NS hibridi

I ja sam danas konacno zavrsio sa mojim kukur.Brali smo NS 6030.Pisao sam ove jeseni da nesto"nisam zadovoljan"sa njim.Prvi put sam ga sejao,ali nije to to kao sto su mnogi imali u ovoj godini.Nisu mi nesto veliki klipovi,osrednji...Naime,ja sam ga sejao na nekih 26cm,a prskao sam ga sa CALISTOM u 9 listu.Tu sam od vas vec dobio odgovor da to nije problem.A da li je mozda problem,sto sam ja one dve male bocice,sto idu na 2ha(3,4kj)potrosio na 3 jutra. :sta: :sta:
Cele godine kukuruz nije pokazivao nikakve negativne simptome,a sirokolisni korovi "kao da su isparili"sa njive.Tako je dobro odradio Calisto. :D Na 400m berac kad obidje krug,pun bunker.Ali mnogi nisu mogli ni da obidju ove godine,pogotovo ovi sto su brali Kermes kod nas.
Pred usev je bio kukuruz,bacio sam 200kg AN-a po kj i jos je oko 60% njive u zadnje 2 god.nadjubreno stajnjakom.
Da li je do te hemije ili.... :sta:

:cao: :cao:
 
Danas uz dosta muke gotov kukuruz .Hibrid NS 6030,površina 6 kj ( pola jutra nije moglo ni ručno da se obere).Prinos23760 kg sirovog sa 19 vlage.Za isplatu ostalo 20680 kg.
Ovako smo radili


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7Pl4VgA2mac[/youtube]
Ujedno je jedan prijatelj iskoristio priliku da se snabde sa ogrevom

Kukuruz je skinut sa njive a kako ćemo parcelu spremiti za narednu setvu ? ?
 
Kiraj druze svaka cast na obavljenom poslu. Na ovom bi ti pozavidele i najvrednije Schwabe.
Kazu da je lako raditi zemlju, evo im primer.
Jos jednom ::svaka cast::
 
b_a_t_a je napisao(la):
Svaka cat za trud. :bravo: Mnogi ljudi bi to tako ostavili pa sta mu Bog da.
Ovo je prava muka ali .Ostavio bih ga na parceli do mraza ili da se možda voda povuče :sta:ali cigani su počela da ga beru.Navodno pabirče a čekaju momenat da ulete u neobrano_Ovo sam uslikao kako navodno pabirče parcelu blizu moje.Tu je kukuruz obran pre 15 dana i žetveni ostaci upaljeni.Nema ni k od klipa dole.
 
@Kiraj danas sam video po povratku sa salasa 4 speditera puna puncata klipova,cak su punili i dzakove,redjali okolo pa u sredinu jos.Njih jedno 15 na 4 speditera a kukuruza jos neobranog ima u ataru.Ajd sad im pridji pa ih oteraj. :zli:
 
Da li je neko sejao hibrid NS 4015 i kakva su njegova iskustva sa ovim hibridom. Možete da ga uporedite sa ZP 434. Unapred hvala.
 
Informacija za putnike iz dalekih krajeva (dalekih u odnosu na Novi Sad):
U MP objektu na Rimskom Sancevima jos uvek nema nista u ponudi sto se tice soje i kukuruza.
Po informacijama ljubaznog osoblja, roba za sezonu 2011 bi se trbala pojaviti u prvoj polovini Fegruara
 
Ja sam prosle godine sa hibridom NS 640 ostvario prinos na jednom hektaru prinos 16 tona suvog zrna :D.
 
bas sam pricao uvazenim clanovima foruma,koji su bili na afterparty u sr.karlovcima.


god.2007 sam licno brao coveku 5kj,hibrid je bio ns 640.
ako se secate te godine su temperature isle i do 43c....
uglavnom,stabljika je bila sva tu,od 2,5metar visine,ako ne i vise,kad se gleda sve je ok.
medjutim klipa nista nije bilo,covek na tih 5kj je dobio jedva punu jednu lifam prikolicu.
napominjem,da te godine,ostale semenske kuce nisu bas toliko podbacile....


ja od tog doba,kad meni neko spomene ns,ja se sav najezim.
 
Svaka godina ali i podneblje su prica za sebe.Ovde kude AS hibride a citam po forumu da su extra tako da nisam pametan.
 
Ove godine sam imao oko 7 ha NS 640, i nisam uopste zadovoljan. :nono:
Kod nas je u proseku podbacio.
Svi kukaju, da je bila susna god, neznam kako bi se zavrsilo.
Sva sreca pa je padalo :kisa:
 
Nazad
Vrh