Nova Srpska fabrika traktora TIM (Petar Grbić)

Ма све је то ОК наше, али и то наше је прегазило време. Јбт за толико година они нису мрднули од трактор са и без кабине. Додатна опрема ретровизор и ауспу изнад хаубе. Друг купио Фотона 52кс предња вуча, клима, касетофон, грамер седиште 17000е,са повраћајем 13000е.да не причамо о другим озбиљнијим произвођачи а.
Sve je tako, ali, kad pogledamo mali tafe=539, se ipak da kazemo kako-tako prodaje kod nas i radi posao za sta je namenjen. Znaci ima kupaca, samo sto vidimo da iz dosadasnjih iskustava kvalitet je na nasoj strani.
Jedino sto su Indijici po meni pametno uradili, sto su u njega (mali tafe=539) stavili motor sa dir ubrizgavanjem odn od 549. Ako nista drugo, vocarima se pokazao bolje zbog atomizera sa kojim je nas 539 imao muke.
549 Indijski, bar po iskustvima kupaca je totalni promasaj, ogroman, tezak za svoju snagu, bar u brdima kod mene.
 
Ne znam čovjeka ali kaže da su pare na sigurnom i da samo on može sa njima da raspolaže
 
Ево ја сам вољан да уложим један део новца, али под условом да се настави са производњом ИМТ 558 и то изворно као и кад је настао.
 
Akcionarstvo na zapadu postoji vekovima, i sve je utemeljeno na tome.
To je toliko jako sistemski rešeno da je svojevremeno Stiv Džobs dobio otkaz kao rukovodilac u firmi koju je lično osnovao i bio većinski vlasnik.
On je, naravno, svoj deo zarade preduzeća normalmo dobijao, ali ga je upravni odbor otpustio kao nekvalifikovanog rukovodioca sa rizičnim poslovnim potezima.
Kod nas akcionarstvo, naravmo, ne postoji niti ljudi znaju šta o tome. Ovde se zna samo za državno ili privatno(lično) preduzeće..
Tako da Grbićeva ideja i nije naopaka, nego je naopako gledanje na ceo taj poduhvat u našim uslovima..
Mogu samo zamisliti kakva bi bila realizacija projekta i kako bi izgledao upravni odbor..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Naopako je očekivati da neko uđe u to kao akcionarsko društvo u zemlji Srbiji koja je na nivou Bocvane. To postoji u razvijenim zemljama, mi se još uvek dovijamo, posle toga ide period razvoja, naravno potrebno je da prođe neki period, mi se izgleda vraćamo u nazat. Feudalizam, robna razmena, sredim ja tebi posao, ti meni daš deo zarade. Principi mafije dvadesetih godina prošlog veka. Naša realnost...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh