Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Imam jednu zecicu ali sad cu uzeti jos na leto,moram da pravim kaveze
 
img.php
[/URL][/IMG]Mesec i po dana . Mešanci kalifornijskih i srebrne činčile. tri legla u razmaku od tri dana.
Jel te krenulo opet,stari druže?
 
Društvo sinoć su mi se okotile dve panonke,broj neznam ali ih ima neću još ništa da diram, inače ovo im je drugi okot.
abcd0001.jpg


---------- Poruka napisana u 17:33 ---------- Prethodna poruka je at 17:32 ----------

abcd0002.jpg
 
Cestititke i od mene... Samo napred...Uskoro i kod mene druga tura panonaca...Uspesan rast i dobar prirast vam zelim..::novac:::ppozdrav:
 
Crnomarkovicu stvarno si pogodio sa panonkama oba kocenja pune kotilice da kucnem o drvo da neureknem.
:)
Samo tako da se nastavi.Sto ti nedodje kolega po bale?
 
Čestitam,lepi mali mešanci.Ogradi malo sa nečim to mesto(cigle,daske)da ih majka ne razvlači svuda u kavezu kad se zakače za sisu.
 
Hvala druze..! jest da su neplanski ali lepo izgledaju, i dosta su ujednaceni sem jednog koji je nesto sitniji..

A ogradio sam ih stafnom 5x8 cm, samo sam je makeo da ih slikam....
 
Poz drugari, dobio sam i ja prve kunice u zivotu... (6 kom.)
A evo i ponosne mame Ovo joj je prvo kocenje!!! :bravo::ppozdrav:
 
Nidžo lepi mešanci, biće ih još dosta, ovo je drugi okot sad ću još za koji dan da ih odvajam 16 kom od dve ženke a okotile se baš kad su bile velike vrućine.
abcd0002.jpg
abcd0003.jpg
 
Hvala druze, ma tvoji su dosta ljepsi... I rasni, a u mene nesta smrseno, volio bih da nabavim nesto cisto ali nzm gdje!?
 
Okotila panonka 10kom.Sada je dobra mama i sve je ok.Lepi loptasti panonci imaju 7dana starosti.
 
@poni cestitam da su zivi i zdravi i ubaci slie kada budes mogao da ih slikas :ppozdrav:
@crnomarković lepa ideja sa tim lestivicam za pod. :) jel si imao te lestvice ili si ih ti sekao cilkuralom ili cime vec :)
 
Pozdrav ljudi. Evo da se i ja malo pohvalim novim nastambama i novim zecevima.

35kio7t.jpg

x6hpo6.jpg

to je taj novi zecinjak.obratite da su sve gajbe i oprema ista.
sve je rucni rad osim pojilica.

wolt.jpg

ovo je skroz dolje gajba. mozda se nevide tu su 3 muska zeca starosti 5 mjeseci i težine od oko 3kg.

1ox5d0.jpg

ovo je gajba u sredini. tu je 8 zeceva(neznam kojeg spola) starosti 3-4mjeseca i težine 1,5kg.

14csnq0.jpg

ovo je skroz gore gajba. to su zecevi jucer preseljeni to jest odvojeni od majke. starosti mjesec i par dana.ima 7 komada.

33z5kdc.jpg

ove jasle su rucni rad.

n2kbk5.jpg

hranilice su takoder rucni rad. duzine 54cm, a dubine 10cm.sirina je 9 cm(po zecu)
sve je od pocincanog lima debljine 0,75mm.

34sqr9u.jpg

ove su pojilice kupovne 14kn.

1jap3m.jpg

ovo je stari zecinjak u kojem su 4 zečice.

wjfcp4.jpg

ovo je najstarija i najteza zečica. zove se njuškica i težine je oko 8 kg.

opmzjs.jpg

ovo je malo mlađa zečica. zove se lely i oni u skroz gornjoj gajbi su njeni.(najmanj,najmlađi)

ogc83q.jpg

ovo je najmlađa zečica lily. stara je 5 mjeseci i skotna je.

168wyec.jpg

ovo je isto najmlađa zečica starosti isto 5 mjeseci i ne stoji vec duze vrijeme, nece ostat skotna.

1z2n404.jpg

evo jos jedna slika te tri gajbe.

5xuzqc.jpg

mali su mi bili toliko slatki da sam ih morao jos jednom slikat.

evo toliko od mene mislim da sam vam lijepo prikazao svoju "proizvodnju".


toliko od mene. Pozdrav!
 
Okotila panonka 10kom.Sada je dobra mama i sve je ok.Lepi loptasti panonci imaju 7dana starosti.

Poni čestitamo, da bude još malih panonaca do nove godine.

- - - - - - - - - -

Darko letvice sečem cirkularom, i to imam ručni koji sam preuredio da bude stoni.daska je 20mm i sečem letvice širine 25mm razmak od 12mm do 15mm,i obavezno premaz sa farbom ( uljni razredjivač) Poz...

- - - - - - - - - -

Orijaš primećujem da svaki tvoj zec ima lepo ime, mislim da je njuškica super ime, kavez je ok samo kako si rešio za čišćenje gornjih nivoa, i pojilice su zanimljive. poz...

- - - - - - - - - -

A tek sam sad primetio da imaš odvod tepsijama zadnjeg dela kaveza , odlično
 
Nazad
Vrh