New Holland

Van teme je ali što se rasporeda brzina tiče kod Deutz-a mi se sviđa što može da se nađe i na 0,5 km/h.
Imam ja slican.dosta kurceviti spram snage i gabaritnog izgleda.
Moj ide 40km/h. Prskanje,bacanje djubriva sa sve vozanjima tu je kao upaljac mozda 1l/kj. Oranje je problem tu pije rezervoar 110l ne moze ceo dan, u spremanju ci sad videti na prolece kakav je.
Raspored brzina je skroz korekran 2 rang 2 brzina na malo ispod 1500obr ide 10km/h sto mi skroz odgovara.
Ne sejem s njim i ne tanjiram.
Za spremanje ima 2 brzine omo 2km/h je razlika brzina u oranju i tu imam jedna 5.5km/h iduca je oko 7km/h sto mi je brzo i za sam plug. Sad sam vukao 3x30 to ide svuda i nigde ga ne gusi koliko god duboko isao i bilo tesko oranje. Brzinom vise sam orao samo 2 njive i islo je kao puter. Sad za iducu godinu se lomim da li da orem manjom pa radirim plug ili da ga cipujem na 120ks i drzim ovako. To ce mi reci spremac 3.7m i poluteska drljaca 4.5m u prolece.
Samo da napomenem da taj traktor nije prvenstveno namenjen za silovanje,sobzirom na to da su sve isti menjaci pocevsi od 75 ks...tako da bilo kakvo cipovanje North ne moze da bude pametan posao...pa cak ni otvaranje pluga na neke sumanute zahvate...prvenstveno jer nema ni kila za neka ozbiljnija testiranja.a sto Strizanin spomenu dajca dajc ima bolji raspored,to jeste-ali isti problem sa preopterecenjem...u okolini ima jedan relativno nov,pa malo malo na slepu ga voze na popravku...
 
On fabricki ide do 115ks tako da cipovanje na 120ks ne vidim kao neki problem.
Plug bi isao do 3x35.
Svestan sam da cipovanjem ne dobijam NH 6050 sa 125ks i da se oni trkaju.
Ovih NH ima original Italijana i Tucina i ima razlike.
Sto se tice Dajca tek tu kod novih ima svasta. Kolega je imao nekog malog 70-80ks i nekog tipa 120ks privatno,prvo prodao malog i kupio 110ks, zatim i veceg pa kupio 125ks i sto noviji to vise kvarova i zalbi traktorista. Najvise je radio onaj mali bez prednje vuce.
Paralelno ima i NH i JD, sto se tice odnosa svih koliko para toliko i muzike. Nekako im je najvece razocarenje najnoviji dajc.
 
Ti ih se verovatno bolje secas,znas na koga mislim.
Ako se ne varam 5110G i 5125G ima sad, a ne secam se koji je bio onaj prosli veci, znas da smo ga zalili obojica kas je prodan.
 
Agrofarm i G serija su daleko od Agrotrona, koliko sam ja shvatio. Agrotron je za teške radove, u novoj izvedbi to je traktor od preko 100000 evra.
Po meni nije loša opcija NH 115, worm je terao trobrazni sa kinezom, verujem da je taj NH bar malo jači. Zasigurno nije kao 6050.
 
G serija i je Agrofarm, samo nešto bolja kabina i promijenjena maska. Platforma je ista, meni osobno ne leži...
 
Samo da napomenem da taj traktor nije prvenstveno namenjen za silovanje,sobzirom na to da su sve isti menjaci pocevsi od 75 ks...tako da bilo kakvo cipovanje North ne moze da bude pametan posao...pa cak ni otvaranje pluga na neke sumanute zahvate...prvenstveno jer nema ni kila za neka ozbiljnija testiranja.a sto Strizanin spomenu dajca dajc ima bolji raspored,to jeste-ali isti problem sa preopterecenjem...u okolini ima jedan relativno nov,pa malo malo na slepu ga voze na popravku...
75 ks ima spori menjač i po meni bolje radne brzine .
 
Agrofarm i G serija su daleko od Agrotrona, koliko sam ja shvatio. Agrotron je za teške radove, u novoj izvedbi to je traktor od preko 100000 evra.
Po meni nije loša opcija NH 115, worm je terao trobrazni sa kinezom, verujem da je taj NH bar malo jači. Zasigurno nije kao 6050.

Da ali moja kocka je bila teža od tog NH i sa svojih 80ks i imala 5000 kubika motor skoro.
Kako sve sabiram i oduzimam mislim da će ipak izbor pasti na nov X1204. Ipak je ono mrcima bez elektronike za sve njih i proveren u radu.
 
Zavisi za sta ti treba.
Uzeo sam ga vise za lake radove da to uradim brzo u dobroj kabini.
Oranje i spremanje ce raditi neko vreme dok ne prelomim sta uzeti broj vece da li tako neki rus-kinez, da li strani tpa masej 6160 ili koja je oznaka ili nesto njegovih godina.
Lako on radi ovo zemlje sto radim ali je problem pored posla ja u sezoni ne mogu da uzmem slobodan dan.
 
Mada gledano vise ispod 100ks nema malog traktora. Spram rasipaca, prskalica, 6x70 sejalica i to....ovo sad dolazi kao minimum.
Covek iz sela uzeo Armu 704 i kasnije 1054 sad polako sve kupuje spram 100ks kaze ova mala uskoro nece imati sta da radi. Covek stariji ima para,pa se konsultujemo oko masina i sad kad sam proba tipa rasipac kad naspe tonu djubriva vise onaj mali nece da kaci ni traktor ni rasipac.
Komsija uzao Basaka 60ks nije ni za sta, moze Maju 4r i spartac,vozanja...kad je bilo mokro prolece nije se navozao vicene prskalice od 1500l, radio starom nosenom.
Sad je uzeo 75ks i to je po meni mali ici ce sa Majom 6r, ali je za 2 zmajevke slav, da uskoci u spremanju,oranju....gabaritno mi manji od 577.
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre gledao NH 6050 ali su cene otišle u nebesa. Ipak mi je ovaj 5.115 mali jer bi mi uglavnom bio za oranje, tanjiranje, podrivač, drljaču i spremač. Ali tu je i Donder 1500 pa je u planu i neke prskalica oreko 1000l i tako...
 
Za podrivač garant nije taj NH. To sto je kinez teži je definitivno bitna stvar
Kubikaža motora, pa sada se forsiraju motori koji imaju dosta manje kubika od tog kineza a razvijaju dobrano vecu snagu.
 
Sipao sam u Dondera oko 1350-1400km i isao 10ak km do njive vez problema.
Za prolece ga ceka prskalica sa efektivno oko 950l vode i 12m hidro grane.
Sto se tice operacija, lakoce rada,ergonomije....ako jednom sednes u njega ceo dan zaboravices lako na kineza.
 
TD5.95 made in Italy.
Lane smo orali sa 2x MTZ820 i plugovi 757 i neki obrtac, cale hvatao ovog sa ravnjakom.
Sad je probao ovog i kaze da su nebo i zemlja po razlici, kaze probao sa rusom i obrtacem daleko rucice okretanja, kad dize mora stati u mestu,kvacilo....ovde otkaci liftomatik on dogne u radu za 1m hoda od prilike,reverzer bez kvacila i okretanje tu pored ruke samo zglob sake odradi posao. Kaze sad sluti kako je lepo u jos vecim traktorima raditi, da je morao rusa i obrtaca dao bi otkaz. 😁😁
 
Nazad
Vrh