NS hibridi

Ja na proljece sijem sve povrisine pod Ns 640 i Ns 6030 ti su se hibridi najbolje pokazali na nasem podruciju :D.
 
Kod nas su svi oni koji su sejali NS hibride presli na ZP,mnogo su se bolje pokazali ZP hibridi kod nas.
 
Ja sam imao ove godine zenit oko 60-65 meteri po jutru ko ovi sa pionirima i kws ekstra mi je rodio.Svaki ce roditi kad dobro nadjubris njive.Imao sam iskustva sa skoro svim semenskim kucama kada god sam kupio u zemunu zp ili u ns direktno od njih nikad nisam imao problema a cim sam kupovao od nekakvih svercera gotovo klijavost losa kilavi strasno.Moja preporuka svima da sejete novije sorte ja pratim jednog lika kod nas dobar je sa nekim iz instituta novi sad seje uglavnom novije sorte i uvek ekstra prodje.Proletos posejao mu 6030 tretiran sa poncom ekstra je izgledao sa solidnim ulaganjima.
 
Ja samo verujem u hibrid Ns 640 njega sijem u nazad 10 godina radja svake kodine da nemos obrati koliki prinos daje prosle godine imo sam parcelu od jednog hektara u zrnu skido bilo suvog zrna 16 tona . Komsija sijo AS 72 pored mene isti dan sijali ko njega bilo na hektaru AS 72 12 tona suvog zrna. :D
 
Branko sta se ti odmah hvatas za vlagu !
Rodilo coveku 16 t , pa sta, toliko je i hteo. Meni ove godine treba malo manje, oko 15 t, i ima da bude ::namigivanje::
 
Ove godine sam sejao kombinaciju Tise i 6010.Sa rodom sam zadovoljan ali je biko dosta polegnutog na jednu stranu-mislim da je zbog Tise ali nisam siguran
 
Zorane 6010 ima tanku stabljiku i on ima sklonost na poleganje a Tisa je štose tiče stabljike izuzetno čvrsta jedini joj je problem klijavost i energija izlaznosti-klijanja. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh