New Holland

nemoj uroša,počeo je da smara :osmeh:

- - - - - - - - - -

nemoj uroša,počeo je da smara :osmeh:
samo ćeš reklame da gledaš,kupi neki lap top da budeš povezan sa forumom :haha:
 
Због праћења маркира минус...па тамо у тој јевропи маркир се подешава да иде на средину трактора..зато и служи онај нишан на хауби у виду хрома, да се лакше орјетнише човек када прати маркир...а то што смо ми научили под точак, јбг навике које се тешко мењају с'временом код нас....


Pa hvala bogu necu valjda ceo dan da se krivim i da pratim tocak. Ovako kad gadjam markir sa sredinom traktora sedim kao covek pravo.
 
KAZU da je problem kad se gadja sredinom na manjim parcelama nepravilnog oblika,razorima...jedan prob'o ali je odustao,za duge i bez razora da.
 
Ih pa nista lakse,sedis kao covek pravo,zajebato je kad posle sednes na klasiku pa sve juris markir na sredinu a ono se nista negadja :haha:...
 
Danger nije ti valjda Sovjet prekipeo kada gledaš te sofisticirane traktore?

Ju naopako,sovjeti i dalje ostaju u dvoristu,gadjam nesto sofisticirano i sa bolje izolovanom kabinom sto se tice prskanja,treba cuvati zdravlje,znaci za radove tipa setva prskanje spartanje i bacanje djubriva,a rusi transport oranje priprema itd....
sto se tice markira,pretezno sejem sa 539 i tockom gadjam u markir,nikako se nenaginjem i nekrivim vec krajem oka moga kao ridjan samo pratim markir a sedim pravo i gledam pravo,meni to nije problem,sejao sam jedan dan i sa mtz820 jer je parcela takvog karaktera da 539 nemoze da izvuce pneumatsku uzbrdo pa sam odmah nastelovao markir na sredinu i napravio nisan,sto se mene tice vise sam se umorio ceo dan dok sam nisanio u markir nego kad krajem oka gledam u tocak i pratim povremeno markir,svako ima svoje misljenje,zato sad prioritet ima traktor koje je pregledan napred na tocku,tu mi se svideo kejs jx60 al ga vise nema,sta ce desiti u buducnosti videcemo....
 
Umesto JX60 ima Farmall A 65, ali i cena je nesto visa. Terao sam i sredinom traktora i na tocak. Na tocak mi bolje ide, jer ovako treba jako paziti kako se sedi, a kad sejes 20-25kj dnevno onda pri kraju dana popusta koncentracija. Nije to strasno (sve smo mogli da oparamo sastave bez po muke), ali za moje shvatanje to je daleko od dobrog.

Malo je off.
 
111225621020672721904957.jpg
 
Jesi se to ponovio pa se hvalis...................:osmeh:

- - - - - - - - - -

Da nerazmisljas oceli puci poluga u setvi sa 4 reda olt i kutijama......,sad si miran,a markir obavezno podesi na sredinu.
 
Nemoze on to ni u ulicu uterati. A bilo bi i previse da se kupe 3 plava traktora na sajmu od strane adasevcana i vas iz predgradja
 
Nazad
Vrh