Objekti za držanje svinja - svinjci

Pazi se samo afričke kuge.Juče su kad nas u Mačvi pobili krmače koje su bile u boljim uslovima.
 
Koliko sam upucen africka kuga nema veze u kakvim su uslovima svinje, glavni prenosioci su bile divlje svinje a sada kada se ovako prosirilo prenosi je sve.
U nasem kraju je za sada nije bilo blize od 20 km.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ни ја нисам љубитељ укљештења због кретања. Видео сам на једној фарми укљештење са хранилицом је неких 50-60 цм дубоко тако да не могу јести храну од друге крмаче. Када поједу изађу напоље. Код мене су у отвореном испусту али има канализација, на сувом су. Држим их у паровима како се прасе.
 
Kod mene ce biti tu otprilike od polovine oktobra pocetka novembra do maja meseca i onda idu u ogradjen vocnjak na zemlju.
A izmedju svake krmace ima pregrada da ne mesaju hranu.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav, treba da pravim objekat sa prasilistima i cekalistima. Zanima me ima li neko nekakve slike, snimke , nacrte kako bi to trebalo biti rasporedjeno sve , a prvenstveno me zanimaju kanali zbog resetkastog poda i to osto nisam imao prilike da se susrecem sa tim. Ovde sve sto je postavljano od slika je obrisano i nije moguce videti. Ako neko ima nesto neka salje.
 
Pozdrav, treba da pravim objekat sa prasilistima i cekalistima. Zanima me ima li neko nekakve slike, snimke , nacrte kako bi to trebalo biti rasporedjeno sve , a prvenstveno me zanimaju kanali zbog resetkastog poda i to osto nisam imao prilike da se susrecem sa tim. Ovde sve sto je postavljano od slika je obrisano i nije moguce videti. Ako neko ima nesto neka salje.
Neka skromnija varijanata ili nešto ozbiljnije?
Nova ili polovna oprema?
Da li u prasilištima planiraš rešetke po cijeloj površini ili samo nazad iza krmača?
Sa grijanjem ili bez?
U čekalištima, betonske, gusane ili plastične rešetke?
Koliko boksova?

Ono što svakako preporučujem prvo kupi opremu pa onda prema opremi pravi objekat.
 
Navodno 0,8 ali to sve zavisi... Dali imas rešetkaste podove ili lopata sistem.
Mislim malo je gužva kad treba da se čisti a oni po 120kg u objektu..
 
Kod mene je mislim 3,3 x 5x5 i moze da bude max 30kom proseka 100-110kg. Stim da ne ulazimo da cistimo. Ima 30% resetke. Guzva jeste ali tako smo u mogucnosti :)
37297a193b47f30ab005b8455982fbc8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene negad ima do pola svinjca na 10cm pa nisu prljavi a nekad se useru samo tako... Ja planiram da odradim kanal 1m rešetke, to mu dodje 20% na 5m.
 
Ako je kombinovani pod rešetke-beton onda se ostavlja pad prema rešetkama čak i do 10%.Recimo kod mene su rešetke od 80 cm a širina je 2,5-3m i ne čistim nikada samo se opere sve pumpom pod pritiskom kada se istera tura.Mada nemam svinja jedno 3g. :osmeh:
Otprilike kao na slici iznad samo što je kod mene po 15 kom.u boksu.
 
Ja vec imam pad, na 5m je nekih 7cm razlike.. Samo što nikad nije odrađena septička.
 
А кажите ми,пошто никад нисам имао прилику да видим уживо решеткасти под... Како се прави то? Ок разумем, решетке одозго, испод њих неки канал али где и како даље кад измет пропадне кроз решетку у канал, то ми није јасно?
 
Nazad
Vrh