Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

419168_3515840978062_1333080401_3388553_388196916_n.jpg

Moje prvo leglo ... stari su 20 dana i odvojeni su od majke danas...
 
Poslednja izmena od urednika:
Moje prvo leglo ... stari su 20 dana i odvojeni su od majke danas...
Selmoxy zasto tako rano odvojis od majke zar netreba da budu 30-40 dana sa majkom,najranije odvajanje bez posledica je 28dana starosti mladih kunica.U dobu od 20dana jos im je potrebno mleko.Ispravi me ako smatras da nisam upravu?! Prelepi su ti kunici....
 
Moje prvo leglo ... stari su 20 dana i odvojeni su od majke danas...
Selmoxy zasto tako rano odvojis od majke zar netreba da budu 30-40 dana sa majkom,najranije odvajanje bez posledica je 28dana starosti mladih kunica.U dobu od 20dana jos im je potrebno mleko.Ispravi me ako smatras da nisam upravu?! Prelepi su ti kunici....
Mozda jesi upravu ali njihova majka je skotna treba da se koti 20.tog i to sam je rano pustio pod zeca ali sve je bilo spontano odvojio sam ih jer su poceli da jedu sve ostalo i zato mislim da nisam pogrijesio...
 
Moje prvo leglo ... stari su 20 dana i odvojeni su od majke danas...
Selmoxy zasto tako rano odvojis od majke zar netreba da budu 30-40 dana sa majkom,najranije odvajanje bez posledica je 28dana starosti mladih kunica.U dobu od 20dana jos im je potrebno mleko.Ispravi me ako smatras da nisam upravu?! Prelepi su ti kunici....

Skroz se slažem!!!!!!
 
Ljudi morao sam da odvojim zato sto treba da se koti za neki dan a sta da sam ostavio i ove sa njom ...
sta bi se sa njima desilo...
 
Nezelim da ti pametuje vec da ti pruzim savet ako zelis da prijateljski....Kada pustas taj dan posle kocenja ili tri dana posle kocenja tada se mladunci odvajaju na 27-28dan od kocenja o njoj ostaje 2-3dana za pripremu sledeceg legla.Oba legla se nikad neostavljaju zajedno_Ovo je njeno prvo leglo i ona je dala maksimum u njihov razvoj pa se nadam da nece patiti zbog nedostatka mleka.Savetujem ti da sledece leglo osavis 35-40dana sa njom a da je pustis kod muzjaka sa 25dana posle kocenja ili 3dana posle odvajanja mladih.Ucestalo kocenje podrazumeva dodatne vitamine za zenku.Granule nisu dovoljne.Nezelim da te uplasim nece joj sada nista faliti..Ovo je moj savet a ti uradi kako mislis da je najbolje.....
 
Postujem te to sto pricas i tako jest zezno sam stvar sto sam je odmah stavio da se pari cini mi se dva tri dana ...
posledice su lose znam sve al sam se zeznuo i nece se ponoviti greska...
na greskama se i uci ...

nemoj misliti da sam nessto neprijstojan na prosloj poruci samo nisam napisao da priznajem gresku...
 
Evo jos neka slikica sa 17 dana....vec poceli seno da jedu...:osmeh:

1zvpeg7.jpg


---------- Poruka napisana u 21:49 ---------- Prethodna poruka je at 21:47 ----------

5uef15.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovako je izgledala zima kod mene:osmeh::cool:zecice su bile jako vredne...
dscn0439.jpg

dscn0559.jpg

dscn0478.jpg

dscn0490.jpg

nadam se da ce se ovako i nastaviti:osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo jos nisam dozivio :D
Kod ljubimaca bio sat vremena,gledao kako jedna od zenki ,koja se treba okotiti, pravi gnijezdo...
Prvi put pravi gnijezdo tj,prvo joj kocenje i unijela je toliko sijena u kotilicu da je za ne povjerovat ,fino napravila rupu u svemu tome, jos samo cekam da stavi dlaku i to ce biti gnijezdo za 10 :D
 
Ovo jos nisam dozivio :D
Kod ljubimaca bio sat vremena,gledao kako jedna od zenki ,koja se treba okotiti, pravi gnijezdo...
Prvi put pravi gnijezdo tj,prvo joj kocenje i unijela je toliko sijena u kotilicu da je za ne povjerovat ,fino napravila rupu u svemu tome, jos samo cekam da stavi dlaku i to ce biti gnijezdo za 10 :D
zecice su cudo. zimus mi je jedna napravila gnezdo da nisam mogao da poverujem. ukopala ih je bas duboko u seno i okolo je nagurala piljevine. prosto je za ne poverovati kako brinu o mladuncima. a kad treba da se kote ja izvirujem svaki cas, ne mogu da docekam kad ce se okotiti. devojka me uvek kaze kao da cu ja da postanem tata :osmeh:.
 
zecice su cudo. zimus mi je jedna napravila gnezdo da nisam mogao da poverujem. ukopala ih je bas duboko u seno i okolo je nagurala piljevine. prosto je za ne poverovati kako brinu o mladuncima. a kad treba da se kote ja izvirujem svaki cas, ne mogu da docekam kad ce se okotiti. devojka me uvek kaze kao da cu ja da postanem tata :osmeh:.

Hahah,i ja sam istii... Ne mogu docekati kada cee se okotiti... Ako budem imao vremena slikat cuu gnijezdo,msm da ce biti zanimljivo :osmeh:
 
Cestitam:bravo: prelepi.... Ima tu siguno 10 komada a mozda i vise..Super samo neka rastu.Svaka cast
 
Hehehe Hvla apuno :)) ja sam ih prebrojao tj pokusao i uspio sam oko 11-12 e sad guzva je velika neznam jos nista sigurno .. i jedan mi je uginuo crni kad se okotila odma :(
 
Nazad
Vrh