No-Till , direktna setva bez obrade

Ne znam da li bi bilo posla za takve mašine ako bi se sa njima radilo uslužno?
 
panonstib je napisao(la):
Naj jednostavniji način da to napravite je da skinete sanduke sa starih medjurednih kultivatira podesite i to je to.
ja bi predlozio pronalazenje originalnih depozitora od Nodetke , a ako ne uspe potraga tek onda eksperimentisati i budziti. (ako je sejacica na koju se ugradjuju depozitori Nodet.)
Post je spojen: [time]1295472292[/time]
_________________________________________________
dakle treba na klasicnu sejacicu da se ispred baterije ugradi turbo disk... a sta cemo onda sa pritiskom baterije ? :sta:
 
Šta je turbo disk , možda talasasti? Trebaju i tzv"ajkule" za sklanjanje ostataka ,a za kukuruz na kukuruz bi morao taj disk za otvaranje trake ili jedan dodatni naprijed da bude jako velikog prečnika da sasječe kukuruzovinu.
 
U skorije vreme krecem da budzim neku svoju umotvorinu na datu temu . Kako ce da uspe ili ne videt cu na prolece .
 
Što se tiče uvoza polovnih sejalica za direktnu setvu za mala gazdinstava, tu će verovatno postojati mogućnost...
I ne mora značiti da takve mašine, napr. četvororedne, koštaju čitavo bogatstvo.
 
Garisa,
ovo pitanje upucujem Vama i gdinu Skrbicu
Ja sam odlucio da se upustim u nove tehnologije te Vas pitam sta su prvi koraci:
1.prvo bi trebalo ispitati parcelu penetrometrom da se vidi da li je potrebno podrivanje ili ne :sta:
2.Koga kontaktirati :sta: Vas dvojicu :sta: Vi biste dosli na licu mesta :sta: i koliko bi to kostalo :sta:

Zasto Vas to pitam jer trenutno su mi skoro sve njive zimsko orane tako da je kasno, tokom godine bi ili " nabudzio" nodetku naravno ne ja vec bi mi to uradili u Agriji ili bi uvezao nesto polovno manje i jeftinije tako da bi posle skidanja kukuruza i suncokreta (plan setve za ovu godinu) trebao vec krenuti u realizaciju zamisli
 
Možemo da se čujemo 064/8814407 moj broj i Nikola Škrbić je 064/8814409. Možemo i doći ili ako hoćeš čuj se sa Damirom Vargom, direktor PSS Subotica pa organizujemo lokalno predavanje ali malo detaljnije kao u S. Karlovcima. Usluge koje pruža Služba su besplatne. Sada još ne može da se bode penetrometrom jer nećemo zbog vlage "osetiti" plužni đon ni mi u rukama ni uređaj. Ostaje da se za penetrometar sačeka. Još nešto kod primene azota i brzih metoda Varga ima Nitraček aparat, tu je analiza za 15-20 minuta i ima sve programe za preračun ja mu dao 2009. Izvini zbog skretanja sa teme. U Mađarskoj treba da ima sejalica JD MaxEmerge2. JD 6 redova nova u fullu u Mađarskoj treba da je oko 32000 evra. Inače ima i polovnih jeftinijih jedino ako smeta što su mehaničke. Ukucaj samo JD notill planter ili samo no till planter pa vidi ponudu. Za pšenice je po meni OK Horsch Air Seeder 3 co ima u nemačkoj za 14000 evra i ona savršeno seje i soju, silašni kukuruz. Mođe i Great plains vidi http://www.greatplainsmfg.com/products/compact/3p606nt.pdf
predstavnik je u Bugarskoj ali bratko neće da prodaje igračke, tj. manje od 4m, ima da prodaje obavestićemo kompaniju!
Zovi da se dogovaramo, ja sa Brankom (Pazova) imam izuzetnu saradnju on je već malko zagazio u "konzervu".
Gariša. :bravo:
 
Rabadzija svaka cast! Ja licno razmisljam intenzivno o No-till varijanti i mislim da je to buducnost pogotovo ovamo kod nas severnije zbog manjka padavina i zemlje koja ima povecan sastav peska ( voda lakse prodje kroz nju i ne zadrzava se ) :D
 
Dragan18 je napisao(la):
Rabadzija svaka cast! Ja licno razmisljam intenzivno o No-till varijanti i mislim da je to buducnost pogotovo ovamo kod nas severnije zbog manjka padavina i zemlje koja ima povecan sastav peska ( voda lakse prodje kroz nju i ne zadrzava se ) :D
isto razmisljanje, moje zemlje se nalaze ataru do granicnog pojasa sa Madj. i u principu je dosta veliki udeo peska
Sto se tice masina,ja sto sam postavio slike iz USA cene polovnih 6-rednih se krecu oko 3-4-5-6000 USD jeste daleko ali mozda uzeti ceo kontejner mislim da bi se u Srbiji naslo 10-tak avanturista pa se upuste u nove tehnologije.I samo da preciziram mene interesuje za siroko redne kulture.
Posto su do juce ti farmeri u USA radili sa tim masinama ne vidim zasto mi ne bi mogli nastaviti i pogotovo nas standard nije takav da se razbacujemo sa 30-50-100.000 evra koliko bi kod nas trebalo za neku ozbiljniju varijantu...mozda sam i malo rekao.Ici cu kod Barakovica da popricam sa njim da vidim sta oni mogu da naprave tipa nadogradje jer siguran sam da bi to bila najidealnija varijanta za nas male ili srednje a mislim da ni on ne bi bio imun na eventualni rast proizvodnje.
Kao sto je neko od predavaca prikazao na karti plodnosti Vojvodjanskih oranica nas severni deo je problematican zbog peska,suse,a samim tim smatram da je idealniji za No-till nego recimo teska banatska ritska crnica
(sad vec nisam siguran mozda sam karttu plodnosti video na nekom drugom predavanju ovih dana)

Auuuu Branko kako mudro cuti,pa trebali ste i njega izvesti pred siroki auditorijum pa da nam iznese svoja iskustva :bravo: :bravo: :bravo:
 
@Rabadžija

Gariša mi reče da će ove godine preko bare, pa da ispita koliko bi koštalo da se doveze polovna no-till ovamo. Ja sam isto već počeo da razmišljam o toj varijanti nabavke...
 
To me i najviše brine...
Što u administraciji ima mnogo majmuna koji otkidaju banane sa drveta.
 
mali kontejner 20' da dodje iz Mexica do luke Roterdam kosta oko 2000USD ( ovo znam iz iskustva radim s njima)
Zapreminski to je velicina kamiona 10-tonca.
Dakle veliki 40' da dodje do luke Rijeka kosta recimo cca 4000 USD+1200Eura prevoz kontejnera do npr.SU-NS ili bilo koji grad u Vojvodini manje/vise
E sad tih manjim starijih ja verujem da moze stati u veliki bar 10 komada ako se znalacki spakuje tako da to i nije neka cifra po komadu recimo 500-600 evra po komadu
ovo je samo orijentaciona kalkulacija da vidite da nije nista strasno
 
pored tih svih cena ja mislim da je najisplativije doraditi nodetku, pa nije ni to neko mudro slovo ! ja sam ubedjen da dorada nebi presla 300 e, samo me zanima koliko bi stvarno ljudi uradilo ovaj nacin setve ( mislim na nas sa foruma ) i na kolikoj povrsini otprilike ?
 
Nazad
Vrh