Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Imam nekoliko zenki sarca al ima jedna ne da se uhvatiti , jedva je uhvartim da je malo mazim i dok je kod mene mirna je ali cim je pustim opet bezi , onda je dam kod muzjaka jednog pa se kol'ko-tol'ko primiri :D ja vidim gnezdo 1 da nema mrtvih ali to je retko kod mene , i onda ne diram do 7. dana , posle toga :)
 
Kada je zenka tako zivahna neda se uhvatiti kako ces onda prici leglu kad si je stavio kod muzjaka?.Zar nece biti agresivna ili je to samo trenutno njeno stanje?Uglavnom kada dam krisku jabuke zenki drzim uruci a sa drugom je pokusam dodirnuti glavu mozda nece pristati prvi put ali na ovaj nacin one znaju jabuka onome ko se da maziti.Svo vreme dok jede jabuku ja pokusavam da se zblizim, ako neuspem ta nema sta da trazi u maticno jato niti kod muzjaka.Smatram da stres kod tako uplasene zenke mogu da naprave nevolje..
 
Ja koristim isti nacin zblizavanja,samo moji vise vole kupus.Moje zenke ne samo sto nemaju strah od mene,vec me i guraju glavom (brane ) kada pregledam leglo (prvo leglo,mlade).
 
Jesam nov u svemu polako krećem sa kunićima... Moje je iskustvo sa mixomatozom poprilično bolno ali neodustajem no da ne promašim temu meni se sve ženke normalno kote posle mixomatoze 8-10kom po leglu
 
slatki mleni zecici=http://www.dodaj.rs/?t/Ww/XlNP8Jj/img0010.jpg]
img0010.jpg
[/url]www.dodaj.rs/?2B/ht/4QRdhWnl/img0014.jpg] [/url] Po preporuci sam objavila slike na novi nacin nadam se uspesno, 12 malisana, svi preziveli
 
Poslednja izmena:
Moram da vas pitam kako se borite na -15 ako vam se okotila zenka?
Meni se zenka nalazi u kunicaniku 1.5x1.5 koji je od drveta oblozen kartonom zatim strecovao celofanom dupli pod napravio sam kotilicu i stavio sam grejnu sijalicu od 300w nad kotilicom koja je zatvorena odozgo buduci da mi ledi voda inace ako nema sijalice...
Sijalica je ukljucena 24h.Bice nezgodno kad dodje racun.
Ipak mislim da smanjim na 150w ili 200w
 
Meni se okotila jedna zenka 29 imala je 7komada jedno sam ja izbacio i ostalo joj 6 i svi zivi i zdravi i veseli a nestavljam nikakve grejace niti sijalice vec sta im bog da! Mali su u kotilici zatrpani slamom i dlakom tako da mislim da nebi trebalo biti problema ni na -30
 
E jesu slatki nema sta.
:)
Razmisljam da smanjim na 100w posle 7 dana.Da ih jos malo prigrijem.
Dobro je napravila gnezo i unela je dosta slame i sena.
 
Nasi malisani su zasad dobro.Najveci problem je voda koja zamrzava.Kavezi su od drveta i stavili smo najlon sa svih strana do zemlje.sa prednje strane je najlon i preko toga cebe staro.Voda i dalje zamrzava.Ciscenje je problem jer mraz sve zalepi za lim.Malisani od 20dana,15dana su dobro ali okot u sredu nije preziveo pa sam zecicu koju ocekujem sutra da se okoti prebacila u podrum.To je zecica koja se vise puta kotila i stavila sam njenu kotilicu pa se nadam da ce proci uspesno.U planu je da je vratim u njen kavez za deset dana zajedno sa kotilicom .Sta mislite dali ce biti dobro?
 
Dobra odluka,tako je sigurnije. Mada ja zenku, koju premestam zbog kocenja,radim to najmanje 2-3 dana ranije da bi se navikla i pripremila leglo.
 
Da nepoveruje covek.
Kad vidim kako je mojima sta sve imaju i kako je obezbedjeno ovi zive u rupi i presrecni su.

---------- Poruka napisana u 13:15 ---------- Prethodna poruka je at 13:13 ----------

Sme li ko da slika kunice u snegu?
:osmeh:
 
Ovaj video je fenomenalan,znao sam da se to tako radi kod kunića ali nisam još video.Jedan drugar mi je pričao da je njegov deda negde tamo 30-tih godina prošlog veka držao kuniće tako slobodno u zadnjem dvorištu,desetak ženki i par mužjaka.Na jesen se oni lepo upare pa iskopaju rupe i nema ih do proleća.Kad tamo u feb. martu počne iz ti rupa da kulja napolje stotine malih kunića!Divota jedna!
 
Pa ja sam nekada ovako gaio kunice(kao klinac),pa sam imao problema sa starijim ukucanima zbog brojnih rupa iskopanih po svuda.U jednoj staroj zgradi probili su trosan beton i citava kolonija ispod.
 
Ja pretezno nisam imao problema za malcima na velikom minusu. Zenke su pravile dobra gnezda i lepo ih zatrpavale i ako nisu imale kotilice. Kavezi su mi napolju al preko zime ih zastitim. Meni je problem kad male odvojim od majke. U skoro svakom leglu neki malac se naduje i dobije proliv.
 
Nazad
Vrh