahaha :osmeh:
 
Evo dodatne slike
abcd0001.jpg


---------- Poruka napisana u 16:05 ---------- Prethodna poruka je at 16:03 ----------

abcd0002.jpg


---------- Poruka napisana u 16:08 ---------- Prethodna poruka je at 16:05 ----------

Ja kada sam uzeo panonce uzeo sam i hajkom,neopisivo su slicni,samo sto hajkom ima vece usi,ostalo je veoma mala razlika :) Ja sam nazalost jednu morao da degustiram prevremeno jer je polomila nogu,a drugu sto sam uzeo sam spremio za parenje,mozda cak i sutra ode da skine mrak :)
Da stanke dosta su slični sa panoncima,ali ovaj mali zeka stvarno ima velike uši.
 
Pazi ako nemas panonce ovog uzrasta tesko se primeti razlika,ali kada imas bukvalno identicna jedno pored drugog vidi se lepo :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja mislim da Hajkom treba da bude sa braon usima koliko se ja razumem sad nzm..... :)
 
cao drustvo,ja sam od skoro poceo sa panoncima,pa ako moze neko da mi kaze,zasto zenka posle kocenja jednostavno ostavi mlade kao da nisu njeni?a pritom ih sve lepo ususka u dlaku,i desilo mi se da se okoti van kotilice,a da se pri tome nije ni ocupala.
 
Vjerovatno nije znala,ako je prvi okot to je neka normalna pojava,daj joj drugu sansu onda ces moci procjeniti jel za daljnje drzanje...
 
Desilo se i meni da se okotila u kotilicu i neulazi da ih doji.Ubacila samje unutra i prihvatila je da mirno stoji dok piju mleka i izadje a mladi imaju lepe stomacice.Tako je ubacujem u kotilicu ujutru i uvece ako sam odsutna ona ih ne nahrani.Zanima me dali je neko uspeo na ovaj nacin da odhrani leglo ili je ovo samo pacenje bez uspeha...
 
Nazad
Vrh