Objekti za smeštaj mehanizacije

U bre, vi ovde pricate o nekim proracunima i sl. a pogledajte kako to pravi majstor radi. Mogu da vam dam broj ako vam treba , na radiju se reklamira da radi hale svih dimenzija tipa 40m sirine itd. Ima jos slika ali ovo je dovoljno. pozdrav



P.S. Sto se tice tog flica ili kako vec, u ovom videu gore pise dripstop sto bukvalno znaci curenje stop a ne i vlazenje stop. Potrebna je dobra promaja u gornjoj zoni da bi se filc susio preko dana. Nisu francuzi ludi kad stavljaju salonit, on koliko toliko dise kao i crep.. Ako budem pravio, drvena konstrukcija i salonit, nisu mi potrebne velike dimenzije.
A ako lim, tu je komsija, majstor, njegove su slike.:haha:
 
Sta ima veze da li je filc mokar ii suv,on je zato io tamo stavljen,da skuplja vlagu,a i od vlage nece da istruli,jebes supu,ako na svakom santimetru kaplje kondenzat,onda ti supa i nije potrebna...a za salonit ne znam da li ga ima i u proaji kod nas,a cisto sumnjam da ga francuzi ikoriste
 
Bre Aco,pa ovo nije smeštaj za mehanizaciju,ovo je smeštaj za ljude.Neki nemaju ni kuće ovako sređene i doterane.Svaka čast imenjače,video sam ja odmah po imenu da si pravi domaćin,a i čovek.Takvi su svi A........
 
imas li neko trece resenje?
ako stavis bez filca,kapljicese skupljaju na svakoj letvi na koju se srafi lim,i svugde ispod te letve kaplje dole... i to puno
ako stavis filc ne kaplje ali mnogima vam se ne svidja sto je filc mokar...propasce lim...pa nista nije vecno,
signo pre propadne taj lim bez filca,jer se na svakoj letvi skuplja velika kolicina vode,sto na filcu nema,nego je na celoj povrsini lima,nadam se da razumes sta sam hteo da napisem.
 
Ma jebes i filc i lim,oni se vlaze a salonit pa puca,ne zna se sta je vece zlo, ali je zato crep zakon,i dalje se cudim kada vidim da se na zidanom objektu stavlja lim umesto crepa,ja to nikada nebi uradio,gradja je oko 160.e/kubik,crep 48.din,idu 12.5 u kvadrat,pa sracunajte ispada i jeftinije ako se ne uzme u obzir one osiromasene celicne konstrukcije,mislim ok su nece ni one pasti sve dok ne napada sneg veci od pola metra a kada bude presao tu debljinu onda je zajebano.
 
Ma jebes i filc i lim,oni se vlaze a salonit pa puca,ne zna se sta je vece zlo, ali je zato crep zakon,i dalje se cudim kada vidim da se na zidanom objektu stavlja lim umesto crepa,ja to nikada nebi uradio,gradja je oko 160.e/kubik,crep 48.din,idu 12.5 u kvadrat,pa sracunajte ispada i jeftinije ako se ne uzme u obzir one osiromasene celicne konstrukcije,mislim ok su nece ni one pasti sve dok ne napada sneg veci od pola metra a kada bude presao tu debljinu onda je zajebano.
mozessupurecimo10x5sacrepom,ali,nekevecedimenzijetesko..atozapolametrasnega:haha:
 
Ma jebes i filc i lim,oni se vlaze a salonit pa puca,ne zna se sta je vece zlo, ali je zato crep zakon,i dalje se cudim kada vidim da se na zidanom objektu stavlja lim umesto crepa,ja to nikada nebi uradio,gradja je oko 160.e/kubik,crep 48.din,idu 12.5 u kvadrat,pa sracunajte ispada i jeftinije ako se ne uzme u obzir one osiromasene celicne konstrukcije,mislim ok su nece ni one pasti sve dok ne napada sneg veci od pola metra a kada bude presao tu debljinu onda je zajebano.

Sto se tice pucanja salonita imam supu i toviliste za svinje pokrivene sa njim. Gradio ih je jos deda osamdesetih godina, nijedna tabla nije pukla. Predpostavljam da je novi salonit losijeg kvaliteta, za ovaj stari imam samo reci hvale. Pre 10-15 godina je cele napravio "letnjikovac" za krmace, pokriven je salonitom i isto stoji dobro Na tavanu na kom odlazem zrnastu robu hoce da podvejava sneg, a pokriven je crepom(velika kikinda). Nisam neki fan lima, po meni ima jako puno mana.
 
Problem sa kondenzacijom bi trebao da se reši obezbeđivanjem krovnog vazdušnog mosta.
1674ae8f4ce01ce0a618ab83a9c570de.gif

3a2c37ad0e8c6bc7dadf4d26145b5e46.jpg

Na sredini sastava krova, se odize lim koji se postavlja kao zatvarač, ili kako se vec stručno naziva, i tako omogućava cirkilaciji vazduha, tj topao vazduha da ima gde da izadje.
Ovo bi trebao da zna da objasni neko ko se time ozbiljnije bavi.
 
Nekadasnji salonit sa Azbestom i ovaj novi bez,sigurno nisu ni priblizno u kvalitetu,nego za neke manje povrsine nije ni bitno.
 
Aca97 - svaka cast za objekat,:bravo: reci mi da li se taj objekat koristi za jos nesto ili samo za mehanizaciju ...
 
Sto se tice pucanja salonita imam supu i toviliste za svinje pokrivene sa njim. Gradio ih je jos deda osamdesetih godina, nijedna tabla nije pukla. Predpostavljam da je novi salonit losijeg kvaliteta, za ovaj stari imam samo reci hvale. Pre 10-15 godina je cele napravio "letnjikovac" za krmace, pokriven je salonitom i isto stoji dobro Na tavanu na kom odlazem zrnastu robu hoce da podvejava sneg, a pokriven je crepom(velika kikinda). Nisam neki fan lima, po meni ima jako puno mana.

Salonit nije loš ali mislim da je prevaziđen.Imam prillke da vidim neke objekte koji su pokriveni salonitom,kod mene u komšiluku svi su ih morali zameniti,objekti su pravljeni sedamdesetih godina i ploče su dotrajale,tako da i Ti ćeš to videti za par godina.Te ploče su na krovovima kuća tako da se ne može reći da je loš
krov,jednostavno im je prošao vek.Uskoro bih trebao da pravim neki objekat i mislim da će krovni pokrivač biti sendvič panel 3-4cm.Po meni to je rešenje protiv kondenzacije.
 
Nazad
Vrh