Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ja pretezno nisam imao problema za malcima na velikom minusu. Zenke su pravile dobra gnezda i lepo ih zatrpavale i ako nisu imale kotilice. Kavezi su mi napolju al preko zime ih zastitim. Meni je problem kad male odvojim od majke. U skoro svakom leglu neki malac se naduje i dobije proliv.
Prijatelju pa to je koksidoza.Tri dana pre odvajanja sulfamidin i dva posle odvajanja.pisano je dosta u temi(bolesti kunica).Dajes preventivno.Bice to uredu ko pita neskita...
 
Nisam im tako nikad davao al pocecu od sad. Skoro mi je jedna zenka imala problem sa tim i pet dana sam joj davao sulfamidin i izvukla se.
 
Danas stigla nova druzina od 7 kom ali u podrumu.Da su bili napolje sigurno bi smrzli jer su krupni i prvo kada su izasli olizala ih,zatim izasla iz kotilice i sebe ocistila pa tek posle duzeg vremena je usla i pokrila ih dlakom koju je cupala sa sebe.Poprilicno je bila odsutna iz gnezda.Sreca sto je u podrumu toplo ali za deset dana ce sa kotilicom nazad u svoj kavez.Ona se vise puta kotila i lepo othrani mlade.
fff527174049456.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Čestitam!Moja panonka se okotila 10 kom.jednu izvukla na sisi koja se smrzla odma a ovih 9 ostalih rasturaju!
 
Ikod mene je ladno u p.m. al nije problem;ne izlazesamo sisaju i tove se!Podnose oni hladnoću kad su ušuškani i na gomili,jedino ne napreduju tako brzo pošto energiju iz hrane troše na održavanje telesne temperature.
 
Zenke koje su premestene u privremeni smestaj i vracene su u svoj kavez zajedno sa kotilicama.Par minuta su njuskale kavez i prihvatile bez problema.U tom kavezu su bile pre premestanja u privremeni smestaj.Nadam se da ce ovaj uspesan primer posluziti onima kojima je kavez napolje i nezasticen od hladnoce.(Hotel promaja.)Jedno leglo je stradalo napolje na temperaturi -25.Mislim da je problem jer ona je navukla puno slame ali okotila se na dnu kotilice tako da su bili na daskci odozgo ih je pokrila nasla sam ih tako ukocene.. Druga dva su spasena.Jedna ima 7kom slika je u prethodnom tekstu a druga 8kom.Beli su pa kad slikam blic jako osvetli.Bice slika kad izadju sada imaju 11dana.
Da napomenem da su premestene sa 20dana skotnosti u prostoriji gde je temperatura bila iznad nule od 1-6stepeni a napolju -20....ocupala se kao da je napolje.Sa deset dana starosti sam vratila u kavez da nabace zimsku dlaku a temperatura je napolju iznad nule.Mozda ce nekome ovaj savet posluziti.
 
Poslednja izmena:
Treba samo izolovati kotilicu.Tako je bar bilo sa mešancima (a to je baš davno bilo kad sam ih držao),a sa rasnim nisam upoznat...Verovatno su kilaviji?!?!!!

Što se tiče tih sijalica(grejanja),dovoljna je sijalica i manja od 100w,ali da se greje od dole(i 60w je puno...što manje w.)

PS.to mi je davalo 99% pozitivnog učinka kad sam držao papagaje u NE REALNIM uslovima(hladnoća)
Znam da zeke nisu ptice,ali je isto dejstvo preventivne zaštite!!!!!!

Jel bi vi voleli da vam greju glavu ili noge???:sta:

pozzzzzz.....
 
Ehh ovako,okotila mi se jedna od mojih mjesanki po prvi put i samo 3 u leglu,svi zdravi i fino napreduju,veoma krupni.. Takodjer i zec je mlad,tj prvi put je postao otac :)
2 put je upao,a na kontrolnom parenju nista se nije desavalo... Slike postavim dok malo stasaju :D
 
Prosle noci mi se okotila mala patuljasta, ( ova sa slike profila) stara 6 meseci, prvi joj je put, parena sa belim veoma sitnim muzjakom 2 godine star ali i njemu je prvi put da pari jer je dosad bio samo mezimac. okotila se na 32 dana od parenja, nije se posteno ni ocupala, okotila 2 VEOMA krupna i mrtva i 2 veoma SITNA mladunca koji su zivi. Primila je 2 skoka na prvo parenje i 1 na kontrolnom posle 5 dana ali je odmah potom pocela da bezi i ujeda. Zanima me vase misljenje - kako su toliko razliciti u velicini i kako to da su krupniji mrtvorogeni a ovi majusni su ok. Sva 4 su bila vec sa mahovinom od krzna, kao da su 3 dan stari?
 
Ehh ovako,okotila mi se jedna od mojih mjesanki po prvi put i samo 3 u leglu,svi zdravi i fino napreduju,veoma krupni.. Takodjer i zec je mlad,tj prvi put je postao otac :)
2 put je upao,a na kontrolnom parenju nista se nije desavalo... Slike postavim dok malo stasaju :D
Čestitamo na prvorođenima,samo teraj dalje!!!Pari ponovo i biće više,mada ni ovo nije tako loše,ovih dva komada ima da izrastu na brzinu!
 
Poslednja izmena:
Zečicu sam pripustio kod zeca 16.2 i očekivajući da će se okotiti 16.3 mislio sam staviti kotilicu 7 dana prije koćenja. međutim dodem danas iz skole a ono cetiri mala zeca okoćena na letvicama.
jedan se micao a mislim da za ova3 nema spasa. sta da radim dali ih mogu kako spasiti. vrijeme je super. + - 15 stupnjeva.
neznam kako se to dogodilo. zecici je prvo leglo.
 
Poštovanje,
planiram nabaviti Belgijske Orijaše i hoću sada da pravim kaveze za njih,bit će napolju, 6 kaveza u redu,na 2 sprata sam planirao,pa me zanima,da li je neophodno da pravim kotilice,ili se mogu kotiti i u kavezima???

Hvala
 
Moje prvo leglo od Nemackog sarca uspesno ima ih 8 komada..... :) i mesanci su nisu u rasi pareni.... :D

2e5l75z.jpg


---------- Poruka napisana u 22:53 ---------- Prethodna poruka je at 22:51 ----------

vilgdt.jpg


---------- Poruka napisana u 22:56 ---------- Prethodna poruka je at 22:53 ----------

ws7xj.jpg


:osmeh: skupili se na gomilicu....ovde su imali oko 9 dana
 
Nazad
Vrh