Objekti (štala i mlekara) za koze

E,napokon sam nasao jedan clanak o stalama za ovce(koze)gdje se lijepo predlaze resetkasti pod .
Covjek je dobio ideju kada je posjetio jednu farmu za uzgoj svinja.
Naime ovaj pod je PLASTICNI,sto cu ja sebi uraditi od DRVETA.
Stedi se na stelji kao i na radnoj snazi za ciscenje stelje,suho,toplo,cisto itd.
Za mene -to je to!
----www.stackyard.com/news/2008/03/jennifer/02_bateson.html-----
 
@blagaj
Moram da te potsetim da ponovo procitas onaj "jako kvalitetan" tekst koji se tebi svidja!
http://www.vet.bg.ac.yu/~eduvet/ee/02.pdf
Ako se ne varam tamo pise da nije dozvoljeno drzanje jaganjaca i jarica na takvom podu!?
To znaci da pod u delu gde drzis koze sa podmladkom ne moze da bude takav. Posto ti neces da drzis mlecne koze, to znaci da se jarad ne odbijaju, vec sisaju do kraja da iskoriste sto vise mleka. Dakle koze su sa jaricima i na tom podu koji ti se toliko svidja ostaju samo Jarcevi.....?
E sad, mozes da kazes da je taj tekst glup :haha: i da ga ignorises....
Po meni ti moras da imas neku mehanizaciju da bi kosio, i transportovao hranu za zimu. Za tvoj projekat od 50 koza dovoljan je neki mali traktor tipa Tome Vinkovica ili sl. Takvo traktorce vec moze da ima utovarnu kasiku i time je problem lakog ciscenja djubreta resen. Koziji stajnjak je jedan od najboljih. Koza da godisnje 400 kg a burska verovatno vise, vrhunskog djubreta(stajnjaka). Pomnozi to sa 50 i dobices 20tona odlicnog djubreta koji je takodje prihod!

Ovo je samogradjna a vise na http://www.majstor.hr/teme/2003/7/traktor/traktor.shtml
 
:osmeh: Dobro, onaj tekst je "glup"i zaboravit cu ga i poslati gdje mu je mjesto ::lose:: ,obavijestiti komsije da ga ignorisu...
Kad smo rijesili POD,hocemo li na ZIDOVE?
-Materijal
-zatvoreni
-poluotvoreni
-otvoren sa tri strane
-zatvoren sa tri strane
-:haha:
 
Blagaj je napisao(la):
:osmeh: Dobro, onaj tekst je "glup"i zaboravit cu ga i poslati gdje mu je mjesto ::lose:: ,obavijestiti komsije da ga ignorisu...
Kad smo rijesili POD,hocemo li na ZIDOVE?
-Materijal
termoizolujuci materijali,raznorazni blokovi,nikako beton cak su i cerpici [nepecena cigla] preporucljivi
Blagaj je napisao(la):
u nasim klimatskim uslovima. Brundalo rece da i kodnjih zna zamrznuti
 
Mislim da smo krenuli sa pogresnog kraja.
Kako treba da izgleda objekat zavisi od tipa( to znamo) i nacina proizvodnje, odnosno uzgoja.
Ako na primer projektujes proizvodnju tako da jarice rasprodas do pocetka leta onda onda ti je dovoljan poluotvoreni objekat. Ako tov traje i kroz letnje mesece onda ti treba objekat sa boljom izolacijom jer koze po vrucini slabo jedu. To znaci ranije ujutro ispasa pa vec u 10 nazad u hladnu stalu gde ce nastaviti da jedu i nabijaju kilazu...
Onda vrlo je vazno da znas kako se Burske koze jare u nasim uslovima. Po literaturi one nemaju ciklus kratkog i dugog dana, to jest mrkanje ne p[ocinje sa skracenjem dana u jesen vec se proteze preko cele godine pa dobijemo 3 jarenja u 2 god. Sta kazu tvoja saznanja? Kako to izgleda kod nas?
Ako hoces sto ekstezivnije gajenje da bi sto vise smanjio troskove onda ti trebaj neki montazni zakloni, prenosne pojilice, el pastiri i uopste se ne vracas kuci vec se premestas za pasom. Ako koze prelaze velike razdaljine zbog pase nema brzog prirasta.....u smislu gde si video debelog atleticara. Moze da jede koliko hoce ali ne moze da se ugoji. Dok ne prestane da se bavi atletikom! Dakle takva i swlicna pitanja o tipu i nacinu uzgoja odredice i tip objekta. Ako malo bolje opises kako zelis to da radis lakse cemo svi skupa doci do dobrog resenja. :ppozdrav:
 
Pozdrav svima
Nadam se da ce mi neko od vas pomoci:haha::haha:
Naime radi se o sljedecem:Ja sam pocetnik u svemu ovome.Imam ideju da otvorim farmu koza ali mi nedostaje plan stale koja bi imala kapacitet za oko 150 koza sa komlet pratecim prostorijama ukljucujuci i prostorije za ostavu hrane,mleka i mjesta gdje bi sjedeli radnici farme. MOLIM UCESNIKE FORUMA DA MI POSALJU PROJEKTE STALA PO MOGUCNOSTI SA SLIKAMA I UNUTRASNJIM UREDJENJEM STALE. BIO BIH VAM VEOMA ZAHVALAN.
Takodje ako neko ima z prodaju 50 komada mladih jednogodisnjih koza mozemo se dogovoriti i o prodaji to jest kupovini istih.
Nadam se da cu naici na razumijevanje . Unapred zahvalan
 
berce je napisao(la):
Pozdrav svima
Nadam se da ce mi neko od vas pomoci
1.Kao pocetniku preporucujem da nabavis knigu Koza u izdanju Poljoprivredna biblioteka Draganic :cao: posle mozmo bistriti ono sto je nejasno :ppozdrav:
 
@berce.
Kratko i jasno. Niko ne moze da ti pomogne.
Razlog je sto nisi naveo sta hoces da radis.
Da li zelis da gajis koze za meso?
Da li hoces da gajis mlecne koze?
Ako hoces da gajis mlecne koze da li hoces da ih gajis ekstezivno, poluintenzivno ili intenzivno....?
Onda u kakvoj klimi zivis. Za vecinu mlecnih koza veci problem predstavljaju vrucine nego hladnoca....
Moje misljenje je da treba da procitas sve sto su domaci strucnjaci napisali ali da to ni izdaleka nije dovoljno.

Za pocetak evo ti jedan tekst pod nazivom "Smestaj koza" : http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/Smjestaj koza.pdf
 
@BERCE
Zahvaljujuci kozama i u potrazi za informacijama o njima provodim sate na internetu i mogu reci da sam jos uvijek "gladan"znanja.Tacno ti je napisao Tar i to je pravi savjet.
 
ok hvala Taru i Blagaju na savjetu.
sto se tice klime ja zivim na Kosovu tako da je klima umerena mediteranska(mislima da nije uopce drugacija od klime u okruzenju),koze zelim gajiti intenzivno a cilj mij e proizvodit sir(koziji sir).ok moze i mlijeko al kad bih naravno nasao plasman.
teren na komke zivim je polubrcki sa niskim i poluniskim rastinjem (po mom skromnom misljenju) savrsen za uzgoj koza.
volio bih cuti od vas koji tip koza bi najvise odgovarao u mom slucaju,kolko hrane je potrebno za jednu kozu nedjeljno mjesecno ili godisnje da odprilike imam uvid u troskove.
Hvala jos jednom i nadam se da cemo biti u kontaktu.
 
Evo ovako:
Sto se klime na Kosovu tice ona nije ni mediteranska ni umerena vec i jedno i drugo i trece(kontinentalna) i cetvrto(planinska)....ali dobro.
Sto se izbora rase tice o tome postoji posebna tema: http://poljoinfo.com/index.php/topic,316.0.html

Sto se tice ishrane ona je jednim delom obradjena bas pod tim nazivom ovde na forumu http://poljoinfo.com/index.php/topic,308.15.html . Tu su spomenute neke kolicine hrane na osnovu kojih moze da se pravi neka racunica.
Sve mi se vise cini da bi bilo pozeljno da se pokrene tema "Ekonomija proizvodnje kozjeg mleka i sira"

Kazes da bi hteo koze da gajis "intenzivno". To znjaci stalski uzgoj uz koriscenje ispusta i onda nema veze kakvo ti je okruzenje. Posto navodis kakvo je rastinje na terenu gde zelis koze da drzis, ja ipak zakljucujem da bi ti da se u vecoj meri oslonis na pasu i brst. Zато da malo rasclanimo pojmove:

1.Intenzivan uzgoj = koze u stali i ispustu, sva hrana mora da se pripremi i donosi, parenje strogo kontrolisano, uklanjanje rogova, seca papaka ili ispust betoniran a umesto sljunka rizla (drobljen kamen sluzi kao smirgla), deo stale koji sluzi kao karantin za svako novo grlo ili ono koje pokaze znake neke bolesti, redovan obilazak stada od strane veterinara. Za 150 koza linijsko izmuziste za 6-12 koza, automatske pojilice, hrana se balansira pa koze u laktaciji dobijaju jednu vrstu hrane, zasusene drugu, bremenite pred jarenje trecu.....itd. Ako se u startu nabave rasna grla sa dobrim mlecnim potencijalom ovakvim nacinom drzanja dobiju se odlicni rezultati.Uz adekvatnu mehanizaciju 150 koza moze da opsluzi(ishrana, muza i sve ostalo) dvoje bez proizvodnjue hrane. Takodje za proizvodnju sira treba jos jedan radnik(ca), a mozda i niije neophodno?


2.Poluintenzivan uzgoj = koze su jednokratno na pasi, nekoliko sati. Ovo najcesce podrazumeva pregonsku ispasu i elektricne pastire. Jarci mogu da budu sa kozama do sezone parenja a zatim se odvajaju. Jarici ne idu na pasu. Ovako se ustedi deo hrane a kretanje je korisno za kondiciju zivotinja. Ali postoji opasnost da psi lutalice zakolju neku kozu, veci je rizik od bolesti i posto se na kretanje potrosi deo energije prinos mleka je slabiji. I ovde bi trebalo ukloniti rogove i kontrolisati papke.

3.Ekstezivni nacin = pastirski stap u ruke pa teraj. Znaci jedan covek je non stop angazovan. Pari se ko s kim stigne. Nema selekcije i povecanja mlecnosti. Ovakvim nacinom ne moze se postici nista ozbiljno sto se tice proizvodnje mleka a kvalitet sira osciluje u zavisnosti od kvaliteta ispase. Da li je pala ili nije kisa i sl. Medjutim, tamo gde je moguce obezbediti pastire, i gde je moguce besplatno ili za malu nadoknadu koristiti pasnjake i ovakva proizvodnja moze da bude i te kako isplativa.

Naravno ovakva podela je prilicno gruba i u praksi su moguca bezbrojna prelazna resenja. Npr moguce je intenzivno koristiti ispasu a sprovoditi kontrolisano razmnozavanje. I t d.
E sad posto je ovo tema o objektima za drzanje koza onda bar da ih spomenemo. Dakle svaki od ovih nacina drzanja koza trazi drugojacije objekte. Za ovih nekoliko godina koliko se interesujem i prucavam ovu tematiku nisam naisao na dobre kompletne projekte. Neki daju odertedjene dimenzije i rasporede ali su najcesce ili zastareli ili samo nacelni i tu jednostavno ne moze da se nadje gotov odgovor. Na primer u literaturi se spominje da je jednoj kozi potrebno 1.2m² i 0.3m² za jasle. To je ukupno 1.5m². Mozda je dovoljno za spavanje ali za intenzivan pa cak ni za poliuntenzinav nacin nije dovoljno. A koliko je dovoljno? To niko ne kaze. Po mojim grubim proracunima veliki uspesni uzgajivaci imaju osetno preko 2m² po grlu.
Farma od 150 koza je prilicno velika investicija ako se sve radi kako treba. Za to se treba dobro pripremiti = treba obici bar nekoliko vecih farmi pa videti sta su ljudi dobro uradili a gde su pogresili.....jer i na greskama se uci. Jos ako su greske tudje onda je lekcija besplatna!
 
Verujem da bi bilo dobro da se u početku malo više osloniš na pastirski rad, jer kao štpo vidim tanak si sa plasmanom. Kako budeš radio videćeš šta ide na tom području. Taj period neverujem da će biti duži od godinu dana, tada bi već ekonomska slika trebala biti jasnija.

Videćeš šta se najbolje može prodati, ima tu dosta toga, a sve zahteva drugačije uslove rada i drugačije objekte za držanje koza.Nisu neke drastične razlike, ali ipak postoje Dali želiš prerađevine od mleka (sir, jogurt), samo mleko, jarad za dalji tov ili možda jarad za kasniju mužu. Znači treba znati otprilike šta će se prodavati, od tih koza.

POšto si naveo da bi sir bio interesantan, trebaš da odmah i gledaš kako se rade sirane, ako nema teme, pokreni jednu sa tim naslovom na forumu. Odmah videti i kakvi su propisi za objekte za pravljenje sira, da se odmah u startu sve radi kako treba.
 
Pre nego sto se razboleo Brundalo mi je poslao ovu skicu plana za kozarnik po EU standardima. Predvidjen je resetkasti pod ( sto se meni ne svidja ) a sto podrazumeva bazene za osoku. Bez obzira sto je iz EU po meni ovde mogu da se stave razne zamerke. Ako se ne shvati bukvalno vec kao nacelan princip sta kozarnik mora da sadrzi i kako je principijelno organizovan ovaj plan je sasvim OK.

Uobicajeno je da se na forum ne postavljaju slike vece od 800 X 600 ali posto je ova slika skenirana pa samim tim delimicno necitka morao sam da je postavim u punoj rezoluciji.
 
OK je za sliku, ne smeta da se postavi veća kada to situacija zahteva. :cao:
 
@novii
..pa da slika stvarno trazi da se stavi u punoj rezoluciji. Nego iskoristio sam priliku da clanovima skrenem paznju na uobicajeni format 800 X 600 a i da im objasdnim otkud odjednom thumbnail.

Evo jednog nacina da se ovaj EU plan malo unapredi a da pri tome ne ugrozi sustinske EU zahteve:

Sve je isto kao na originalu samo se Mlekara( imuziste i deo za cuvanje mleka) premestaju sa strane a magacin sa hranom je u nastavku stale. Posto je transport hrane najzahtevniji posao u intenzivnoj i poluintenzivnoj proizvodnji ovako se taj deo posla max. olaksava. Iza mlekare Treba da bude sirara u koju se ulazi posebnim ulazom (!) i u drugoj garderobi i obuci a mleko iz laktofriza stize cevovodom, to jest mlekovodom! Treba voditi racuna da postoje laktofrizi za dve i cetiri muze, pa iako je ovaj drugi skuplji jer mora da prihvati mleko od 2 dana pa je duplo veci na duzi rok moze da se isplati to sto se sir pravi svakog drugog dana.....? Sa druge strane za neke vrste sira nije preporucljivo da mleko stoji 48 sati.... i tako ima tu puno dilema i problema?
 
Za Tara
vaoooooooooooooooo
a jesi mi odrzao lekciju!!!!!!1 mislim ono PRAVO!!!
hheeeheheheeheehe bas sam ti zahvalan na tome iako sam pocrvenio dok sam citao poruku.
Bas ti hvala na pojasnjavanju nacina uzgoja,veoma mi znaci saznanje o tome.
Nego htio sam te pitati, u nekoliko navrata spominjes skidanje rogova pa me interesuje ralog zbog cega je bolje skinuti rogove:haha::haha:?
ok svako dobro!!!
 
Rogovi?
Znam neke razloge. Sve koze se unervoze kada dodju u fazu mrkanja. Zabelezeni su slucajevi (ne retki) da jedna drugu povrede. Po Marfijevom zakonu uvek nastrada najbolja pa jos sjarna(s jaretom u stomaku)... i tako u tom smislu. Da ne filozofiram sva ozbiljna literatura kaze ka je skidanje rogova imperativ!
Farme koje sam obisao a ne skidaju rogove imale su slucajeve povredjivanja i bas najboljih koza...
Sve ozbiljne farme u Francuskoj, Spaniji, Britaniji, USA skidaju rogove. I to su one dobre sa visokim prinosima.
Moja filozofija je da se treba ugledati na najbolje. Za sada nisam pronasao ni jedan razlog protiv, to jest da treba ostavljati rogove.
Cak se i Jarcevima rogovi skidaju dok su mali. Naravno samo onima koji su ostavljeni za priplod.
Tamo gde se ozbiljno radi sa kozama i gde jedna koza donosi godisnji(bruto) prihod preko 1000€ nema sanse da se rizikuje povreda.Jer ta koza treba u svom radnom veku od 10 god da donese 10000€.

jedan super sampion Anglo-Nubiske rase. Skinuti rogovi..


sampion i sampionka sanske rase, skinuti rogovi..


Alpine sampionsko stado. Skinuti rogovi..


Mursija-Granada koze iz Spanije....skinuti rogovi

..i tako dalje...
 
Pre nego sto se razboleo Brundalo mi je poslao ovu skicu plana za kozarnik po EU standardima. Predvidjen je resetkasti pod ( sto se meni ne svidja ) a sto podrazumeva bazene za osoku.

Jeste, rekao sam da mi se to sa resetkastim podom ne svidja jer podrazumeva dodatne bazene za osoku. A zaboravio sam jedan vazan detalj. Tako moze da se dobije sirovina za proizvodnju bio-gasa. Sa cenama energenata koje stalno rastu planiranje proizvodnje bio-gasa od tecnog djubriva postaje jako zanimljivo!
Nemam tacne podatke ali sam ubedjen da jedna farma od 100 koza moze veci deo energije da podmiri ovako. Posto tema o bio-gasu postoji necemo ovde nacinjati tu problematiku ali tek da je spomenemo u sklopu objekata za drzanje koza a moze ovaca ili krava ili svinja ili pilica..........ili jednostavno usitnjavanjem i vrenjem otpadne bio mase. Dobije se gas i odlicno, ekolosko djubrivo!
 
nema problema sa ovin svime osim jednog. Moze se napraviti i betonski pod (mala kosina) I onda osoka ili gnojnica oticu u crnu jamu. Koja usput kompletno mora bit betonirana. To je takozvana nitratna direktiva EU. Sto se tice preinaka meni svejedno ja ne smijem radit previse veliki mljekovod iz razloga sta san na otoku i ove godine me pored bolesti ubila i susa a bit ce sve gore i gore. Ovo je inace samo idejni plan i u principu EU ne pravi probleme oko sitnih izmjena ako nije narusena bit njihovih direktiva :ppozdrav:
PS Tar hvala na objavljivanju slike :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
brundalo je napisao(la):
Ja cu sad radit novu stalu. Istina van sela ( jebe me turizam-zabranjeno u selu. Najmanje 800 metara od prvih kuca po propisu) Mlikaru cu napravit u sklopu kuce.
Sto se tice nacrta i ideja pogledaj ovaj link www.sheepandgoat.com
Moj kolega u Krizevcima ima objekat 20x14 metara sa 3 ili 4 metra hranidbenog hodnika + prostor za muzu a mljekara je u kuci. Napominjem da mu je to objekat za nekih 100 koza +3 jarca(posebni boxovi u stali). Objekat je izveden kao sam svoj majstor sa betonskim podom i zeljeznom konstrukcijom, sa sendvic panelima za zidove i krov (6m visina). Temp zimska 12 stupnjeva a max ljetna 22. Ventilacija prirodna. Uglavnom hotel. Kostalo ga je oko 30000 eura u samogradnji
Sto se tice ishrane samo nemojte hranit koze silazom i losom sjenazom. Za sjenazu obavezno upotrbljavajte strizne kose. Sto se tice silaze ona izaziva listeriozu i bjezte od toga ko vrag od tamjana
Nedaj bog da van bude zemlje u tome ali otvori temu ishrana pa cemo se lako nac na istoj valnoj duzini :ppozdrav:


Svaka cast vama i vasem prijatelju ali kad dodate na tih 30.00 eura i stado i ostalo kada ce te pare izvaditi, vidim da postoje jos veci ,,lugjaci,, osven mene


Pozdrav Boban
 
Nazad
Vrh