Objekti za smeštaj mehanizacije

Варење испуне у решетци, тј. редслед варења није битан. Силе које притискају и затежу испуну тј. дијагонале, вертикале служе искључиво за димензионисање истих, а не за редослед заваривање.

Шта би се рецимо десило ако се само на једном месту јави сила притиска и то у некој од дијагонала уједном пољу које се налази негде при крају?!. Да ли ћемо њу прво варити па тек онда остале вертикале и дијагонале у којима се јави друга врста силе?!

До кривљења галвног решеткастог носача долази не због редоследа варења већ због лошег избора материјала, тј. слабих елемената. Када се уради статички прорачун за било какву решеткасту конструцкију и када се на основу тог прорачуна усвоје димензије цеви и када варилац повари то како ваља, не сме да се деси да дође услед своје тежине до кривљења истог.

прво се варе годњи и доњи појас, па се онда ако постоје вертикале оне убацују тј варе, редослед није битан, па тек онда се варе дијагонале. Још једна битна ствар је та да осе дијагонала и вертикала у сучељеним штаповима морају да прођу кроз једну тачку (пример ако имамо вертикалу ан средини главног носача и две дијагонале које иду од доле ка горе. Те дијагонале тј. њихове осе се морају сучелити у истој тачки са осом вертикале и да заборавих осе доњег појаса у овом случају). Само тако је урађена правилно решетка и испоштовано оно што је статичар порачунао. Ако се исти штапови мало смакну силе које делују више нису те. Објекти ће стајати, неће пасти, али ће уједно и иамти мању носивост.

Овде на сликама нигде нисам видео да је то тако неко урадио по ПС.....

Ево како то треба да изгледа и наравно свака дијагонала мора да се уклопи сечењем под угловима....
28pbhc.jpg
 
Razumemo se odlicno, malo je zeznuto ovako usecati cevi jer svaki kraj seces iz dva ugla, bas ovako sam se trudio da uradim i jedino je tako pravilno. Ovo je slika za kutijaste cevi, za *L* profile je malo drugaciji presek sila ali jedna mala tajna uvek je bolje izvariti vertikale prve jel koliko god bio pazljiv var uvek malo povuce

- - - - - - - - - -
 
ово је пример када се вари елемнт за елемтн, тј. цев на цев. наравно да постоји и други системи варења, а једна од њих је да се рецимо праве пера у виду плоча, које се заваре за рецимо доњи појас или се и у њему направи шиц па се иста провуче кроз њега и завари и са доње и горње стране доњег појаса, а да се дијагонале и вертикале или само дијагонале просеку тј. направи шлиц, који дође на ово перо и да се онда тако завари цев. исти је случај и када се радо рецимо о l профилу, пожељено је да се ураде ова пера од челичних плоча када се варе управо l профили, њихове димензије се претходно израчунају. има ту разних решђења варења, а обично се изабере најлакши и најбржи, мада некад због прорачуна мора баш да иде одређени тип варења...тј. заваривања....
 
Nedeljko ne uklapa se nikako na tri srafa evo vidi...
tr35200_2.png
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

Ja planiram ovako na cetri....
tr35200_2.png
[/URL][/IMG]
 
Moj Brat je TR40 srafio u svako rebro , a stafne su na udaljenosti 1m. i ja sada isto tako cu da uradim . Sraficu u svako rebro ali meni stafne su na 1.2m
 
Videcu kada pocnem da stavljam lim ako primetim da vibrira na slobodnom rebru fiknucu na svako,no jos uvek se borim da je ucvrstim nesto sam postigao ali nije to to,pa sutra cu da stavim jos dva stuba 100x100 pored desnog ispred na slici na oko 40cm onako u L i povezacu ih precicama kao na banderama i mislim da cu tek tad da dobijem adekvatno ukrucenje u obe ose.
 
Evo i moj amaterski rad je pri kraju,nestao mi lim za kalkan i neke vetar lajsne da postavim kada prodje kisa,i to je to,zaboravio sam da slikam dok je bila prazna pa zato su sad ovi krsevi na slikama koji malo zaklanjaju vidik.
20160906_170937.jpg
[/URL][/IMG]
20160906_171012.jpg
[/URL][/IMG]
20160906_171038.jpg
[/URL][/IMG]
Ako padne zimus...javicu:osmeh:

- - - - - - - - - -

A da,jos da napomenem da su oni plasticni podmetaci za pod ispod lim prava stvar bolje nego oni jahaci za iznad,jer se lim ulubljuje ako se samo malo vise od potrebnog zategne vijak,a masina bas i nema neku finu regulaciju pa su najmanje pola vijaka preterano zategnuti,no nocas tetirano po pljusku i nigde ni kap nije propustila sto ne znaci za koju godinu da nece,pa preporucujem svima da to obavezno ubace,jer i ja cu kad tad da ih postavim jer ih sad nisam mogao naci,tj nasao sam samo za TR37.
 
Dragane da li si rožnjače pravio rešetkaste kao Perijevi treger i kojih su dimenzija.

Koje su dimenzije greda glavnog nosača?
 
Crep je prevaziđen krovni pokrivač.

Bespotrebno opterećenje konstrukcije.

Proizvođači modele iz proizvodnje izbacuje posle nekoliko godina, zameniti par komada postaje noćna mora.

Drvena podloga, krovna hartija i lim su neuporedivo lakši i trajniji.

Šta kaže Galicije ?

Ne bi se bas slozio sa tobom o dugovjecnosti....Striceva kuca je pokrivena prije 40 i vise godina,i za sad nema potrebe mijenjat crijep,a oluci koji su naknadno postavljati su davnih dana satrunuli....Vjerujem da bi se to dosad desilo i sa limom,da je kojim slucajem pokrivena
 
Ja sam uzo dve stafne 10x5 i izmedju njih kucao dascice 3x10 ideju sam video na jednom hangaru u Svajcarsku. A inzenjer mi je u planu napisao da trebam uzeti fosnu 18x5.

27x0806.jpg
 
Ne bi se bas slozio sa tobom o dugovjecnosti...a oluci koji su naknadno postavljati su davnih dana satrunuli....Vjerujem da bi se to dosad desilo i sa limom,da je kojim slucajem pokrivena
Delim misljenje jer lim koji sam krajcovao za kalkane juce se popnem i vidim da ga korozija vec nacela tu gde je rezan,a jos kako mi se ona nalazi tik ispred kuce lepo cujem krckanje cim izadje sunce i cim udje u oblake a to je ovih dana intezivirano,tako da ja i dalje mislim da je crep neprevazidjen i nikada nece ni biti,a to sto je sa njim malo skuplja varijanta to je druga prica.
 
Koja bi bila otprilike cena kostanja po kvadratu ,za objekat zidan blokovima i betoniran, bez kapija koje dodju sa ceone strane, 20x12m , sa pokrivenim krovom, metalne resetke i lim(pocinkovan ili plastificiran, sta bude povoljnije), :sta:

Znam da ima tu mnogo varijacija i sansi da se ustedi neki dinar, zato sam napisao cena otprilike
 
Pa, eto, otprilike 10-12k e. ((sad ce doci neko, pa ce reci, da je malo, pa neko ko ce doci, da je mnogo... ali eto otprilike)).
 
Oh, da oprosti, nisam izrazio po kvadratu, ali no. Zavisi od mnogo toga. Pod betoniran, koliko cm... no...
 
Nazad
Vrh