Nikad ovako !

Auu,ova im je dobra :D.Evo nesto mislim sa Tajlanda,poslao mi prijatelj na fb,kaze i kod njih je ovako ,samo dosta gore.


 
Poslednja izmena:
Ono kad hoces da sijes kukuruz a ne znas...slika iz mog sela.
abf403f3ecf2ffb0c763d87587a9b8a3.jpg
627e564ea85f31458b5958ba8e7539a7.jpg
0f782b06caf05d764fa8e85c507069e3.jpg


Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nije baš tako...
"Nazire" se tu (po)neki red...
Samo retko i izuzetno nejednako nicanje...
Zagledajte (malko) bolje...
Ima i korovštine (seerka) pa zbunjuje pošten svijet što (gledi svoja posla) i zagleda u tuđu njivu...:osmeh:
 
Ma nije sjetva problem vec prskanje.bio dobar kukuruz i lik ga sprzio i unakazio prskanjem,zato je ovako zaostao i neujednacen.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Nije to ništa, kod nas je jedan oprskao svoj kukuruz sa herbicidom protiv sirka u suncokretu. Prskanje je uspelo 100%.
 
Barem nešto je uradio kako treba :osmeh:.
Desilo se i kod nas slično pred prošle godine, drugaru se slučajno zamešala flaša pogrešne hemije prilikom prskanja. Jbg, pakuju hemiju sve u istu ambalažu, a etikete iste boje, i mala nepažnja eto sr...
 
Ja dok sam bio klinac strasno volio vozati se na motoru, famozni APN 4, i jednom otac nije bio kuca a mama kaze da bi trebalo oprskati krompir u vinogradu od krompirove zlatice, ja reko ja cu, uzeo sredstvo iz ostave koje smo ja i mati prodpostavljali da je za tu namenu ali kvrc,:osmeh:, bio neki herbicid tako da sam sredio krompirovu zlaticu u paketu sa sve krompirom.Te godine se kod nas krompir kupovao cele godine.:osmeh:.Posle me komsije zafrkavale dali bih isao i njima da oprskam krompir.
 
I meni se desilo da je prskanje za sirokolisnate korove zalutalo sa hemijom za voce... takodje prskanje 100% uspelo.
Oko 50 stabala sljive istog trenutka pocelo da se susi u punom rodu...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
To što kaže Nikola, poučen tuđim greškama ponekad i mirišem hemiju, a o gledanju etiketa da i ne govorim, uvek pogledam barem dva puta, čisto da sam siguran :haha:
 
Naucio sam caleta "finom razmeravanju" praskaste hemije tako sto npr Piano od 8gr rastopi u dvolitri vode onda ako treba 4gr ide litra, ako treba 2 gr ide 1/2 litre i slicno...e sad nastupa dramaturgija cale lepo rastopi i napise na onoj papirnoj traci koja je hemija, dok se snadjem potraje to vremenski sta je sta. :osmeh:
 
Naucio sam caleta "finom razmeravanju" praskaste hemije tako sto npr Piano od 8gr rastopi u dvolitri vode onda ako treba 4gr ide litra, ako treba 2 gr ide 1/2 litre i slicno...e sad nastupa dramaturgija cale lepo rastopi i napise na onoj papirnoj traci koja je hemija, dok se snadjem potraje to vremenski sta je sta. :osmeh:
Fali nešto mladje da o tome vodi računa, pa makar i žensko.:osmeh:

Meni komšija doneo hemiju da mu uradim korektivno prskanje. Medju ostalom špecijom i litar glifosava. Da ne pogledah naslov bila bi katastrofa. Apotekar mu greškom skinuo sa rafa.
 
Meni jednom neki deda sada vec rahmetli donese 3l hemije da mu oprskam 1ha kukuruza kaze rekli mu u apoteci da je to prava stvar nema travke da ostane ja sreca pa pogledam reko koja je to specija kad je ide 3l/ha.Gledam ja one flase ali sve na stranome pise pogledam a.materiju kad tamo pise glifosat 480+-5%(total) sreca pa nisam oprskao kukuruze stvarno ne bi nista ostalo od travke,a i od kukuruza posle me Bog ne bi oprao jer su cela familija nakrivo nasadjeni.Inace i ja kada razmucujem praskaste otrove isto u flasi ih razmutim i doziram kao sto Nort ARMY radi ali obavezno na flasama papirnom trakom prelepim i markerom napisem otrov koja vrsta i za cega da se neko ne bi zabunio.
 
Actaru dijelim tako da sve istresem na list papira i napravim vizualno podjednake hrpice. Iako nije jako precizno, vjerujem da je dovoljno točno. Za sad nije bilo problema. :osmeh:
 
Nazad
Vrh