Nova Srpska fabrika traktora TIM (Petar Grbić)

Blokirao me je, ipak sam ja mrzitelj svega našeg domaćeg a rob zapada...😂
 
@MONTOYA Takav čovek je onda zaista merodavan da daje svoj sud o nekoj mašini.Kao kada hvale neke raonike za plug da su odlični, nema im veka a uzoru par ha godišnje...Malo objektivnosti fali svima.
@aca74 Obavezno, evo i Deutza ću prodati i dati pare da se otvori fabrika.
 
Nas narod je ogranicen.
Sa nedokaznim ne mozes na kraj izaci.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bas ce tajkuni u ovo da ulazu.
"Никад не реци никад". Врло богате особе које су до капитала дошле нелегално (наркотици, дуван, енергенти, оружје, бело робље, мужа општинске, градске, државне касе...) морају те новце да оперу (иде то до 30%) па ће, ако им то одговара, да повампире и ИМТ, ИМР, ДМБ, Змај, ИКЛ, Прву петолетку... Тренутно им је грађевина највећи сунђер па немају потребу да у скорије време промене.
Значи, Грбић се можда обогати под старе дане а да не произведе ни један тактор (добро, мора по један за сајам).
 
Ko hoce da radi i voli IMT trakore samo da ugradjuje prednje vuce, hidro volane, turbine, prepravlja kocnice i kabine ima da se rasturi od posla i para samo da kaplje.
Pravljenje fabrike od nule i pokretanje proizvodnje mi trenutno lici na utopiju. Sto neko napisa ni prikolicu kasvetnu ne proizvodimo sto je jednostavno, a ne traktor.
 
Jedini problem je uvek bilaa cena domaceg traktora.. Za cenu imt 549 bez dw bez grejanja kabine i bez hidrovolana
Mogao si kupiti kineza sa dw hidrovolanom i grejanjem kabine..
 
Zanimljivo......prvo od komentara, i tako je sve osudeno na propast.....ljudi nemaju povjerenja a htjeli bi nesto,pa kad netko hoce napraviti onda se to popljuje.....

Drugo,da li uopce ima smisla jer treba istraziti trziste,a to je napravila agropanonka prije nego je servirala i instalirala rusa na trziste Srbije.....i tu cjela prica prestaje,traktor koji ce svi kupovati i ljudi su naviknuli na njega......za druge tu nema mjesta

Ljudi imaju taj mentalitet da je sve drugo bolje od naseg (govorim za prostore ex Yu) i zato nam inje tako....

Tafe je probao kod nas u Hrvatskoj ppd nazivom Tigar 35 i Tigar 42 sa kabinom od torpeda, isto su se samo sklapali,nije zazivjelo.....

Danas tafe 250e na 5god kredit sto vidim da se reklakira u SRB.....nije neka para,da imam potrebu kupiti,sutra bi ga uzeo.....jer imao sam priliku probati tafe 42.....meni izgleda kao ok traktor
 
Па нема комбината ни задруге у војводини а да није било барем неколико комада мтз-а. Пуно више заступљени него имт и остали произвођачи, можда чак и сви да се саберу. После кроз лицитације трактори завршавали код приватника.
Само делове да продају и репарирају машине имали би шта да раде.
 
I ja sam bio uvek za nas imt i sad imamo 542 iz '83 i neplaniram da ga prodam.. Netrazi leba koliko godina nas sluzi koliko je kirijao otplatio sam sebe vec 5puta
 
Ма све је то ОК наше, али и то наше је прегазило време. Јбт за толико година они нису мрднули од трактор са и без кабине. Додатна опрема ретровизор и ауспу изнад хаубе. Друг купио Фотона 52кс предња вуча, клима, касетофон, грамер седиште 17000е,са повраћајем 13000е.да не причамо о другим озбиљнијим произвођачи а.
 
Nazad
Vrh