New Holland

Moram probati, zato sam pitao koja fora ima.
Vidim da i kad iskljucim dugme pred izlazak ona i dalje sija znaci ne gasi odma nego kad postane rasterecena.
 
Jedno pitanje koje možda nije sasvim tema.
Nije mi uopšte jasno štaće vam blokada. Ja u životu nisam istu koristio niti iko moj.
Kad ne ide obično + prednja vuča plug i kući, ili nije dobro agregitan traktor ili su uslovi katastrofalni.
 
Lepo odem u deo atara de imam neku tezu njivu sa doljom i treba poorati tih par jutara, izoravam ugazene uvratine...ili repiste kad ores gola zemlja i samo klize. De u sojistu ide da ne lepi u repistu klize.
 
Moram probati, zato sam pitao koja fora ima.
Vidim da i kad iskljucim dugme pred izlazak ona i dalje sija znaci ne gasi odma nego kad postane rasterecena.
Tako je . Ako isključiš na dugme ona će raditi i dalje još nekoliko sekundi . Ovako isključuje odmah . Kad uđeš u brazdu samo pola klika na dugme i opet uključuje.
 
Ne volim ni ja da je koristim, ali ova godina je jednostavno takva. Ako mislim da stignem sve da zavrsim, moram sad da orem, posto otprilike mogu biti samo gori uslovi za oranje, kakvo vreme javljaju.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ja sam na jd-u kada je kupljen stalno palio blokadu cim spustim plug bilo potrebe ili ne.Onda se dotakao te teme sa majstorom koji mi odrzava traktor i on mi rece da nema potrebe uopste da pritiskam blokad i da to nije bas pametno (zbog cega ne znam). I od tada sam je stiskao samo par puta kada sam cupao neke zaglavljene kamione. Kao sto neko rece kad treba blokada begas kuci pa drugi dan.
 
Koliko spustim plug ja ubodem blokadu,kada završavam parcelu gasim u međuvremenu komp je reguliše na spuštanje poluga i dizanje i tako već punih 11godina..

Послато са 23053RN02Y помоћу Тапатока
 
Ima li neko iskustva sa New Holland serijama TL 70, 80, 90, dw. Kakvi su traktori, ciji su motori, menjaci, koliko su pouzdani. Hvala
 
Imam ja slican.dosta kurceviti spram snage i gabaritnog izgleda.
Moj ide 40km/h. Prskanje,bacanje djubriva sa sve vozanjima tu je kao upaljac mozda 1l/kj. Oranje je problem tu pije rezervoar 110l ne moze ceo dan, u spremanju ci sad videti na prolece kakav je.
Raspored brzina je skroz korekran 2 rang 2 brzina na malo ispod 1500obr ide 10km/h sto mi skroz odgovara.
Ne sejem s njim i ne tanjiram.
Za spremanje ima 2 brzine omo 2km/h je razlika brzina u oranju i tu imam jedna 5.5km/h iduca je oko 7km/h sto mi je brzo i za sam plug. Sad sam vukao 3x30 to ide svuda i nigde ga ne gusi koliko god duboko isao i bilo tesko oranje. Brzinom vise sam orao samo 2 njive i islo je kao puter. Sad za iducu godinu se lomim da li da orem manjom pa radirim plug ili da ga cipujem na 120ks i drzim ovako. To ce mi reci spremac 3.7m i poluteska drljaca 4.5m u prolece.
 
Spremač treba da je pesma za njega. To ne bi smelo da mu bude problem.
Ja sam bio skeptičan, ali je sale ratar savetovao ništa manje od 3,6m za setvospremač. I ide jako lako.
 
Imam ja slican.dosta kurceviti spram snage i gabaritnog izgleda.
Moj ide 40km/h. Prskanje,bacanje djubriva sa sve vozanjima tu je kao upaljac mozda 1l/kj. Oranje je problem tu pije rezervoar 110l ne moze ceo dan, u spremanju ci sad videti na prolece kakav je.
Raspored brzina je skroz korekran 2 rang 2 brzina na malo ispod 1500obr ide 10km/h sto mi skroz odgovara.
Ne sejem s njim i ne tanjiram.
Za spremanje ima 2 brzine omo 2km/h je razlika brzina u oranju i tu imam jedna 5.5km/h iduca je oko 7km/h sto mi je brzo i za sam plug. Sad sam vukao 3x30 to ide svuda i nigde ga ne gusi koliko god duboko isao i bilo tesko oranje. Brzinom vise sam orao samo 2 njive i islo je kao puter. Sad za iducu godinu se lomim da li da orem manjom pa radirim plug ili da ga cipujem na 120ks i drzim ovako. To ce mi reci spremac 3.7m i poluteska drljaca 4.5m u prolece.
Imaš li kakvu tabelu koliko km/h ide u kojoj brzini? Onako kao što kod rusa ima ona skica zalepljena na desni prozor...
 
Van teme je ali što se rasporeda brzina tiče kod Deutz-a mi se sviđa što može da se nađe i na 0,5 km/h.
 
To ne može na svakom.Kod mene ni na jednom ne može, menjači su 24*24 i 24*12.Zbog toga sada verovatno i ubacuju TTV i RC shift menjače.
 
Nazad
Vrh