New Holland

Dobro uporedite opremu na traktorima koji vam se nude.Uopšte NIJE SVEJEDNO da li je traktor sa 12 brzina ili 24 brzine.A to sve ima svoju cenu.
 
Poredim dva strana traktora. Po meni New holland nije bolji od Deutz-a. I uvek bih se pre odlucio za Deutz-a.
 
@spajki
Koje su zamerke na TD? Mene zanima TD 65 ili 75ks. Menjac 12 brzina jeste malo nezgrapan ali je jako pouzdan.
 
Ako je to ista TD serija kao i pre 7-8 godina,bilo je kod jednog ozbiljnog poljoprivrednika 4-5 komada.Znam da su se zalili na los raspored brzina i svi do jednog su rasklapani par puta zbog kardana,tu su imali muke sa kvacilom kardana ako se dobro secam i sa prednjim mostom.Posle dve ili tri godine ih je promenuo.Uostalom, ko jednom proba traktor sa elektro-hidraulicnim reverzerom za promenu smera kretanja napred-nazad i elektro hidraulikom sumnjam da bi imao zelju da se vrati na mehaniku.Naravno,svaka roba ima svog kupca.
 
Ako je to ista TD serija kao i pre 7-8 godina,bilo je kod jednog ozbiljnog poljoprivrednika 4-5 komada.Znam da su se zalili na los raspored brzina i svi do jednog su rasklapani par puta zbog kardana,tu su imali muke sa kvacilom kardana ako se dobro secam i sa prednjim mostom.Posle dve ili tri godine ih je promenuo.Uostalom, ko jednom proba traktor sa elektro-hidraulicnim reverzerom za promenu smera kretanja napred-nazad i elektro hidraulikom sumnjam da bi imao zelju da se vrati na mehaniku.Naravno,svaka roba ima svog kupca.

Meni nije toliko bitno dal je napred nazad elektro ili na kuplung,bitno je da je dobar i da se dobro pokazao,e sad....vec je ispao iz uzeg kruga izbora iz razloga sto su mu nabili auspuh u vidno polje da smeta kad se prati markir u setvi,i jos kad procitam gore pomenute problema sto se mene tice ........dovidjenja
 
Због праћења маркира минус...па тамо у тој јевропи маркир се подешава да иде на средину трактора..зато и служи онај нишан на хауби у виду хрома, да се лакше орјетнише човек када прати маркир...а то што смо ми научили под точак, јбг навике које се тешко мењају с'временом код нас....
 
Koji nisan........pa taj nisan kad sednes u traktor i nevidis jer je maska zaobljena ka dole,bez zeze al preglednost je nula za bilo koje radove,kad se sedne iz nh u armatrac druga prica,auspuh lepo stoji uz kabinu,nista nesmeta,e sad zasto sam rekao armatrac,armatrac 704 kosta 22.000 plus pdv i dobije se sve na njemu,hidraulicni topling itd,a nh td5.75 kosta samo 6 soma vise a nema vazduh i jos mnogo sto sta sto se doplacuje a na obojicu se turcin potpisao.........
 
...vec je ispao iz uzeg kruga izbora iz razloga sto su mu nabili auspuh u vidno polje da smeta kad se prati markir u setvi,i jos kad procitam gore pomenute problema sto se mene tice ........dovidjenja
kad dajes tolike pare dodaj malo i za osnovnu navigaciju pa ti netreba markir :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh