Nova Srpska fabrika traktora TIM (Petar Grbić)

Meni je zao sto je unisten IMT al ovo mi je pomalo smesno...
Pa ni fabriku bicikala ne mozes golim guzom otviriti...
Jedino ako nije mislio da sklapa od indijsko -turskih komponenata... ali i tu treba brdo papirologije da bi se mogao prodavati i registrovati
Ako si pogledao snimak on govori kako ima plan da se prave hale sa CNC masinama i pogone sa ostalim potrebnim stvarima za proizvodnju! Ali daleko je to jos da se prica o tome.
 
А већина машина потребних за производњу је отишло ко зна где из фабрике имт. Али нека друга прича.
 
Zna li Grbic kako izgleda savremena fabrika i koliko kosta ta oprema. Ovaj Grbic je tezak prevarant koji mlati praznu slamu.
 
Ali daleko je to jos da se prica o tome.
Ако успе да исфинансира планове и пројекте онда није далеко. Лепо човек каже да је облик власништва АД. Кад до тога стигне одмах купујем акције. Питање је само да ли би АД било отвореног или затвореног типа.
Верујем да је реинкарнација ИМТа могућа. Ето мали ИМТ је реинкарниран у виду ФПМ Бољевац, шта више.
 
А већина машина потребних за производњу је отишло ко зна где из фабрике имт. Али нека друга прича.
Kao i sa svakom firmom u stečaju gde su radnici dolazili na posao, nisu primali platu godinama, a vala nisu ništa ni radili, mašine, alate, materijal, delove su sami ti isti razvukli između sebe, ti tzv samoupravljači.
 
Ne vidim ni jedan razlog da ga poseremo odmah...sad kada je na nivou planova...ako zaživi i krenu proizvodnju makar sa 70% kvaliteta starog IMT rado ću kupiti to, nego ono indijsko smeće.
 
Zar verujete ovakvim likovima? Sta da pokrene? Moze samo da srafe traktore kao ovi u Boljevcu sto srafe solisa.

Dal nece i delove da liju, prave delove za motor, zubcanike za menjac...
Evo ja cu tako da otvorim fabriku, narucim ove kinseke traktore u kutijama sto stizu, ispraznim lepo garazu i da srafim polako.

Pa ni logo nije krsten, nacrtalo ga neko dete iz osnovne skole.
 
Da li ste vi uopste odgledali ovaj video?
Mi treba da uplatimo pare i da cekamo otvaranje narodne fabrike?
Eeej, i meni bi dobro dosao jedan zirant, dizem malo veci kredit ali imam odlicnu pricu kako da obrnem lovu

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jedva čekam da se utvrdi da je ovo prazna priča, prevara ili ne zna šta i da ga na istom ovom mestu prozovem ološem, polumrtvakom, prevarantom...ali mi ovde svi sve znamo unapred, suva genija koja pucaju od znanja.Kako živimo u zemlji prevaranata, od najviših vlasti do poslednjeg trgovca u nekom selu, ja razumem takve stavove, međutim nekad treba malo i sačekati sa osudom.
 
Две фабрике које су директно производиле тракторе и још велики број који је добављао делове и опрему је угашено. Сад исте те тракторе допремају овде и иду преко субвенције.
Када једном стане производња, не мислим склапање него производња тешке идустрије стала је.
Покретање од нуле, као што се наводи више личи на занатску радионицу.
Па то је сваки озбиљни комбинат имао у склопу машинске радионице.
 
Важна је идеја. Овај сигуно нема капацитет да је реализује али да би било добро да се код нас покрене производња тактора било би. Макар са само 30% наших делова за почетак. Наравно да не би били конкуренција великима али они праве машине за агро бизнис а ово би било за сељака (купио би и неко од већих да иде по цигаре).
 
Nazad
Vrh