Nikad ovako !

Pa onda neka tu stoji ,šta te briga,ako nećeš to odneti i kući mu istresti.
Kod nas su bili ovi kojima je namešten posao da skupljaju ambalažu od hemije.
 
Pošalji sliku i prijavi komunalnoj " inkognito " pa vidi da li ce izaci na teren. Ako ne izlaze prijavljuj svaki dan, morace da izađu.
 
A inače ima lepo obeležen kontejner od strane svake opštine u svakom ataru jel te???Baš me interesuje gde završe vaše ambalaže,pošto kod nas đubretari neće da odnesu pa su primorani ljudi da pale na njivi,kući i da ostave tako kako na njivi i po kanalima itd.Te ambalaže su pitanje malo većih razmera a ne bahato ponašanje pojedinaca,bez da branim ovog ko je to bacio ali to nije niko dosad rešio...svake godine se o tome priča i piše i ostane na tome.Navodno dužni su ko su ti prodali hemiju da skupljaju ambalažu njihovu što su prodali ali nisam još video ni u jednoj poljoapoteki,ni kod organizatora proizvodnje da je neko vratio ili ima tu mogućnost...To bi trebalo nekako kao kaucija da funkcioniše kao za flaše od piva,soka,itd.I Japanski sistem uvesti...prvi put zamoliti ljude da vrate ambalažu,drugi put upozoriti a treći put kaznjavati ako nevrate...:ppozdrav:
 
Prosto , uvesti tzv "kauciju " u apoteci gdje kupuješ , ali kao zakonski obavezno . Primjer , flaša preparata košta 15e , moraš da platiš 20e , a 5e dobiješ nazad kada vratiš praznu ambalažu . Apoteka mora da preda ambalažu firmi koja je zadužena za uništavanje i to je to . Niko nije na gubitku , jedino onaj koga mrzi da vrati ambalažu.
 
Treba reci da se vecina snalazi kako ume i zna sa ambalazom medjutim ima kao sto vidimo naucnika koji ostave po ataru,protiv toga se najvise moramo mi sami boriti jer stvara vrlo losu sliku {osim zagadjenja}o svima nama,mogli bi stvarno pokrenuti neku peticiju ili nesto poput toga da se uvede neki sistem bezbednog uklanjanja ambalaze
 
U indjiji su zadnje dve godine dolazili neki sa kombijem,cini mi se iz sapca(mozda gresim) i skupljali ambalažu...tacnije budu parkirani na odredjenom mestu u odredjeno vreme...
 
Strašno je svuda.Lično sve vratim kući i skladištim u jednoj prostoriji koja je samo za to namenjena a jednom godišnje opština organizuje prikupljanje otpadne ambalaže od hemijskih sredstava pa se sve lepo preda njima a ako ne dođu neka stoji i ćuti tu gde jeste a ne da se baca po ataru.
 
Kod nas to ide ovako,dobijes vrece i sortiras po uputstvu,dodju pokupe i daju potvrdu da si predao ambalazu
c0d374c2bea5627b460f0f7354f1ffbe.jpg
df46155bb1b58d8f46aa05b10d6040c1.jpg
e3a45980b89d433a1c415ea345b763c2.jpg
e57f91d2893ca9deb8a2736a3b1a3691.jpg


Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Svaka cast vasoj opstini ja sam to isto trazio kod nas ali osim pohvala o jako pametnom predlogu dalje se nije mrdnulo.A ovo o kauciji je mozda i jedino resenje kazu da svugde na zapadu na pet ambalazi stoji cena kaucije ako je vratis u prodavnicu gde si je kupio oni ti vrate novac od kaucije nisu to neke velike pare ali jbg nakupi se tga cudo.
 
Ovi su skupljali i kod nas,i šta mislite ko nije doneo ovi da odnesu nego je to dao u obično smeće iako je znao da će ovi doći i pokupiti tog i tog datuma.
 
Nazad
Vrh