Objekti za držanje svinja - svinjci

U sustini temelj iskoristis kao osocnu jamu, smanjujes ulaganja, a voda blokira oslobadjanje amonijaka, tj zbog male temperature osoke nema ni isparivanja, jos kad se ubacuju preparati za razgradnju osoke smrada skoro da i nema, kod mene su svi obijekti tako rijeseni samo za odgajaliste imam zasebnu osocaru.:ppozdrav:

Sta koristis za razgradnju osoke ?
 
Može ovako,
a može i ovako
,
2014-04-27-201306.jpg
,
 
Aluminijum, 0,6mm posto je tanak i mekan malo je tezi za profiliranje ali dobro je ispao, a ovo je bilo neko preklapanje firma sto nam je prodala izvlacila dug, pa nas je izasao po 13 km/m2, a ispod 20 se nemoze pronaci na slobodnom trzistu. Pozzz
 
Dragane vidim da si rešetke za prasad stavio u pasilište interesuje me šta se dešava kada suprasne krmača gazi preko njih ipak jew to veliko preopterećenje.
Za prasad mislim da si trebao da uzmeš one male plave pojilice za prasad kao čanče jer meni fenomenalno piju iz njih i veoma se lako naviku, na niplicu je teško da im se dokaže gde je voda. Ja u prasilištu imam i poklopce iznad prasdi i kada je malo toplije ne palim sijalice već samo grejače.
Zaboravih da ti kažem da su Jomapeksova stara uklještenja imala sa strane dole jednu šipku više 4 umesto sadašnjih 3 i uvideo sam da kada je mlada nazimica hoće da zaglavi glavu jer nije navikla da bude zatvorena. Pazi da ti se to ne desi dan dva kada ubacuješ nazimice.
 
Pozdav drug, sto se tice praseci resetki u prasilistu, neosjecaju apsolutno opterecenje pod njima, tj krmaca oda po njima samo kad ulazi u boks, tako sam uradio i u starijim prasilistima sa cavenko plastikom, i evo 3 godina nema apsolutno ostecenja. Isao sam na ove pojilice posto im je uvijek cista voda i nema prljanja vode i razvoja bakterija, a sto se tice navikavanja nisam imao problema sa tim.Boksovi tj ukljestenja mislim da su dobro rijesena samo nekvalitetna tanke stijenke cijevi ali sta da se radi bolja tesko naci, u dosadasnjim ukljestenjima nisam imao nikad problema sa zaglavljivanjem, a sta ce sa ovima biti Bog zna u svakom slucaju hvala na sugestijama i upozoranjima. :ppozdrav:
 
draganpopo odlicne slikice...reci mi ova ukljestenja jel se skidaju sa strane ili se samo siri zadnji deo? interesuje me kako prasilje ubacujes unutra jer vidim da je ulaz uz sam zid?

- - - - - - - - - -

citao sam po forumu al il nema napisano il sam propustio...posle odlucivanja prasica krmace odvajas u ispust? kako resavas netrpeljivost krmaca ako su zajedno u ispustu?
 
Pozdrav, bocna strana se skida i dok se ona okrene stranu vratis i gotov posao, a sto se tice krmaca njih odvajam posebno svaku u poseban boks, naravno ako ima mjesta, a ako ne onda u boks od 10 kvadrata, spajam 2 ili 3 krmace, a one same odluce ko je glavna, malo borbe ima na pocetku i smire se kroz par sati.
 
Dragane vidim da si rešetke za prasad stavio u pasilište interesuje me šta se dešava kada suprasne krmača gazi preko njih ipak jew to veliko preopterećenje.
Za prasad mislim da si trebao da uzmeš one male plave pojilice za prasad kao čanče jer meni fenomenalno piju iz njih i veoma se lako naviku, na niplicu je teško da im se dokaže gde je voda. Ja u prasilištu imam i poklopce iznad prasdi i kada je malo toplije ne palim sijalice već samo grejače.
Zaboravih da ti kažem da su Jomapeksova stara uklještenja imala sa strane dole jednu šipku više 4 umesto sadašnjih 3 i uvideo sam da kada je mlada nazimica hoće da zaglavi glavu jer nije navikla da bude zatvorena. Pazi da ti se to ne desi dan dva kada ubacuješ nazimice.

slazem se sa tobom u vezi sa pojilicama,ja na nekim boksovima imam nipl pojilice a na nekim one kao posudice i ove druge su mi se dosta bolje pokazale,vec sa 5,6 dana pocnu da piju vodu a sa nipl tek sa 2,3 nedelje,bar je kod mene tako.
 
Na koju visinu idu sisaljke u tovilištu i koji promer dovodne cevi se uglavnom koristi?
Kod mene je vod odrađen cevima od 3/4" u gornjoj zoni a sisaljke koje imam su 1/2" a hoću da ubacim dve sisaljke u visini od 35cm a razmak između njih bi stavio 1m ili čak i manje (i za to me zanima preporuka).
Da nastavim sa 3/4" do dole pa da samo na krajevima gde bih stavljao sisaljke ubacim redukciju na 1/2" i uvrnem sisaljke ili odmah na samom kolenu od dovoda da ubacim redukciju i da nastavim do dole sa 1/2"?
Ako bih radio kao u prvom slučaju, ostala bi mi mogućnost da mogu da koristim i pojilice od 3/4".
Šta mislite?
 
Pozdrav, sto se tice visine pojilica u prasilistu za malu prasad kod mene su na 18cm ( a po knjizi kaze od 10-25cm), odgoj do 40kg kod mene je na 35cm (30-40cm), tov kod mene 55 cm ( 40-60 cm ali do 50kg, a od 50-110kg, 60-75 cm, preko 110+ 75-90cm), sto se tice rasporeda pojilica najbolje je da uradis simetrican raspored zbog lakseg prilaza i manje guzve, sasvim dovoljan protok imas sa 1/2cola, ali ako vec ides sa redukcijama, bolja ti je varijanta da se spustis sa 3/4cijevi, pa da imas mogucnos i za pojilicu od 1/2 i od 3/4 cola, nikad neznas sta nosi vrijeme koje ce ti vise trebati, mada su kod mene za sve kategorije od 1/2cola pojilice, sem u prasilistu za malu prasad tu su 3/8. Pozz
 
Da li stvarno mogu na jednu hranilicu 10-15 tovljenika? Kakva je sto se tice rastura hrane? I posto je pojilica tu gde je i hrana, da li dolazi do curenja vode i prekomernog kvasenja hrane? I koja im je cena odprilike?
 
@ MONTOYA
Sta znaci sirova hrana? Ne razumem. Jel to znaci da mora hrana biti u obliku granula?
 
Nazad
Vrh