New Holland

Ti 115c su imali problem dpf,cr i slicne bolesti made in Italy.
Radio sam u Titanu kad je reseno da ga ne prodaju. Ostali na JX i Maxxum 110ks.
 
Sad su ga vratili.
Farmall M umesto JX, Farmall C, Luxum, Vestrum... Sve u rasponu 100-120ks samo Kejsa.
Pumu su spustili na 125ks.
Nekad se bar u CNH znalo sta je sta NH-Case-Steyr.... Sad vise unutar jednog brenda ne znas sta je sta.
 
Nekada dok je bog hodao zemljom maltene bilo koji traktor nebitno kod proizvodjaca se mogao koristiti i za teske operacije ( oranje itd ). Nazalost danas nijedan traktor iz niskobudzetne serije bilo kog proizvodjaca nije napravljen/predvidjen za teske operacije. Dzabe on ima 100+ ks ali to nije to i ako se upregne posteno uglavnom nastaje glavobolja.

Uvek sam tvrdio a i dan danas stojim pored toga da je nov MTZ mnogo bolja opcija za teske operacije nego ovi zapadni koji smrde na Tursku.
 
Bilo nekad po pitanju traktora ...nosili ravnjake plugove,lake drljace i IMT lake spremace. Nije bilo 9brtaca, taskih drljaca,velikih prskalica,teskih sejalica...
Pitanje sta je upotrebljivije za celu godinu da li neki 6ak kadar u oranju i spremanju,a ostatak godine nepraktican i puno trosi ili neki malo manje kurcevit u tim operacijama ali finkcionalan cele godine.
 
Ne radi jedan.
Kao zelenom pocetniku svideo mi se koncepr Saleta Ratara 2 ista i jeftina traktora rade 90% posla. Ostane jedan u kvaru drugi nastavi.
 
Radio sam sa 3x 539 i Armom 854. Onda polako jedna po jedna masina, za 539 ostao samo rasipac za vestak Vicon sa lulom. Pa sam logikom Saleta Ratara gledao 80-90-100ks jos 1 traktor pored Arme 854. Gledao 892 slab za 3 brazde, hidraulika treba pomocne cilindre pa moze nekako brzinu manje itd. Onda 1025.2/3 los raspored brzina za transport, za 3 brazde moze ali se greje ako forsiras i ako je napolju toplo. Fali snage kad su teski uslovi. Dobro je sto su univerzalni pa mogu sa uzanim gumama i da rade sve druge poslove.
Na kraju uzmem 1221.2 jer realno necu sa 2 traktora raditi lake operacije. Plug 3 brazde ide izuzetno lako, ima snage viska.
Planiram 5m germinator, gruber 2.5m i mozda nekad 2 prikolice od 18t bruto (zdk 1800, pronar u tom tipu). Sa svim tim prikljuccima traktor od 100ks i 4 cil ne moze da radi. Tako da je pozeljno za "veliki traktor" 6cil i tih 120-130ks kao minimum.
 
Neka neka, ima Aca da zakači trobrazni pa onda komentarišite. Da vidimo ko ima duži - nalog?
 
Nazad
Vrh