Objekti za držanje svinja - svinjci

Пластичне или бетонске решетке или греде. Канал зависи да ли држиш осоку у каналима или одлази у септичку. Какве су хранилице и појилице и где се налазе у боксу. Мора се све уклопити да не би биле прљаве свиње и прљале свуда по боксу.
Ако су суви канали за осоку долази до нагомилавања хране то је рај за муве, мишеве, пацове. Ако се канали напуне осоком и повремено испуштају ту има мало или ни мало мува као и осталих штеточина али то зна да буде зезнуто због амонијака и метана. Потребна добра вентилација.
 
A ko hoću samo kanal 20-30cm i sve da se sliva u septičku koja bi bila pored objekta? Mora barem neki pad da ima.
 
Мислим да је то мала ширина и дубина, рачунај када чистиш сво ђубре из бокса сабијеш у тих 20-30 цм. Пута неколико боксева.
 
Širina bi bila 90cm pošto imam vec rešetke 100x50, 10m2 spremljeno za to.
Dubina bi bila nekih 30cm sa blagim padom prema sredini gde bi bio kanal koji bi vodio direkt u septičku.
E sad to je jedna varijanta...
Druga varijanta je da iskopam samo kanal kroz ceo objekat recimo 1m dubine i 1m širine sa padom na jednu stranu na kojoj bi izvlačio cisternom. (vidjao sam da i tako ljudi rade)
Da naglasim da mi je objekat otvorenog tipa pa mislim da nije potrebna nikakva ventilacija.
 
Та друга варијанта би ти више одговарала а и јефтинија је. Не треба ти септичка јама, само да је канал излази из објекта 50-100 цм.
 
Pa bila je ta varijanta i ranije samo sam se onda odlučio na septičku... A sad razmišljam što bi ja trošio pare bez veze.
Jel znaš možda koja bi mi dubina trebala za 50kom tovljenika max? Da mi izdrži barem nedelju dana..
 
Минимум 5 литара што се проспе на појилици и што животиња излучи. Ако су велики товљеници иде ближе 10 литара.
 
Pa dobro trebalo bi onda 10m3 da bude dovoljno i za dve nedelje.. Što je super.
 
Mislim da je kod mene 180cm duzina resetke a kanal dubok oko 40cm. A sve to je dugacko 21m. Izdrzi nekih nedelju dana sada kad ima oko 200komada od 50-70kg prosek.Mislim da stene oko 4cisterne od 6kubika. Ja na kraju nemam jamu a imam u planu da pravim. Ali imam izlaz iz objekta od betona i pregradjeno daskom. Sad vucem na taj nacin iz kanala a kad iskopam jamu onda kad se napuni pun kanal naglo dignes dasku i sve ljuljne u jamu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma tako cu i ja da odradim. izadje mi mnogo jeftinije nego da radim septicku . a kolko sam azuran i imam vremena vec dve godine je pravim .
 
Ajd kad smo vec kod septicke sta mi predlazete kao sabirnu jamu za kisnicu i osoku koja se iscedi iz jame sa stajskim djubrivom?do sad sam imao otvoren kanal u basti gde je to sve odlazilo ali sad bih malo kulturnije to napravio.da li ici klasicnu septicku,septicku od betonskih blokova,plasticnu ili mora betonska?
 
Нешто овако.
c1c0719d4af24e5b2b650eee0b38f436.jpg
 
Blagi pad da. I kanalizacione cevi se postavljaju pod blagim padom. Veliki pad ne, da se ne sjuri tečnost a čvrst deo ne ponese.
 
Ту је поента кад су канали пуни до врха дигне се шубер и осока повуче све када нагло истекне. Није потребан велики пад. Ово је под условом да има септичка јама. Ако нема, на почетак канала се убаци црево и како се извлачи осока вода сапере. У фирми су убацивали водоводне цеви од 5/4 са млазницом. Вода све однесе.
 
Koliko sam ja upućen kanali se rade bez pada.Nije isto fekalije od ljudi i svinjska osoka.Najidealnije bi bilo kada bi moglo ispuštanje iz kanala da se vrši sa obe strane kanala a da se to radi naizmenično odnosno jednom na jednu a drugi put na drugu stranu.
 
Nazad
Vrh