Objekti za smeštaj mehanizacije

stope su u zemlji 70x70x70 i iznad zemlje oko 50x50x15.Slikacu ovih dana kad majstori dodju da rade fasadni lim.
 
Polako se zatvaramo i privodimo radove za ovu godinu kraju.
24xknc3.jpg
 
Pa ovaj covek je uradio vise od 20 objekata.Preporuka je njegovo iskustvo i garancija.Predimenzionisati materijal cesto ne znaci nista.Vise kosta i ruke budu skuplje a vecinom je jace samo u prici i teoriji a ne u praksi.

Уколико се елементи који се уграђују предимензионишу, они могу да носе веће терете од истих тих елемената мањих димензија. Стога твој коментар да уколико се предимензионие неки елемент или пак цела конструкција да она носи само на папиру више, а не у пракси НЕ СТОЈИ.

Мајстор не може да буде грађ. инжењер, док овај други може да буде и мајстор. Наравно не треба подценити нечије искуство, али о не може да уради ни 10ти део онога што ми грађ. инж или популарно статичари можемо, када је реч о прорачунима. Да је тако онда не би постојала моја струка и не би се ми узалуд школовали да будемо то што јесмо...
 
Imas lim sa filcom,koji je skuplji oko 200din po m2.onda nema kondenzacije od dole.

- - - - - - - - - -

Evo i ja prosle godine sam radio
beii3t.jpg
[/IMG]
2qk0bk8.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

24qthtf.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

24qthtf.jpg
[/IMG]
 
Уколико се елементи који се уграђују предимензионишу, они могу да носе веће терете од истих тих елемената мањих димензија. Стога твој коментар да уколико се предимензионие неки елемент или пак цела конструкција да она носи само на папиру више, а не у пракси НЕ СТОЈИ.

Мајстор не може да буде грађ. инжењер, док овај други може да буде и мајстор. Наравно не треба подценити нечије искуство, али о не може да уради ни 10ти део онога што ми грађ. инж или популарно статичари можемо, када је реч о прорачунима. Да је тако онда не би постојала моја струка и не би се ми узалуд школовали да будемо то што јесмо...

Predimenzionisati ne znaci uciniti uslugu vlasniku.Platiti nesto vise a da od tog nema koristi je glupost.Kad uradis proracun za jedan objekat 12x12 sto ti za svaki sledeci takav treba nov proracun.Mani se tih gluposti.
 
Ја ако рецимо овај твој главни носач предимензионишем, те његове веће димензије ми омогућавају да повећам распоне између два главна носача, такође ми омогућава да испуне тј. дијагонале повећам (њихове дужине), а то значи мање њих, а то опет значи мања тежина челика који се користи, а то опет значи мање новца који сам истерао из џепа власнику тог објекта...


Он се овде води следећим приципом, узео је распон 12м и њега се држи, док је друга димензија објекта не битна (а све ејр је за такав претходни објекат неко урадио прорачун). То је у реду, што се с његове стране тиче, а шта ако ја хоћу да ми исти тај мајстор направи рецимо објекат димензија 21,5х13,5м где је 13,5 м дужина главног носача? Да ли ће он предимензионисати онда поједине елементе истог како не би пао или ће рећи узећемо исте диемнзије јер повећање од 1,5м у дужини главног носача не значи ништа?
 
Filc samo sprecava curenje i kapanje vode? Voda ostaje kondenzovana u filcu?
Eto se i ja pitam,jer ako sprecava pojavu kondenzacije onda ima smisla stavljati ga ,ako se voda zadrzava u njemu onda nema svrhe jer danasnji dani nisu toliko topli da bi isparilo i to ako ostane mokro do proleca jeba lim sa onu fals mikronsku plastifikaciju i cink.
 
Eto se i ja pitam,jer ako sprecava pojavu kondenzacije onda ima smisla stavljati ga ,ako se voda zadrzava u njemu onda nema svrhe jer danasnji dani nisu toliko topli da bi isparilo i to ako ostane mokro do proleca jeba lim sa onu fals mikronsku plastifikaciju i cink.

Ne sprecava pojavu kondenzacije, samo pojavu kapljica i curenje. Mislim da radi ovo sa snimka
Sprecavanje kondenza ne moze bez ozbiljnije izolacije.

 
Nazad
Vrh