Obnova vocnjaka (kako "oziveti" zapusten vocnjak)

Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Ko je rekao pivo?? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Vocar je napisao(la):
Probaj malo i rovašiti nad spavajućim pupoljcima pa da iniciraš rast grana na nižim dijelovima i tako "spustiš" rod u narednim godinama, jer vidim na ovim slikama mnogo drvene mase a malo rodnog potencijala. Ako si već odlučio na podmađivanje stabala, a došao si do ove faze, budi radikalan do kraja i da za 2-3 godine imaš fine tanke rodne grane a ove merdevine ukloniš :) imam isti problem,hteo bih spustiti rod na ovako starim stablima,debela kora kao kod njega na slikama -pa mi nije jasno ovo kod rovasenja. kako da vidim gde je pupoljak na ovako gruboj i staroj kori? bas izgubim volju kad stanem i pogledam stablo,otisao rod u nebesa,nize nista -gole grane,ne znam nacin kako da spustim rod,ne mogu da otfikarim pola stabla,dole nema ni jednog pupoljka.kako ce da prezivi vocka
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Rovasenje na ramenoj grani od 20 godina mmmmm uvek naucim ponesto ovde na forumu :D
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Tu vise nema spavajucih pupoljaka i ti to vrlo dobro znas a ako ima nesto kao mrtvo okce krenuce i bez rovasenja zato sto je stablo ostalo bez krosnje.
ja tako mislim ako gresim ispravi me slobodno :ppozdrav:
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Pa zato sam te i pitao, sumnjivo mi to bilo. Slažem se sa tobom! :D :ppozdrav:
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

cekaj ,vas dvojica pijete kao da ste vi nasli gresku ,gde je casica za mene :sta:
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

ovako je moj otac pre 15 godina orezao par jabuka. i danas su takve kako su i orezane. sad vidim kod burazera 4 kruske isto orezane.
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

@luka kv, treba pokušati jer ovako stabla i ne izgledaju baš najbolje. Ako je voćnjak prestar onda je možda i bolje počupati.
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Vocar je napisao(la):
@luka kv, treba pokušati jer ovako stabla i ne izgledaju baš najbolje. Ako je voćnjak prestar onda je možda i bolje počupati.
:D :D
Tooo lutkooo! :D
 
Odg: Ozivljavanje starog vocnjaka !!!!

Danas sam oprskao sve voce,kombinacija "Galmin"+"Cipkord"+"Cuprozin",vreme idealno bez vetra.
Idemo dalje!!!!
Sta je sledece od radova?
 
Pocetniku u vocarstvu treba pomoc

Imam vocnjak kruske,sljive,breskve,kajsije,dunje sve zivo,e stvar je u tome sto je vocnjak zapusten,moji nisu hteli da se bakcu time,a ja odrastao a pocetnik sam u tome, da li neko moze da mi objasni postupak prskanja,kako da odrzavam ,cime da prskam pre listanja,za vreme lista,koju prehranu da koristim za bolje cvetanje i plod,kao i zimsko prskanje,planiram da popunim vocnjak jos po nekim lesnikom i bademom ,bio bih zahvalan ako bi me neko uputio u pocetne korake ,vocnjak sam pokosio sredio od korova i neke vocke orezao,koristim wuxal super kod kuce za limun,da li moze da se prska wuxalom super na krosnju ,i jos jedna stvar vocke su sadjene na prestupnoj godini,da li ima neke veze sa time,,,,zahvalan sam veoma na svakoj pomoci
 
Odg: pocetniku u vocarstvu treba pomoc

Pozdrav Blueboy. Sto se tice zastite, za prvo prskenje koje bi trebao da obavis ovih dana kupi Funguran OH (ili Cuprozin) i ulje Galmin, prvo svo voce dobro okupaj Funguranom pa posle 2 sata kad se osusi Galminom, nemoj ih mesati ma sta ti drugi govorili poslusaj me. U vreme cvetanja ne moras da prihranjujes nego isprskaj kosticavo voce sa Ronilanom i u precvetavanju sa Kidanom(ili nekim drugim preparatom, posavetuj se u poljo apoteci). U poljo apotekama imaju razne prospekte sa sistemom zastite voca pa uzmi moze ti jako dobro pomoci. Moja ti je preporuka da ne prskes voce preterano jer pretpostavljam da voce gajis za svoje potrebe. Sto se tice Wuxala, ja sam prosle godine koristio Wuxal Fe i dobro se pokazao a takodje ti toplo preporucujem da kupis neki vodorastvorljivi preparat sa kalcijumom(Yarra ima dobre proizvode) i da poprskas plodove kada budu velicine oraha. Takodje mozes svake 2 godine da raspes stajnjaka po vocnjaku, i da u toku vegetacije preko lista dodas gvozdje, cink i kalcijum ali sve u kolicinama koje pisu u uputstvu proizvodjaca.
Ako treba jos nesto pitaj :D
Kada je koja godina nema nikakve veze, jer se voce ne razume u kalendar :haha:
 
Odg: pocetniku u vocarstvu treba pomoc

hvala ti puno na odgovoru,sad samo da pitam ukratko sta cine ti aparati tj. zasta sluze,evo da ti malo pomognem ti dodaju u produzetku zasta sluze :

Funguran OH -
Cuprozin -
Ulje galmin -
ronilan -
kidan -
wuxal fe -

kad bi me pitali u apoteci zasta mi treba da znam barem nesto,jos jednom hvala na iscrpnom odogovoru
 
Nazad
Vrh